» »

Je tole dobr....

Je tole dobr....

Habi ::

M/B ASUS P4S333-M SIS645 DDR mATX
Intel P4 1.6Ghz 512K/478 BOX
DDR 256MB 266Mhz
IBM 60GB 7200rpm
GK ASUS GEFORCE2 MX400 64MB TV OUT
DVD 16x40x E-IDE TOSHIBA
ATX midi tower 300W pP4 ready

Torej to sm narocil pri SebaNET...
Tuki ste sami experti 8-) pa me zanima vase mnenje, ce je to dobra izbira.

Zraven pride se brezzicna tipk. + mis za 14k,
vs skup je 203k

Sm sicer hotu Seagate-ov disk, pa ga nimajo :\
Graficna je tud bol *khm* qurceva, to sam zato ker cakam na TI4200 (da bo mal bol pocen >:D )
Pol pa se ta procesor...
512K nej bi blo neki hitrejsga, bolsga, sam a je to NORTHWOOD chip?

Hvala



lp,
Habi

_Mortal_ ::

MX sploh ne pride več ne pride v izbiro. Rajš kup Radeon 8500LE
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Habi ::

Sej sm reku da je MX sam za nadomestilu dokler ne dobim TI4200... 0:)

Thanatos ::

zakaj pa P4? Boš kaj navijal?

Habi ::

Ja 0:)

Thanatos ::

potem pa raje vzem DDR333 ram če ti ga že matična podpira. Tko boš lahko tudi več navil. In ja mislim da je to Northwood.

zigadr ::

Itak da je Northwood, ker ma 512k L2 cache.
No ja ... kukr so ti že eni prej predlagal, ti še jest ... Radeon 8500LE.
Ram vsekakor vzem DDR333, ker ko si enkrat čez 140MHz z DDR266 ramom, ta ni več 100% zanesljiv. Vrjetno odvisno tut od firme, sam jest mam un kurčev ram od MlacoMa, "samsung" 256MB DDR333 in na 177MHz zadeva nardi malo morje napak, če jo prevern z memtest86. Sej v Windowsih še zmerej dela vse čist ql, sam ni pa 100%.

Na enmu pejdžu so enkrat pisal: "Če ti v kwejku eno pikico narobe izriše to še ni noben problem, sam če ti pa pr tistmu progiju, k odkriva ključ za kodiranje RC5 en bit narobej zračuna, jim pa povzročiš več sranja kot koristi."

Habi ::

LOL, glih poklicem nej zamenjajo z 333Mhz, pridem nazaj in vidim vase nasvete :D

Kolk pa stane Radeon?

Thanatos ::

pozabi radeona, ti kar Ti4200 kupi.

malinavc ::

ja pa fak no...sej je že parkrat napisu de je MX samo nadomestilo za bodočega GF4 !!!!!
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Habi ::

Ja, bogi js ...:D
OK zdej mi je sosed zatezu da je AMD stokrat bolsi pa blablabla, kaj vi pravte? ce gledam tud na prihodnost mojga PC...

TheJack ::

Tud Intel ima nekaj prednosti (ki ti jih bodo ljudje tukaj precej hitro našteli...:D ). Sam se v to ne bom spuščal, saj imata tako AMD kot Intel prednosti in slabosti.

Še par nasvetov z moje strani...

- Ne vzemi IBM-ovega diska, saj obstaja velika verjetnost, da se boš kesal. Zelo.
- Zraven dobrega računalnika spada dober monitor. Upam, da ga imaš.
- Ne naredi podobne napake, kot sem jo jaz in posveti pozornost pravilni izbiri ohišja. Članek o tem najdeš na Tomovi strani.

Habi ::

sm tud zi napisu da sm hotu seagatov disk, pa ga nimajo...
monitor... hja... 15˝ Hyundai DeluxScan 5870 :8)

TheJack ::

Sej nista IBM in Seagate edini firmi za diske na svetu! (IBM pa pravzaprav to ni več).

Habi, kupovati tak računalnik in ga potem priključevati na ušiv 15 monitor, je, oprosti, neumnost. To je nekako tako, kot bi dal v fičota od ferrarija mašino - stran metanje denarja, grdo zgleda, predstavlja nevarnost za zdravje in je obenem čisti nesmisel.

Osebno imam raje Durona 600 in GF MX z dobrim monitorjem (ploski 17 ali 19), kot pa AthlonaXP 2100+ in GF4 na 15 inčnem monitorju.

Raje si privošči nekoliko šibkejši računalnik in dober monitor. Ali pa kupi monitor v res bližnji prihodnosti. V vsakem drugem primeru boš namreč naredil ultra bedarijo. In to mislim zelo resno!

Habi ::

Ja, itaq sm kasnej mislu nov gfx+monitor+sound

Maxtorja ne mislim vzet, za WD sm pa slisu da so zlo glasni... grr

nodes ::

Moje mnenje......nobena stvar ni dobra. >:D

TTRX ::

absolutno ne uzet IBM-a.Kr neki folka puznam ko jim je disk crknu . Tud men je 20GB 7200 , pa enmu je odpovedal nov !!! nov! 120GB IBM en dan star.Ne past na foro ,da ga boš uzel sam zato ker je cca. 5 jurjov cenejši ko maxtor al pa WD.Itak pa IBM ne dela več diskov tk da mislim da

reXor ::

Glede procesorja....

AMD JE Z DDR 333 40% HITREJSI....
CE MISLS P4 UZET SI OMISL KAKSN RIMM !!!

NUJNO, K TKO NE BOS MEU POPELNEGA IZKORISTKA CPU-JA !!!!

Lohk ti dam link kjer so vrgl slo. to debato (slo-lan)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716178 (8217) Vlad Tepeš
»

3DMark tocke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544636 (3719) 1161815611
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361918 (1140) bond007
»

Ocenite konfiguracijo

Oddelek: Kaj kupiti
121271 (995) smilyxx
»

Kaj predlagare za 500.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
462094 (1281) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem