» »

Težave z računalnikom

Težave z računalnikom

bogii ::

Pozdravljeni.

Imam sledeč problem: pred nekaj dnevi se mi je računalnik močno upočasnil, pač vse je laufalo počasi, štekalo itd.. Računalnik formatiram in na novo naložim windowse - katere je nalagal CELO NOČ (skupaj približno 12ur)!!! Sedaj ko je vse naloženo dela isto počasi. Zdaj ker imam dosti rama, sem sumil trdi disk, a sem ga pregledal s programom HDD life in piše zdravje perfektno. Tako zdaj ne vem, ali obstaja kak drug program, ki ti preveri zdravje diska? Pa še nekaj je, CPU (ko pogledaš pod task manager) je vedno 90-100% obremenjen! Je možno da gre procesor h koncu?

Res se zahvaljujem za karkšnokoli pomoč.

Specifikacije računalnika:

- Amd Sempron 3400+
- 1,5GB rama
- Trdi disk SATA2 160Gb

Ruby ::

ja možno da je neki z procesorjom nalož si everesta pa glej mal temperature, js mam problem k pržgem rač. se ventilator na processorju vrti dokler ne pridm v windows not se pa neha in morm restartat da spet dela ce ne se pregreje in mi zmrzne rać.

bluefish ::

trdi disk lahko že v Win pregledaš tako: Start > Run > cmd > chkdsk /r
Morda boš za začetek pregleda moral resetirati računalnik.

itak37 ::

V Device Managaerju preveri ce ti disk dela v PIO nacinu, mora ti delat v UDMA. Mogoce je problem tudi z IDE kabli, vendar to ponavadi ne vpliva na visoko CPU porabo.

bogii ::

Ja imam naštimano na DMA if available. V task managerju kaže, da mi System Idle Process porablja med 80 in 99% CPU-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik dela počasi.

Oddelek: Pomoč in nasveti
342634 (1755) G_mAn
»

"štekanje" prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
293178 (2770) ciklon
»

Računalnik "se zatika"

Oddelek: Pomoč in nasveti
171729 (1349) askorbi
»

Igre na istem rač. ne delujejo več tako kot so oz bi mogle

Oddelek: Pomoč in nasveti
131026 (886) Mitch
»

Nov računalnik deluje počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
151368 (1164) solatko

Več podobnih tem