» »

SATA RAID kartica

SATA RAID kartica

zee ::

Živjo.
Katero SATA RAID kartico s polno podporo v Linuxu v rangu do 500 EUR splača kupiti za manjši strežnik? Na kartico bo priključenih največ 6 trdih diskov, ki bojo verjetno v RAID 6 polju.

Hvala in lep pozdrav.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mainman ::

Najbolj hvalijo areco.

npr; areca 1220. Pri mlacomu jo dobiš za 485 EUR

Kot alternativo imaš pa adapteca 3805.

Tudi sam razmlišljam o raid kontrolerju, Nagledano imam areco 1231ml, ki je 12 portna in ima hitrejši procesor ter nadgradljiv cache.

ender ::

Z Adaptecom imam slabe izkušnje, vsaj kar se tiče SATA kontrolerjev, oz. njihove podpore v Linuxu. Imam pa Areca ARC-1280ML kontroler, s katerim vsaj v Linuxu ni težav (sem pa imel problem z zagonom na Gigabytovi matični plošči za katero je bil namenjen - ni se hotel bootat, verjetno zaradi hrošča v BIOSu). Ne pozabi zraven kupiti tudi baterije.

Mimogrede, v Nemčiji so ti kontrolerji ponavadi precej cenejši kot pri nas.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

zee ::

koliko časa pa drži ta baterija?

Ker kartico kupujem za službeni računalnik, si lahko dam duška. zagledal sem se v ARECA ARC-1230 256MB PCIe 12xSATA, ki pride 651,97 EUR pri Mlacomu.

Ka je točno funkcija tako baterije kot dodatnega rama?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mainman ::

zee: najprej opravičilo, da sem si sposodil tvojo nit.

ender: to imaš za domačo uporabo?

Kolko diskov imaš na areci in katere? Na kateri gigabyte plošči ti zadeva ni delala. V strežniku za katerga kupujem areco imam gigabyta g33-ds3r.

Kolko gledam razlike niso tako velike. V nemčiji bi prihranil okrog 50 EUR s tem, da v primeru reklamacije moram zadevo spet poslati nazaj.

Zakaj priporočaš BBU? Na forumih sem bral, da baterija niti ni potrebna če imaš zadevo na ups-u. Je pa res, da če ti crkne napajalnik, da ti ups ne pomaga.

mainman ::

zee: rajši vzami 1231ml, saj ima novejši in hitrejši procesor, kar posledično pomeni tudi večjo prepustnost in hitrejši rebuild polja, če ti odleti disk.

Baterija pri areci zdrži 72 ur. Velikost pomnilnika ti pomaga pri prenosu majhnih datotek, ki še grejo v njega.

2GB ECC DDR2 rama stane okrog 45 EUR. Kolko sem gledal ni potrebno kupovati registered rama ampak je unbuffered tudi ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mainman ()

zee ::

ok, bom potem to naročil, skupaj z večjim ramom (kar 2 GB modul) in baterijo.

upam, da bojo to lahko na Mlacomu zrihtali.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ender ::

zee: RAM se uporablja za cache, in ti precej izboljša performanse ob pisanju (predvsem pri majhnih zapisih) na RAID5 in RAID6, ker je pri teh potrebno iz diskov najprej prebrati podatke, da lahko izračunaš pariteto. Baterija pa poskrbi, da se v primeru nenadnega izpada elektrike ti podatki ne izgubijo (naj pa bi zdržala nekaj dni, odvisno od količine RAMa).

mainman: žal je bila točno ta matična plošča. Na ASUS A8N-SLi Deluxe in P5W DH Deluxe rabi kartica kakšno minuto za zagon, na G33-DS3R sem jo pa večkrat pustil po pol ure, pa ni prišla mimo "Waiting for RAID Controller F/W to become ready" (poizkušal sem z različnimi BIOSi).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

zee ::

Hvala za info!

jaz bom ta kontroler priklopil na maticno plosco Supermicro X7DWA-N...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mainman ::

ender: kdaj si zadevo testiral na g33 matični? Mogoče so zadevo že rešili.

ender ::

Manj kot mesec dni nazaj, zadnji (beta) BIOS je bil pa posodobljen 4. januarja.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
749289 (5770) levaky
»

RAID5

Oddelek: Kaj kupiti
201556 (1371) jlpktnst
»

Soft RAID vs. Hard RAID

Oddelek: Strojna oprema
131778 (1551) OmegaBlue
»

areca raid5 kontroler

Oddelek: Strojna oprema
8941 (941) Brane2
»

Areca hardware RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
131483 (1368) Zzzzzzz

Več podobnih tem