» »

Piramidni sistem ?

Piramidni sistem ?

1
2
3 4

lonewolf_ ::

pa no, moraš vedeti, da so to vitamini, ki ti poživijo duha..

meni je po 5urah spustil in me samo glava boli...

saj tebi jo pošljem zastonj... če se prijaviš haha
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

hojnikb ::

mah, če se hočem samsebe svinjat z temi enegry drinki, grem v lidl/hofer, pa dobim .5L fix za ~30c :)):))
#brezpodpisa

Rias Gremory ::

@mstrms1
A si pred tem dubu tut kak cd?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

c3p0 ::

Kako se pa reče tej energijski pijači in katere so sestavine? Ponavadi najdejo neko eksotično sestavino, brez katere (po njihovo) več ne moremo živeti, "noni sok" ipd. crap.

lonewolf_ ::

@Rias Gremory

kakšen cd bi naj dobil?

@Sago

Verve, proizvajalec Vemma
Drugače se izdelek prodaja v avstriji v lekarnah kot pripomoček za hujšanje, vitaminski dodatek itd.
Več različnih okusov, eni z več kofeina, drugi s proteini... pač folk dejansko nekaj od tega kupi, ker ga tolk prepričajo.

Meni je bilo dovolj, ko sem ugotovil, da gre za nekaj nelegalnega...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Rias Gremory ::

Cd v modrem ovitku, gor piše "3 minute, ki vam lahko spremenijo življenje". :))
Gor pa, zdi se mi da 15 min dolg video, ki prodaja buče.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

hojnikb ::

djte postat tole, da se mal nasmejimo :\
#brezpodpisa

lonewolf_ ::

haha dejansko? ne, nisem ga dobil :'(
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Pšenični ::

imagodei je izjavil:

No, na zadevo gledava iz povsem drugih zornih kotov. Ne vsebinsko, pač pa oblikovno. Če bi mene prijatelj nategnil za 5.000 EUR, jasno, da ne bi bil več moj prijatelj.

Samo ni to fora. Midva ne prideva skup v tej točki, kjer debatirava o tem, a je prijatelj odgovoren, če te zvabi v situacijo, za katero sam ne ve, da je prevara, ali ne. Pa če te moti identifikacija pojmov "prijatelj" in "oseba, s katero posluješ", si pač lahko zamisliš kakšno drugo situacijo.

Piramidni sistemi pa, hočeš nočeš, običajno delujejo prav preko prijateljev. Žalostno je to, da prijatelji, ki so zelo pri vrhu, običajno močno zaslužijo in postanejo še boljši prijatelji. Prijatelji pri dnu pa običajno spušijo in se med sabo skregajo. Po defoltu. Ampak po moje je pač tukaj zelo pomembno, kakšen namen je imel tvoj prijatelj in koliko si bil ti obveščen, v kaj se spuščaš. Valjda, če te zavaja in obljublja rožice, sam pa ve, da gre za piramido in si v bistvu sam rešuje kožo na tebi zaradi nepremišljene investicije, potem pa res ni vreden imena prijatelj. Glede tega se še kako strinjam s tabo.

Ampak to ČE je vedel, v kaj se spušča in ČE tebi ni povedal ali pa (še huje), če je tebe nalašč potlačil v drek, da bi dobil nazaj denar. V vseh drugih primerih pa ne.



Vedel je sigurno.

Kaj novinci so deležni predavanj, kaj lahko povejo in kaj ne. Deležni so predavanj v stilu, "potem ko imaš denar v žepu, potem poveš še ostalo". Ko zadeve širijo okoli.

Pri pripravi predstavitev sodelujejo strokovnjaki, tudi psihologi. Gre za manipulacijo, ki mora bit verjetna toliko časa da daš denar od sebe.

Bučna glasba, fotografiranje vodilnih, potem sledijo jokave zgodbe goldov ali dijamantov...............Številke ki predstavljajo -predstavitev.. "virtualni bodoči zaslužek" so predstavljene v velikem formatu oziroma izstopajo, tako ali drugače. Na ta način se spodbuja pohlep....

Smo že povedli na tem forumu, sam naivnih duš ne zmanjka. Vidim. Sicer sem bil na par predstavitvah, eno in isto in zmeraj pali. Večinoma grejo v to reveži, ki so navadno po tem še večji reveži. Ostanejo dolžni denar.


Rešitev vidim v tem, da se o tem piše in govori, čimveč. Zdej treba je še povedat, da je bil ta tvoj prijatelj žrtev profesionalcev. Pač to je življenje. Eni podležejo, tko je. Pokvarjeni in taki s šibkim karakterjem. Obljubljeni lahek zaslužek in obljubljeno lagodno življenje, ja .....

Zgodovina sprememb…

lonewolf_ ::

Problem tukaj je, da je njemu 70€ malo (oziroma on je vplačač 145€ za dva paketa), če gledaš je za to plačilo dobil e-drink, ki mu je sicer všeč (s tem se podjetje zavaruje, da je šlo za legalno prodajo)...
Koliko sem do zdaj razbral z ostalih medijev/forumov se zaradi takšnega načina oglaševanja podjetje ukvarja z MLM (tako imenovan Multi-level marketing - ne piramida), ne pa z investiranjem in dokler ti privabljaš nove ljudi te oni izplačujejo... Podjetje na tak način "posluje" že 9 let. Zvedel je od kolega avstrijca (ki naj bi bil eden izmed 700 "oglaševalcev" v Avstriji), no kolega pa je kao prvi za to firmo v Sloveniji.
Normalno, pripeljali so se trije pod 20 let starosti v mercedesu vrednem vsaj 50.000€, logično da je to njega pritegnilo. Jaz sem vseeno skeptičen in se ne bom niti spuščal v to..
Itak da na vrhu nekdo služi po 100k € ali več mesečno, ostale ovce pa zadaj dosti manj.

Kaj če pride do kazenskih ovadb, da se je denar nakazoval z računa neke mafije, ki so jo dobili s prekupčevanjem droge (mogoče fantaziram preveč). Avtomatsko si kriv, kakor hitro je vpleten tvoj bančni račun. Tisti tabogati se itak potegnejo ven, ker imajo dnarja ko solate, ostali pa naje*ejo
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

imagodei ::

imagodei je izjavil:

[ ... ] Ampak to ČE je vedel, v kaj se spušča in ČE tebi ni povedal ali pa (še huje), če je tebe nalašč potlačil v drek, da bi dobil nazaj denar. V vseh drugih primerih pa ne.

Pšenični je izjavil:

Vedel je sigurno.

A to imaš kristalno kroglo? Ti pa hudo dobro dela, da si moral odgovorit na 6 let star post.

Pšenični je izjavil:

Kaj novinci so deležni predavanj, kaj lahko povejo in kaj ne. Deležni so predavanj v stilu, "potem ko imaš denar v žepu, potem poveš še ostalo". Ko zadeve širijo okoli.

Kako delujejo novi sistemi od znotraj, ne vem, ker nisem v nobenem sodeloval. Catch the cash zagotovo ni deloval tako, da bi vsem sodelujočim razlagali, da gre za nateg (čeprav je bilo to menda jasno v trenutku, ko so ti razlagali, kako zadeva poteka).

V teh novejših igrah bi si predstavljal, da organizatorji zadržijo zase informacijo, da gre za nateg oz. to morda povejo tistim parim izbranim, ki uspejo v igro pripeljat toliko novega keša, da celi verigi nekajkrat povrnejo vložek. Veliko boljše je namreč čim dlje časa sodelujoče držat v dobri veri, da gre za legalno stvar. Razlogov za to je cel kup, od tega da tvegaš, da bo nekdo šel na policijo, do tega da nov sodelujoči enostavno ne bo želel nategovat svojih kolegov. Nismo vsi ljudje brezčutni pizduni in patološki lažnivci. Če bo novi član prepričan, da gre za legalno zadevo, bo svoje prijatelje privabljal z večjim veseljem. Seveda ni težko, ljudje želimo verjet, da je možno na lahek način priti do kapitala za novo bajto, želimo verjet lepim besedam in obljubam. Ko prestopiš to mejo, zlahka prodajaš zgodbo kot suho zlato tudi svojim prijateljem in hkrati verjameš vanjo.

Če pa novemu kandidatu takoj po predaji denarja rečeš: "Ej, BTW, menda ti je jasno, da zadeva ni legalna in da če hočeš svoj vložek še kdaj videti, moraš nalagati še vsaj 10 svojih prijateljev?" tvegaš zelo nepredvidljive reakcije. Še najbolj predvidljivo je to, da mnogi ne bodo želeli naplahtati svojih prijateljev in se bo pritok denarja pri njem ustavil.

Pšenični je izjavil:

Pri pripravi predstavitev sodelujejo strokovnjaki, tudi psihologi. Gre za manipulacijo, ki mora bit verjetna toliko časa da daš denar od sebe.

To ni res. Mora biti verjetna toliko časa, da privabi zadostno število ljudi, da organizatorji mastno zaslužijo. Nekaj deset tisočakov na organizatorja je slaba tolažba, če te dobijo in strpajo v zapor. Govorimo o sto tisočih, če ne raje o milijonih na posameznega organizatorja. Za to pa rabiš imet kar nekaj nivojev ljudi. Med organizatorji ter prvimi linijami, ki jih rekrutiraš takoj na začetku ter jim verjetno poveš, za kaj gre (ker so konec koncev tvoji znanci) na eni strani, ter nevedno in naivno deveto, deseto, enajsto linijo na drugi strani, kjer se vse skupaj začne rušiti, je precejšen prepad. In taki naivni in nevedni posamezniki te vabijo v piramido, napumpani z idejo, da bodo zaslužili nekaj 10 ali celo nekaj 100 tisoč EUR, pa bi radi kanček tega delili še s tabo.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

D3m ::

lonewolf_ je izjavil:

Pa je kdo tu, ki je to dejansko sprobal ali vsi govorite kar tako... ??


Sprobal kaj? Piramidni oz. MLM sistem? Ali kaj drugega?
|HP EliteBook|R5 6650U|

kodsiti1 ::

lonewolf_ je izjavil:

Problem tukaj je, da je njemu 70€ malo (oziroma on je vplačač 145€ za dva paketa), če gledaš je za to plačilo dobil e-drink, ki mu je sicer všeč (s tem se podjetje zavaruje, da je šlo za legalno prodajo)...
Koliko sem do zdaj razbral z ostalih medijev/forumov se zaradi takšnega načina oglaševanja podjetje ukvarja z MLM (tako imenovan Multi-level marketing - ne piramida), ne pa z investiranjem in dokler ti privabljaš nove ljudi te oni izplačujejo... Podjetje na tak način "posluje" že 9 let. Zvedel je od kolega avstrijca (ki naj bi bil eden izmed 700 "oglaševalcev" v Avstriji), no kolega pa je kao prvi za to firmo v Sloveniji.
Normalno, pripeljali so se trije pod 20 let starosti v mercedesu vrednem vsaj 50.000€, logično da je to njega pritegnilo. Jaz sem vseeno skeptičen in se ne bom niti spuščal v to..
Itak da na vrhu nekdo služi po 100k € ali več mesečno, ostale ovce pa zadaj dosti manj.

Kaj če pride do kazenskih ovadb, da se je denar nakazoval z računa neke mafije, ki so jo dobili s prekupčevanjem droge (mogoče fantaziram preveč). Avtomatsko si kriv, kakor hitro je vpleten tvoj bančni račun. Tisti tabogati se itak potegnejo ven, ker imajo dnarja ko solate, ostali pa naje*ejo


Ma kakšna mafija... ljudje so tako naivni da nemoreš verjet.... in od tega nekateri lepo služijo

Pšenični ::

Imagodei : "telbanc je 11. jun 2014 ob 23:38:29 izjavil:
Vedel je sigurno.

A to imaš kristalno kroglo? Ti pa hudo dobro dela, da si moral odgovorit na 6 let star post."

Ma ti povem, da se to sranje ponavlja že ene dvajset let po enem in istem kopitu. Pa pol kaj vidm tak post, avtomatsko napišem, morda zato, da bi koga zaščitil pred to lahko rečem po tolko letih, navadno svinjarijo.

Teli MLM so se razpasli in v 99% dokazano (linka ne grem iskat, se ne spomnim) so en velik nateg. Tko da za to, ne rabiš ne vem kolk hude kugle, ampak le malo zdrave pameti. Znanec spušil pri Sitetalku, nekih čokoladah pa Flexcomu...zdej ma menda zadosti. Zdej prizna, "da pa vendarle je blo vzdušje enkratno" - (muzika na predstavitvah, vzdušje v ekipi - "kako skrbijo zate")....razumi če moreš, jaz ne. Sicer me zadeva spominja na tipa ki je z neko ukrajinko spušil pol kmetije, pa pol razlagal, da je blo vredno vsakega centa....

Ne morem verjet, kak so ljudje lahko naivni.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ljudje so različni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

lonewolf_ ::

D3m je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Pa je kdo tu, ki je to dejansko sprobal ali vsi govorite kar tako... ??


Sprobal kaj? Piramidni oz. MLM sistem? Ali kaj drugega?



Saj je vseeno, oboje isto sranje... Manipuliranje možganov itd. Čeprav pri MLM oni tebi pošljejo izdelek (gre za nakup tega izdelka, in so s tem zavarovani), je za njim piramidni sistem in nič drugega... Najti na spletu če je njihov izdelek dejansko dober oz. kako vpliva na tebe pa mislim, da prej uspeš diplomo spisat :))
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

D3m ::

Odvisno od posameznika do posameznika. A si kdaj poizkusil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

lonewolf_ ::

Jaz ne, kolega oz 4 poznani so zdaj v tem en teden, bom poročal kaj bo s tem čez par mescov..
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Šimpanz ::

mstrms1 poglej si spodnji filmček. Notri je tud en model ki prodaja podobne napitke.

BlackMaX ::

Če je govora o easy money, run away and never turn back.

Najbolj koristen nasvet :)

D3m ::

lonewolf_ je izjavil:

Jaz ne, kolega oz 4 poznani so zdaj v tem en teden, bom poročal kaj bo s tem čez par mescov..


Kateri brand pa?

Jaz delam 8 mesecev že Herbalife (part-time).
|HP EliteBook|R5 6650U|

imagodei ::

Pšenični je izjavil:

Teli MLM so se razpasli in v 99% dokazano (linka ne grem iskat, se ne spomnim) so en velik nateg.

Tukaj te moram popraviti, zavoljo jasnosti. MLM sam po sebi ni nateg - Postane pa to nateg, če se preko mreže prodaja nek fiktiven produkt oz. je ta produkt sam sebi namen (za širjenje mreže). Npr., kadar člani kupijo neko "izobraževanje" za 5 k€.

Amway je tipičen MLM, kjer pa so v ozadju točno znani produkti z znano ceno in jih na koncu lahko tudi primeš v roke, uporabljaš ali pa vržeš v smeti, če ti niso všeč. In je popolnoma legalen, že več desetletij.

Pšenični je izjavil:

Tko da za to, ne rabiš ne vem kolk hude kugle, ampak le malo zdrave pameti. Znanec spušil pri Sitetalku, nekih čokoladah pa Flexcomu...zdej ma menda zadosti. Zdej prizna, "da pa vendarle je blo vzdušje enkratno" - (muzika na predstavitvah, vzdušje v ekipi - "kako skrbijo zate")....razumi če moreš, jaz ne.

Določeni MLM so lahko tudi slabo zasnovani, prodajajo proizvode, ki generirajo premalo obrata... Pa so vseeno legalni. Spet drugi so lahko nelegalni in se skrivajo za nekim produktom. Spet tretji so lahko ali legalni ali nelegalni, pa se vsi poslužujejo raznih motivacijskih prijemov, ki so bolj ali manj etični. Težko je pavšalno ocenit.
- Hoc est qui sumus -

BlackMaX ::

Prov k berem to temo, me zmrazi kako nekateri ljudje so lahko tako "zlobni".

:(

hojnikb ::

Še bolj te pa zmrazi, ko ugotoviš, kako so ljudje neumni 8-O
#brezpodpisa

D3m ::

Zlobni? Neumni?

Malo obrazložita.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Ja, človek more bit res neumen nasede tako očitnim scamom.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BlackMaX ::

hojnikb je izjavil:

Še bolj te pa zmrazi, ko ugotoviš, kako so ljudje neumni 8-O


Mogoče, ampak namen, da tako prevariš folk z nasmeškom na obrazu in z celo šarado, da jim bo bolje...

V končni fazi, life can be a bitch...

lonewolf_ ::

Če bi bil človek vedež, ne bi bil revež ;)

Konc h koncu je pa itak placebo efekt, če ti verjameš, da ti nek proizvod pomaga in si vtiskaš v glavo da pomaga (poleg eventov ki te brainwashajo, da pomaga) boš itak sam sebe prepričal da pomaga.

Ampak sprva to meni ne deluje kot nateg ampak bolj kor oglaševanje, ti itak nisi plačan (kao), dokler ne spraviš pod sebe 30 ljudi. Nelegalna je tu potemtakem samo nelegalna piramidna shema. Če gre za MLM
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

kr1ženska ::

Sm bla na parih takih in podobnih seminarjih. Če sem imela čas, zakaj pa ne. Sem videla s čim se ukvarjajo prijatelji oziroma kaj se dogaja okoli mene.

Torej, dejstvo je, da čovek v tem primeru neki podpiše, ko je še navdušen nad pravkar slišanimi stvarmi oziroma, ko je še v "tistem elementu" zbonbandiran z novimi svežimi inforamcijami, srečnimi ljudmi in nima časa še vsega sprocesirat ter vse premislit sploh če o stvari ne ve popolnoma nič.

Ubirajo pa vedno iste načine. Skupni seminarji, kjer so vsi srečni in se vsi poznajo in te želijo takoj spoznat-se predstavijo ipd. Ti dajo občutek domačnosti, zaželjenosti in pomembnosti. Večina ljudi namreč hrepeni po teh stvareh, sploh nagonsko po pripadnosti neke skupine (v preteklosti bi posameznik težje preživel kot v skupina).

Osebna pričevanja (kak se jim je obrnilo življenje na bolje), zgodbe so sestavljene tako, da se lahko povprečnež zlahka poistoveti z pričevanji. Včasih tudi solze "sreče" tečejo. :)

Vedno navedejo kaka resnična dejsta, kar človeka prepriča, torej; če je to dosedaj držalo, mora pa tudi to, česar še nisem vedel. Nevede sprejmeš njihove traparije kot neka nova dejstva.

So pa še potem tiste cvetke, ko ni seminarjev, pa so samo osebni pogovori in prepričevanja. Kao nek človek si je vzel čas zate, zraven imaš prijatelja, ki svojemu šefu-kolegu zraven popolnoma zaupa in mu prepričano pritrjuje. Ti naj bi zaupal prijatelju, ki bi želel stvari točno tako povedat kot njegov šef, samo se še lovi pri nekaterih stvareh, pa naj to raje šef pove. Je pa to zagotovo super, duper, noro dobra stvar in dobr biznis-kolega je že razlagal kaka lepa pisarna ga čaka. Še kak mesec in kaki 3-je novi ljudje pa bo. Dva meseca po tem sem ga srečala, ga povprašala kako je s tem, pa je rekel da ne želi govorit o tem.

Nazadne je blo neko piramidno zavarovanje :D. Me je kolegica povabila na pijačo pa ni bla sama. Mi je začel en tipo neki nakladat o tem in se mi začel smejat ko sem rekla, da me zanima samo ime podjetja in njegov kontakt. Mu povem čez kak teden kako sem se odločila, ko malo o tem preberem in razmislim. Mi je reku da je presenečen, da sm pametna in če se pridužim kot sodelavka, ker znam mal bol razmišlat. Se mi je vse skup smešn zdel, pa sm ga vprašal kako naj bi to izgledal. Neki je mutil po pa reku, da to zgledal tako, da bi še jaz pripeljala prijatelje, kot prijatlca. K je videl da ni učinka se je kmalu poslovil. Vsaj zaston pijača je bla :)

Imajo pa ljudje v teh krogih tko sprane možgane. Moj ljubi bog! Običajno sem sicer tiho, in si mislim svoje... Sem bila pred časom na predavanju o Hebalife, me je en kolega zvabu tja. O prehrani pa menda neki malega vem. To so vsi zavarovani v tista svoja prepričanja, igorirajo vsa druga dejstva, bog ne daj da bi kar koli o tem sami prebrali. Kako knjigo ali kaj. Samo tisto gradivo ki ga dobijo tam. Sem predlagala temu kolegu eno knjigo, sem mu poslala par člankov o prehrani-ignor. Še vedno tupil eno in isto-že kako leto. Vsi smo se ga začeli izogibat. Smo mu jasno povedal, da nas to ne zanima, pa človek očitno zna še samo o tem govorit.

To mene fuul spomnija na kako vero. Tam ti perejo možgane, ti razlagajo tedensko o nekih "dejstvih", si v neki "srečni" skupnosti, pripeljat moraš čimveč izgubljenih ljudi, da bomo skupaj v raju, pa še kake "prispevke" je treba plačevat, stvari ki jih ti ne veš ali ne razumeš moraš vrjeti, da jih tvoji nadrejeni poznajo in ti jih bodo razkrili če boš dovolj vesten. Do takrat moraš pa vrjet v tisto kar ti rečejo in delat kar ti rečejo pa se ne ozirat na druge, ki niso pripadniki te skupnosti, ker itq ne vedo kar veš ti in tvoji nadrejeni in tega ne razumejo. Delat moraš po "svoji pameti" in delat to kar je prav-kar ti narekujejo tisti ki jim povsem zaupaš. (katoliška cerkev je nekoliko izzvzeta tuki ven-ni tako agresivna).

Je pa vse to samo moje razmišljanje in moja opažanja.

p.s.
Ko boste v taki sutuaciji in ne veste kako se odločit, vedno počakajte vsaj tri dni. Vas nič ne stane. Če bo navdušenej ostalo.. Pri meni še nikoli ni :)
Sicer pa tudi tile tržniki in pripadniki raznih skupnosti kaj kamlu odnehajo, če boste odločni, da jih v primeru zainteresiranosti po 3-eh dneh kontaktirate.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

lonewolf_ ::

Saj pravim, bom počakal mesec, dva pa vam javim kaj bo s tem kolegom. Če bo dobil novo pošiljko napitkov zastonj in če bo slučajno dobil obljubljeno plačilo...
Če ne druga bom šel z njim vsaj na ta brezplačen event :)) dvomim, da bi me po vsem tem kar sem prebral o teh MLM-jih še uspeli zvabit zraven 8-)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

D3m ::

Herbalife že ni potlej zate :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

lonewolf_ ::

Ni tukaj o herbalife, kolega ima neke napitke Verve proizvajalca Vemma
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Kaboom ::

a od italijanov smo to navlekli?

ampak pri nas ne bo obtozbe - saj smo balkan
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

D3m ::

lonewolf_ je izjavil:

Ni tukaj o herbalife, kolega ima neke napitke Verve proizvajalca Vemma


Sem križenski odgovarjal. Kakšni pa so to napitki?
|HP EliteBook|R5 6650U|

lonewolf_ ::

Eni vitaminski, drugi s kofeinom, tretji s proteini itd. Drugače avstrijci to prodajajo v lekarnah.

Če te že zanima.. http://www.vemma.com/verve/
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

D3m ::

Imam dovolj dela z Herbalife poleg rednega šihta. Bom pa vzel v vednost.
|HP EliteBook|R5 6650U|

The Player ::

Pozdrav,

Pred kratkim sem izvedel za storitev weeconomy, ki naj bi ga vodil (v tej temi zloglasni) flexcom.

Stvar izgleda dost legit, prisotna je po celem svetu (povsem po EU in Sloveniji), imajo tudi ogromno poslovalnic (predvsem gostinski lokali npr. tweenty caffe na vrhu kristalne palače), ki to storitev podpirajo. V svojem zavezništvu imajo tudi mastercard na katero si lahko nalagaš denar, ki ga zaslužiš.

Gre se pa za sistem pasivnega zaslužka s pridobivanjem: 1. denarja, ki ga dobiš od dodatnega popusta, 2. pridobivanje novih članov, ki bi uporabljali to storitev, ali 3. kjer postaneš partner, kjer pridobivaš nove člane, partnerje in trgovine, ki bi uporabljale to storitev (bajne zaslužke obljubljajo, le pri 3. opciji).

Ima kdo izkušnje? Je stvar legit, al scam? Zanimivo je tudi to, da je rok za partnerja omejen in naj bi se v kratkem zaprl (poziv, da ne razmišljaš preveč in slepo greš v to, kar vodi v scam?)

Stvar močno spominja na piramidni sistem, a naj "nebi bil", ker "ni hierhije". Se pravi, vsi so enakovredni in služili bodo tisti, ki bodo aktivni, medtem ko pasivni ne bodo. Se pravi, da spodbuja, da si čim bolj aktiven.

mnenja da in ne z linki dobrodošla :)

Tilen ::

KZ-1-UPB2

Organiziranje denarnih verig in nedovoljeno prirejanje iger na srečo
212. člen
(uradno prečiščeno besedilo)

(1) Kdor organizira, sodeluje ali pomaga pri organiziranju ali izvajanju denarnih verig, pri katerih udeleženci vplačujejo določene denarne zneske organizatorjem ali drugim udeležencem, ki so se pred njimi vključili v igro ali dejavnost in pričakujejo plačilo določenih denarnih zneskov od udeležencev, ki naj bi se za njimi vključili v tako igro ali dejavnost, se kaznuje z zaporom do treh let.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Okapi ::

Ne preveč mešati piramidnih sistemov, mrežnega marketinga in denarnih verig. Ali je stvar zakonita ali ne je predvsem odvisno od tega, ali moraš v zameno za obljubo dobička kaj plačati. Če ni treba nič plačati, ampak samo delati reklamo za nekaj (pridobivati nove člane), je stvar čisto zakonita. Ti firmi delaš reklamo, oni pa te v zameno nagradijo. Če se pri tem delanju reklame zameriš vsem prijateljem in znancem, je tvoj problem.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

The Player ::

Okapi je izjavil:

Ne preveč mešati piramidnih sistemov, mrežnega marketinga in denarnih verig. Ali je stvar zakonita ali ne je predvsem odvisno od tega, ali moraš v zameno za obljubo dobička kaj plačati. Če ni treba nič plačati, ampak samo delati reklamo za nekaj (pridobivati nove člane), je stvar čisto zakonita. Ti firmi delaš reklamo, oni pa te v zameno nagradijo. Če se pri tem delanju reklame zameriš vsem prijateljem in znancem, je tvoj problem.

O.


Fair enough :)

Stvar je brezplačna (opciji 1. in 2.), razen 3. opcije, ki je plačjiva, da pridobiš licenco (da lahko registriraš podjetja, ki bi uporabljale ta sistem, brez licence lahko registriraš samo navadne uporabnike).

Zanima me predvsem, če je kdo že slišal za zgoraj omenjeno zadevo (se pravi weeconomy), glede na to, da je nekdo že omenil Flexcom, ki naj bi bil sporen.

ZaphodBB ::

Saj je že na daleč čisto jasno, ogromno dela in (relativno) nič zaslužka.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Okapi ::

Pravilneje povedano, če si dober, lahko (verjetno - ker ne poznam podrobnosti) tudi spodobno zaslužiš. Nekateri so pač bolj nadarjeni za prodajanje (česarkoli) kot drugi. Precej je odvisno tudi od zasičenosti trga. Če prodajaš nekaj, kar večina že ima, boš težje kaj zaslužil, kot če prideš na še "neobdelan" trg, po možnosti z zanimivim proizvodom.

O.

Mare2 ::

Zakon govori o igri ali dejavnosti. Pod vprašajem so vsi piramidni sistemi, binarni, vključno z zavarovalniškimi piramidami, kot so Mori, Safe invest ...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Ne preveč mešati piramidnih sistemov, mrežnega marketinga in denarnih verig. Ali je stvar zakonita ali ne je predvsem odvisno od tega, ali moraš v zameno za obljubo dobička kaj plačati. Če ni treba nič plačati, ampak samo delati reklamo za nekaj (pridobivati nove člane), je stvar čisto zakonita. Ti firmi delaš reklamo, oni pa te v zameno nagradijo. Če se pri tem delanju reklame zameriš vsem prijateljem in znancem, je tvoj problem.

O.


Kakšna meja je med piramido in mrežnim marketingom (razen, če gremo po logiki. Vsaka piramida je mrežni marketing, vsak mrežni marketing ni piramida.)?

Okapi ::

Mrežni marketing je delo, kot vsako drugo. Ti nekaj delaš (pridobivaš nove člane), in nekdo ti za to delo plača. Več kot narediš (več članov kot pridobiš), več zaslužiš.

Nekaj čisto drugega pa je, če obljubljaš visoke obresti na vloženi denar, pri čemer te obresti izplačuješ iz vložkov samih. To si lahko predstavljaš tudi brez piramide. Jaz ti obljubim 10% mesečne obresti, če vložiš v moj finančni sistem 1000 evrov. Vsak mesec ti izplačam 100 evrov obresti, kot obljubljeno. Prvih nekaj mesecev boš vesel, kakšen dober biznis si naredil, pri tem pa ne veš, da ti v bistvu vračam tvojo glavnico. Po pol leta firma bankrotira, ker sem jaz medtem zapravil tvojih 400 evrov.

Vse mahinacije pravih piramidnih sistemov služijo samo temu, da lahko goljufija traja dlje in zajame več naivcev, osnovni princip je pa enak kot v primeru, ko na opisani način opehariš samo enega.

Mrežni marketing postane problematičen, če ne gre samo za delo, ampak moraš tudi kaj plačati. Včasih je to plačilo sicer zamaskirano v nakup storitve (recimo predavanja, nakup promocijskega materiala) in potem je bolj stvar natega kupcev kot dejanske goljufije. Ni namreč prepovedano za 100 evrov prodajati nečesa, kar je vredno 10 evrov. Goljufija pa seveda je, če na tak "mrežni" ali "piramidni" način prodajaš nekaj, kar potem ne dobaviš. Recimo zavarovanja so lahko tak primer, lahko pa tudi karkoli drugega.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

sandmat ::

Okapi je izjavil:

Mrežni marketing je delo, kot vsako drugo. Ti nekaj delaš (pridobivaš nove člane), in nekdo ti za to delo plača. Več kot narediš (več članov kot pridobiš), več zaslužiš.


seveda, a to so govorili tudi pri Amwayu in glej ga zlomka ...

The class action, which had been brought against Quixtar and several of its top-level distributors, alleged fraud, racketeering, and that the defendants operated as an illegal pyramid scheme.


Amway @ Wikipedia

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Mrežni marketing je delo, kot vsako drugo. Ti nekaj delaš (pridobivaš nove člane), in nekdo ti za to delo plača. Več kot narediš (več članov kot pridobiš), več zaslužiš.

Nekaj čisto drugega pa je, če obljubljaš visoke obresti na vloženi denar, pri čemer te obresti izplačuješ iz vložkov samih. To si lahko predstavljaš tudi brez piramide. Jaz ti obljubim 10% mesečne obresti, če vložiš v moj finančni sistem 1000 evrov. Vsak mesec ti izplačam 100 evrov obresti, kot obljubljeno. Prvih nekaj mesecev boš vesel, kakšen dober biznis si naredil, pri tem pa ne veš, da ti v bistvu vračam tvojo glavnico. Po pol leta firma bankrotira, ker sem jaz medtem zapravil tvojih 400 evrov.

Vse mahinacije pravih piramidnih sistemov služijo samo temu, da lahko goljufija traja dlje in zajame več naivcev, osnovni princip je pa enak kot v primeru, ko na opisani način opehariš samo enega.

Mrežni marketing postane problematičen, če ne gre samo za delo, ampak moraš tudi kaj plačati. Včasih je to plačilo sicer zamaskirano v nakup storitve (recimo predavanja, nakup promocijskega materiala) in potem je bolj stvar natega kupcev kot dejanske goljufije. Ni namreč prepovedano za 100 evrov prodajati nečesa, kar je vredno 10 evrov. Goljufija pa seveda je, če na tak "mrežni" ali "piramidni" način prodajaš nekaj, kar potem ne dobaviš. Recimo zavarovanja so lahko tak primer, lahko pa tudi karkoli drugega.

O.


Mja, o tej vrsti mrežnega marketinga sem govoril. kjer plačuješ predavanja in fanatično ploskaš na koncu. In potem skušaš v to vpeljat še prijatelje (dobronamerno sicer), ki se te začnejo izogibat, ker niso naivni.

Se spomnim, dve leti nazaj; kar na enkrat je polno ljudi, ki jih poznam postalo "zavarovalniških agentov" agencije Mori. Ne poznam pa nobenega, ki bi dejansko 'uspel'. So pa prepričali cel kup sorodnikov, da so zamenjali zavarovalnico. Za drobiž, ki so ga bili plačani (minu 100EUR za predavanja).

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

sandmat je izjavil:

Okapi je izjavil:

Mrežni marketing je delo, kot vsako drugo. Ti nekaj delaš (pridobivaš nove člane), in nekdo ti za to delo plača. Več kot narediš (več članov kot pridobiš), več zaslužiš.


seveda, a to so govorili tudi pri Amwayu in glej ga zlomka ...

The class action, which had been brought against Quixtar and several of its top-level distributors, alleged fraud, racketeering, and that the defendants operated as an illegal pyramid scheme.


Amway @ Wikipedia
Kar je počel Amway (in v bistvu počne še sedaj), ni bil goljufiv piramidni sistem, ampak goljufivo prodajanje. Preprosto povedano so ti za 1000 evrov prodali službo prodajalca njihove robe in obljubljali, da boš v enem letu zaslužil 5000 evrov (cifre so izmišljene, da ne bo pomote). Izkazalo se je, da 90% prodajalcev ni uspelo zaslužiti niti 1000 evrov, da bi pokrili svojo "vstopnico" v sistem. Amway je imel nekje v drobnem tisku sicer zapisano, da ti ne garantira 5000 evrov zaslužka, ampak to načeloma ni dovolj - v oglasih zavajati potrošnike s konkretnimi številkami je vseeno dovolj nezakonito, da so jih lahko tožili in se je Amway nato s tožniki poravnal, preden je zadeva dejansko prišla pred sodnika.

O.

ZaphodBB ::

Okapi je izjavil:

Pravilneje povedano, če si dober, lahko (verjetno - ker ne poznam podrobnosti) tudi spodobno zaslužiš. Nekateri so pač bolj nadarjeni za prodajanje (česarkoli) kot drugi. Precej je odvisno tudi od zasičenosti trga. Če prodajaš nekaj, kar večina že ima, boš težje kaj zaslužil, kot če prideš na še "neobdelan" trg, po možnosti z zanimivim proizvodom.

O.

No seveda to drži. Samo kleč je v tem, da če imaš talent za prodajo obstaja precej boljših poslov in ti delodajalci tlačijo denarje v žepe, da si lahko rit brišeš z njimi...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

;-) ::

eni ne ločite (OP) piramidnih in binarnih sistemov, piramidnih pri nas NI, oz. so povsod v vsakem podjetju. Vsako podjetje ima direktorja, delovodjo, izmenovodje itd. in je vse skupaj ena piramida, binarni pa je tisti za katerega gre v tej temi in sem že kar nekaj denarja z njim zaslužil ampak mi ni všeč stil življenja in to da z tem stilom izgubiš vse prijatelje :)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

www.wee.com - čuri muri ?

Oddelek: Loža
3410516 (5042) KTr1sk
»

Herbalife in davek na uspeh pri prodaji izdelkov ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7520911 (12973) Unknown_001

Coinspace.eu in S-coin - nova ponzijeva shema?

Oddelek: Loža
3112194 (6699) Tilen

Več podobnih tem