» »

Kaj kupiti..od intela ali zakaj ne..

Kaj kupiti..od intela ali zakaj ne..

Filo ::

Takole zdej se neki menim, da bi se spustu v nabavo in sicer trenutno imam P3 450@600 in abit be6. Menili smo se, da bi z bratom zamenjala, kateri se strinja, plate in proc s tem da kupim jazst nov proc in sicer be6 plato bi zamenjal z i815 dokupil naj bi pa Celeron 1200, ki je konec koncev enak p3 kar se tiče cacha -256.
Nato sem se malo razmišlajl in se mi zdi za malo, da bi potem postopaoma vlagal v računalnik in sem prišel do sklepa, da si lahko kupim za 50.000 novo plato P4 z ddr-om višjega cenovnega razreda ki bi zadostila čim večjem razponu P4 ( samo kaj VIA, SIS, Intel..) in p4 1.5Ghz (ne me spraševat zakaj taka cena, ker vam ne bom povedal he he). Vbistvu pa me tudi zanima, ker nočem biti zaprt človek in nisem samo za intel, je pa tudi res, da se z AMD nerazumem.(dolga zgodba), ampak vseeno, kateri sistem oz. mama plata in procesor bi bila v cenovnem rangu 50.000 s tem da odbijete ddv in po nabavni ceni ( khmm..no zdej veste )
Vbistvu če povem po pravici mi še vedno bolj diši Intel kot AMD. Sam vseen kakšne imate argumente? (recmo da me hočte prepričat za nakup AMD-ja).Pa ne pozabt kaj glede p4 intel sis..itd..

upam, da ste se prebil čez tekst, bi vas pa prosu da mi ne nabijete, ampak premislte kaj boste napisal.... danke za japanke..he he:D

strel ::

Kup P4 1,6A
pa mamo ASUS P4S533
Rami morjo bit 2700

Pa naviješ kolker se da tam enih 2K >:D +

Spajky ::

Kupi si Asus Tusl-2C in CellyTualatina1.0A ali 1.1A + TITAN D5TB +PC133cas2 256Mb ram in navij dokler gre! Bo delal ko raketa + poceni! /aja tudi 300W napajalc!/ Potem pa rajši še 7200rpm disk z najmanjšim dostopnim časom in optimizirat OS+samo programe, ki jih rabiš skoraj v celoti= starejše in ne najnovejši BloatWare... pa bo zadeva letela...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Filo ::

A asus matične so kao najboljše za P4?
kaj pa intelove...sem slišu da majo kar dobre rezultate...
ASUS P4S333 ATX S478 DDR --a ta je ql matična..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filo ()

Filo ::

ja pa še to sem gledu da tomu teste..
Soltek SL-85DRS2
pa MSI 645 ultra
so nore po testih tud tom jih priporoča med tem ko asus 533 je tm okol sredine...
kwa pravte kwa pa te pomoje bi se jih splačal pa še ful pocen so..pomoje.:)

dr.J ::

Na Intelovi platah boš bolj slabo navijal!

Plata za P4: Soyo z i854 D za DDR. Malo poglej, kaj vse je na njej! Tudi Tom jo priporoča.

Trenutno je Intel verjetno boljša izbira, če gre za Northwood. Bom preizkusil naslednji teden.

Filo ::

Ja kakor sem jest na Tomu za zasledu je sis z ddr333 celo boljši od intela 850 z rdramom 800..
to je iz tm vzet: pa se link do ke: tuki

Conclusion:
SiS 645DX with DDR333 Beats Intel 850 with PC800

In this comparison of various P4 platforms, the results are surprising: in 10 out of 16 benchmark disciplines, the SiS 645DX outperforms the Intel 850. In particular, the new chipset is notable for its high I/O performance, and in addition, is accompanied by a low CPU load. The impressive benchmark results attest to the fact that the Taiwanese manufacturer has reworked the memory interface of the Northbridge.

ja pa še to, gor sem se zmotu asus ni 533 ampak je 333, ki je pač v testih v sredini...povprečna matična torej...

Filo ::

ja dejansko je zdej tko :

P4:

INTEL P4 1.6A GHZ 512Kb BOX 43900
* MSI 645ULTRA ATX S478 DDR +SB 27800 *
* ASUS P4S333 ATX S478 DDR 34200 *
* SOLTEK SL-85DRS2 * ? *

* - ne vem kaj bi najbrž to kar je cenej

AMD

ATHLON XP 1900P+ (1.60GHz) 45.300 - za enako ceno ( kot primer )
ATHLON XP 1800P+ (1.53GHz) 35.900
MSI KT3 ULTRA DDR ATX +SB 32.400

zaenkrat sem najdu tole msi-jevo kot najboljši predlog ima kdo še kaj?

Mislm cena med amd-jem in P4 je skoraj ista oboje je okoli 70K.[:\] ..tako da...zdej me edinole zanima kaj se res bolj splača...??

aja sem pa opzail da je amd ful cenejši ...!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sis648-> asus ali abit ali msi ali sploh drugi čipset

Oddelek: Kaj kupiti
251678 (1424) Filo
»

Je tole dobr....

Oddelek: Kaj kupiti
171101 (729) reXor
»

p4 ali tb ?

Oddelek: Kaj kupiti
131316 (1159) krucymucy
»

Kje kupiti DDR333

Oddelek: Strojna oprema
301752 (1348) kuglvinkl
»

Glede Kris Kingle svetuje...

Oddelek: Slo-Tech
221152 (792) tha_man

Več podobnih tem