» »

Dostop do ADSL/VDSL...Kako do PROSTE parice

Dostop do ADSL/VDSL...Kako do PROSTE parice

TRIROG ::

doma sem 20km iz ljubljane ... 2 kilometra iz Kamnika ...

ne glede na to da sem od centrale oddaljen samo 1km in da je na moji hiši veselo namontirana omarica TS,v kateri je kar nekaj paric,mi Telekom NE MORE zagotoviti parice za ADSL, VDSL ...

Mi lahko svetujete kaj narediti?

naj zahtevam da mi zagotovijo prosto parico ali pa odstranijo omarico s hiše?

ni mi jasno da leta 2008 ne morem dobiti proste parice? oz da jo telekom pogojuje z določenim številom dodatnih priključkov?!

rok86 ::

Vzam bejzbolko pa razbij omarco :D

Ted ::

Govoriš za povpraševanje pri Siolu ali pri katerem drugem operaterju (T-2, Amis)?
Mah...

TRIROG ::

povpraševal sem tako pri siolu kot pri t-2, vsakič sem dobil negativen odgovor- v smislu ... ni parice primerne za razvezavo ...BERI:ni proste parice ...

pri telekomu sem se pozanimal tudi za navaden telefn na kategara bi lahko naknadno obesil SRD ali PRD VDSL/ADSL... so rekli da nimajo nobene take parice ki bi lahko folgala DSL

wishmaster ::

Če si poskusil na Telekomu, ti v bistvu ni več rešitve. Največ kar bi lahko dosegel, da bi si z kom delil parico (EMX). Samo tukaj ne moreš imeti paketa več kot 256/128. O kakšni TV lahko samo sanjaš.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Ted ::

Kaj pa ISDN? Ni tako, da ti za ISDN pa morajo zagotoviti parico...
Mah...

TRIROG ::

Če si poskusil na Telekomu, ti v bistvu ni več rešitve. Največ kar bi lahko dosegel, da bi si z kom delil parico (EMX). Samo tukaj ne moreš imeti paketa več kot 256/128. O kakšni TV lahko samo sanjaš.


in naj se kar predam ?

ne mroem zahtevati od telekoma da dogradijo centralo?

jype ::

TRIROG> ne mroem zahtevati od telekoma da dogradijo centralo?

Ne. Lahko jih zgolj vljudno prosiš.

Saj menda poznaš tisti rek... "We don't care. We don't have to. We're the telephone company."

PacificBlue ::

@TRIROG

Edino razen teženja ti ne preostane drugega...imel sem probleme z dostopom do ADSL-a..tudi ista štorija..ni možno zaradi parice..itd., vendar sem Adsl po enoletnem teženju in klicarjenju le dobil, čeprav so prej tako sigurno trdili, da to ni možno..problem pri Telekomu je, da imajo zaradi tega potem veliko dela(in stroškov) na teh omaricah..še posebno zaradi udarov strele..itd..
I’m out.
:3

TRIROG ::

@TRIROG

Edino razen teženja ti ne preostane drugega...imel sem probleme z dostopom do ADSL-a..tudi ista štorija..ni možno zaradi parice..itd., vendar sem Adsl po enoletnem teženju in klicarjenju le dobil, čeprav so prej tako sigurno trdili, da to ni možno..problem pri Telekomu je, da imajo zaradi tega potem veliko dela(in stroškov) na teh omaricah..še posebno zaradi udarov strele..itd..


zakaj majo veliko dela na teh omaricah?!
ker mojjo prenapetostne dol jemat?
kako pa svetuješ naj jim težim ? kličem jih lahko vsakdan ...
ma kdo morda kako vezo ki lahko vpliva na dogradnjo centrale?

TRIROG ::


Ne. Lahko jih zgolj vljudno prosiš.
Saj menda poznaš tisti rek... "We don't care. We don't have to. We're the telephone company."


pa če jim rečem naj mi zagotovijo parico al pa naj na svoje storške izvolijo omarico potegnit iz zidu?

zakaj mam pol sploh še omarico na hiši? če ne morem met ADSLja? kaj če mi pol omarca?

bsslo ::

@TRIROG

... vendar sem Adsl po enoletnem teženju in klicarjenju le dobil, čeprav so prej tako sigurno trdili, da to ni možno...


Lahko malo bolj razlozis kako si to izvedel? :)
Ali to pomeni da so centralo nadgradili ali da se je parica enostavno nasla?
Kako ves, da se v tem casu ni parica slucajno sprostila in da so ti jo lahko dodelili?

PacificBlue ::

@bsslo

Hm ja je zanimiva štorija:)..v bistvu je sosed dobil pred mano adsl, čeprav smo mi prej zaprosili za njega.Fora je pa bila v tem, da je njemu strela poškodovala poleg električnih naprav tudi telefonijo in mu je en serviser iz Amisa prišel to popravljati in ga je vprašal, da je parica še prosta in da bi lahko imel ADSL če bi hotel..itak se je odločil za njega,,in potem ko je sosed nam povedal, da je dobil net se nam je to zdelo ful čudno, saj smo mi že zdavnaj zaprosili za njega..in začeli smo še bolj težiti Telekomu..polega klicev tudi osebni kontakt na telekomovi izpostavi..tista ženska je zatrjevala vse mogoče, da ni možno, da smo preveč daleč od centrale(čeprav je sosed še 200m bolj oddaljen)..itd..na koncu je pa verjetno pomagal klic k enemu občinskemu veljaku, ki je bil toliko prijazen in je verjetno on nam nam zrihtal zadevo..gre pa za majhen kraj tako, da sem prepričan, da se ni kakšna parica sprostila vmes ali kaj podobnega..
I’m out.
:3

TRIROG ::

men se vse skupaj zdi tkoooo zelo cudno ... ne morm verjeti ... res ne ... to je krneki vse skupaj ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva modema v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
213387 (2718) IL_DIAVOLO
»

Razvezan dostop - kalvarija

Oddelek: Omrežja in internet
192681 (2200) PaJo
»

odprava PCM naprave in samostojna parica

Oddelek: Omrežja in internet
142650 (2465) Tomay
»

Nov telefonski priključek brez kopanja?!

Oddelek: Omrežja in internet
112697 (2697) jerry2000
»

Telekom zavrnil razvezan dostop

Oddelek: Omrežja in internet
265665 (4074) 'FireSTORM'

Več podobnih tem