» »

Programi za Win 98 in XP -Težave

Programi za Win 98 in XP -Težave

k4vz0024 ::

Imam starejše programe, ki so pisani za Windowse 98. Problem je v tem, da nepravilno ali pa sploh ne delujejo pod Xp. Po drugi strani pa celo povzročajo nepravilno delovanje Xp-jev. Kako to rešiti?
Xp-ji sicer omogočajo do neke mere prilagoditev programov za Win 98, vendar ne preveč uspešno.:(

Tx, za nasvete

rxd7 ::

Ali so pisani za Windows 98 ali za dos (kar je pravzaprav eno in isto)? Probaj uporabit kakšen dos emulator, na primer dosbox.

k4vz0024 ::

Prav sem napisal. Napisani so za so za WIn 98. So pa po večini 16-bitne aplikacije.

k4vz0024 ::

A obstaja kaka emulacija za Win 98 ali kaka druga programska rešitev?:\

rxd7 ::

Predvidevam, da si že poskusil s Compatibility mode-om? Če še vedno ne gre, ti preostane le še kak Virtual PC ali pa VmWare.

k4vz0024 ::

Tako je. Kako pa je z Virtual PC ali pa VmWare? je treba tam inštalirati Win 98? A ma kdo izkušnje s tem?

butec ::

na *exe datoteko desen klik / lastnosti /združljivost



Virtual PC je tud rešitev, če program nima velike grafične zahteve
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butec ()

k4vz0024 ::

Tako sem tudi probal.

Žal so to programi, ki majo dokaj zahtevno grafiko. namenjeni so izobraževanju.

k4vz0024 ::

Kaj pa kakšne emulacije ali kaj podobnega?8-)

k4vz0024 ::

Kaj pa da bi se na nek način izoliralo nameščanje datotek od Win 98 na XP?:\

rxd7 ::

Hja, tretja možnost je, da si na drugo particijo oz. disk vzporedno namestiš Win98. V tem primeru te bo ob zagonu pozdravil boot loader - izbira operacijskega sistema.
Kakšen starejši računalnik verjetno ne pride v poštev (da bi bil pač samo za ta program)?

k4vz0024 ::

Pa bodo Win 98 delovali s Quadro procesorji oz. z novejšo MB?:)

rxd7 ::

Delalo verjetno bi, zaznalo bi ti pač en samo en procesor. Ravno zato je boljša rešitev Virtual PC oz. VmWare, kjer nastaviš poljubno konfiguracijo. Dual boot bi bila nekako zadnja rešitev. Jaz bi na tvojem mestu vsekakor najprej poskusil z Virtual PC oz. VmWare, stane te ne nič.

Spajky ::

Jest ne vem, kaj sploh tolko kompliciraš; vzami rabljen par let star komp za male pare in naloži nanj win98SE pa je 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

k4vz0024 ::

Dobr je če ni treba podatkov smtertja prenašat.

rxd7 ::

Glej, preveč kompliciraš. Nekaj predlogov smo ti že dali, tako da lahko vsaj poskusiš ne?

k4vz0024 ::

Hvala za nasvete. Sam še to a win 98 podpirajo Sata diske in če obstaja kakšen NTF R/W program za win 98?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualizacija Windows 98

Oddelek: Pomoč in nasveti
303325 (2384) krneki0001
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
207003 (6520) Buggy
»

MacBook Pro in izbira virtualne mašine

Oddelek: Operacijski sistemi
161699 (1466) ql000
»

virtualbox - 2 vprašanji

Oddelek: Programska oprema
141955 (1677) OmegaBlue
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610404 (6851) kriko1

Več podobnih tem