» »

gamer prenosnik-mnenja

gamer prenosnik-mnenja

«
1
2

matejkor ::

Pozdravljeni!

nameravm kupit gamer prenosnik (NE TAKOJ), ker imam nekatere dvome in vprašanja na katera bi rabil odgovore

1.Glede uporabe prenosnika v avtomobilu-seveda ko se pelje. ali se bo kaj pokvarilo zaradi tresljajev ki so prisotni
2.Ali se ga da sploh uporablajti v avtomobilu na zadnjem sedešu-skrbi me da je preveč štorasto in ne moreš igrati-mogoče če si narediš stojalo da ga nimaš na kolenih

prenosnik bi kupil nekje konec maja ali junija
ali bodo do takrat šle cene še kaj dol

kakšnega bi pa priporočali sedaj bistvo je da dobim za čim manj denarja čim več (poudarek na grafični ramu in procesorju-sej velik druzga pa tko ni več)-po mojem je lahko tudi iz tujine glede na to da smo sedaj v EU za ameriko nevem zaradi poštnine in vseh papirjev

prosil bi da mi poveste svoje mnenje ali celo izkušnje za prvi dve točki, ker sta ti dve merilo za vse naprej. potem bomo pa videli maja ali junija katerega točno

to bo za zdej dost.

hvala vsem že v naprej

matejkor ::

pozabu sm navest ceno tko do ene 1100-1200 z OS pa 17" ekran
pol če ma pa še tiste dobrodošle dodatke, ki bi bili uporabni npr.: osvetlitev tipkovnice (a to sploh majo), pa senzor na tresljaje ki zaklene disk, pa kšna malenkost pol pa še kšne 100-200€ gor

billgates ::

Gaming prenosnika ni, glej pač da bo vse čim višje(mhz, jedra, oznaka grafične...).

cnZz ::

Nisem nevem kaki expert za laptope ampak za dobrega bos moral dosteti se kaj vec kot samo 1200€.
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

izzy12 ::

Poglej si tole :P. Mislm da je tale vse kar si želiš, sm bi mogu še kak let al pa dva šparat. ;)
Glede igranja na zadnjem sedežu: Kje maš namen imet miško?

matejkor ::

ja nevem sm razmišli da bi si naredu kšn stojal pa bi dal lahko gor rač in miško

matejkor ::

sam ta je pa hud. k sm si svojga naštimu pa nism dal use na najbol je pršlo 1900€. bomo mal zemle prodal pa bomo mel kuj
pol pa še neki mescou delaš pa nazaj prneseš
ah sej nebomo zdele še nč kokr sm napisu sam je pa res hud lih tazga bi hotu. sam una resolucija k ti jo ponudijo 1920x1200 je pomoje čist prehuda za 15,4"
a ma ta kšn senzor za tresljaje k bi disk zaklenu ker č v avtu mal preveč zatrese je tut škoda da glava na takmu kompu nardi luknco v disku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejkor ()

tilinho20 ::

Ne moreš zdržat niti minute brez igric?
Laptop za gaming. To si tako rekel, da si želiš najhitrejšo formulo pa da bo tud za v hribe (terenc).

bluefish ::

prenosnik, ki bo koriščen za igranje igric v avtu? Heh, eni pa se res še tisti kratek čas ne morejo odlimati od tega.

Drugače pa glede diska pri nekaterih prenosnikih - ob močnejšem tresljaju se glava odmakne od pisalne površine. Sploh pa, že malenkost bolj trda in razibana vožnja bo onemogočila vsakršno aktivno delo, saj se ti bo vse skupaj treslo. In ja, disk bo čez nekaj časa morda odpovedal. Je pa še sto drugih neprilik, ki se lahko zgodijo.
Torej, še enkrat premisli, če se ti to res splača oz. je smiselno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Zheegec ::

Če imaš €€€ si pač nabaviš SSD disk, kajne?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bluefish ::

samo problem je, da jih (€€€) on nima :) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

janwoolf ::

:D
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

charlotte ::

Kupi rajš dobrga desktopa, pa tkrt uživi k boš doma na visokih detajlih nabijal špile. Ko boš v avtu pa mal opazuj naravo pa bo. Poleg tega, vsaj men, postane v sekundi slabo če kej berem al pa gledam med vožnjo.

Oddin ::

A se zajebavaš?
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

matejkor ::

najprej glede tistih očitkov da ne zdržim brez igrc pa da nej mal naravo gledam. prenosnik bi se rabu med vožno k traja 3 ure v eno smer, takih voženj je od maja pa do avgusta usak viknd ker hodmo na morje-pa na morju ne morm imet pc ja ker smo v kampu. prenosnik bi se zato uporabljal tudi na morju sploh takat med glavnimi počitnicami ko smo po 2 tedna v komadu dol.

potem glede slabosti v avtomobilu. men ne postane slabo ker lahko berem knige igram psp-ki pa mi je premajhen in igrce morajo biti original in še veliko stvari je ki jih ne moreš delati na psp ki jih lahko na prenosniku.

prenosnik se bi uporablaj na avto cesti ne pa ko se bi pelal po navadnih cestah k so v sloveniji tok slabe da je kr joj (usaj v našmu koncu-Kamnik)

zanima me še katere so tiste "sto drugih neprilike", ki se lahko zgodijo . katere so

bluefish ::

triurna vožnja zna biti, če se večkrat ponovi, res dolgočasna. Pa pustimo sedaj (ne)smiselnost igranja ob strani.
Slabosti, moral boš imeti dokaj stabilno podlago, poleg tega pa dovolj prostora za dodatno miško, saj nekih strelskih iger na tistem touchpadu ne moreš ravno dobro igrati. Potem, če je avto star in glasen, boš moral slušalke naviti do konca, kar pa ni ravno dobro za sluh. Bi se pa našlo še kaj, počakaj, da se do konca zbudim.

bate ::

Mislim, da je najbolj zadel bistvo Oddin.
Še moja izkušnja, skoraj sem obupal, ko sem poskušal posneti cd z mp3ji na poti v Italijo.

matejkor ::

pa ste se vozil po avto cest al ne takat ko si poskušal

Poldy ::

Jaz imam precej dober računalnik pa lahko prideš k meni za vikend, boš igral v kleti, jaz grem pa z vašimi na morje, prov? Še bolje če imaš še sestro...

Zares - kupiti drag prenosnik zato, da boš igral igrice na poti na morje in na morju je res malo trapasto. Poglej še s tega zornega kota in malo prespi vse skupaj. Se sploh zavedaš kakšen privilegij je biti vsak vikend na morju? Samo dobro ti hočem.

Phoebus ::

Kupi knjige za na morje :)

opeter ::

Če že hočeš igrati na poti si kupi kak Nintendo DS ali pa Sonyjev PSP. Sicer pa si lahko kupiš java igre tudi za mobilca.

Drugače se pridružujem mnenju ostalim - priskrbi si knjige, križanke, kakšno revijo, strip... da se ti možganske celice ne bodo v celoti uničile.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

matejkor ::

glede PSP-ja sm že napisu par postov bl gor

3SiXTY ::

Za to pa obstaja War*z in Google.

matejkor ::

tegale zgornga posta po pravic povedan ne razumem-no kaj je napisan razumem sam zakaj je to napisan in kaj mi nej bi sporočil s tem pa nevem
podnapise prosm

koyotee ::

get a life maybe :\
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

3SiXTY ::

to pomeni, da nerabiš laptopa maš tist PSP dost.

zcetrt ::

Kaj pa kraja iz avtomobila v kampu? Vročina v avtomobilu (parkiranem)?

Če ti ni do morja, se res raje zmeni, da doma ostaneš za vikende.
4.

T0RN4D0 ::

eh gamerskih laptopov ni, oziroma so nove igrce tako zahtevne da rabiš že domač pc precej spedenanan da zadovoljivo laufa. Druga stvar je da s touch padom v igrah kjer nucaš miško tako al tako ne moreš nič, med vožnjo je sploh neuporabn (oziroma si pač izklopiš tap to click, drugač skos klikaš zarad tresljajev), tretja stvar je da znaš met probleme s svetlobo (in ne boš nič vidu), četrta stvar je ta, da upam da mate kombi/avtodom da boš mel dost placa, oziroma sj kr tako niti ne morš odložit laptopa na kakšno polico ker ti bo odletu na kakem ovinku... peti problem je pa ta, da boš rabu avtopolnilc ker 3 ure ob igranju igrc ti ne bo noben notebook zdržu :)


Uglavnem ja... slaba je ta :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

billgates ::

Pridružujem se mnenju ostalih, sam to je zdaj že precej off-topic.

matejkor ::

glede novih iger- čist novih vem da nebom mogu igrat na njabol in jih tut ne mislm ker mam tut zdej bl tak PC pa me nč ne mot če ni use na najbol je pa res da na tem PC-ju nove sploh ne delajo
drugo glede touch pada- ta je pomoje tok neuporaben da že če si u bajti ga maš sam za kej na hit mel bi itak miško za igranje
tretjič glede svetlobe- zakaj nebi nč vidu? mogoče zato ker bi se sonce odbiju od ekrana ampak mamo zatemenen šipe za ponoč bi mel pa osvetleno tipkovnico(že tako k je sama osvetlena al pa z lučko na USB)
četrtič glede police in prostora. mamo džipa tko da je dost placa za poličko bi si pa jo naredu da bi loh špilu
petič glede ovinka- jst na navadnih cestah prenosnika nebu uporablu ker so tok zanič pa tok ruka da če ne druzga bi šu disk-uporablu bi ga na avtocesti kjer so pogoji boljši
pa glede polnica-v avtu bi mel avtopolnilc v kampu mamo pa itak štrom tko da to ni problem(po mojem)

če mate še kej za povedat kr

T0RN4D0 ::

Ja očitno si se že odloču, tako da kr na juriš. Glej da ma čim boljšo grafično, ram in procesor sta pa tako samoumnevna :) Tipkovnic po večini nimajo osvetljenih, mal ti sije od monitorja, sicer pa če si tako zagnan gamer najbrž znaš slepo tipkat, oziroma vsaj uporabljat tisto kombinacijo tipk ki jo potrebuješ pri določeni igri. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bluefish ::

hm, zanimivo, ljudje odpirajo teme (na splošno), ker rabijo mnenje o določeni stvari. Na koncu večina sodelujočih odsvetuje nakup/uporabo/izbor,... avtor teme pa kljub teme na slepo rine glavo skozi zid.
Vsakršna podobnost s to temo je le naključna.

Adrijan0 ::

Naj si kupi un Dell 1520, če že hoče. Nek bo lahko že odigral.. Kaj mu hočete.

tilinho20 ::

blueFish: Popolnoma imaš prav. Nekateri so pretrdi.
EDIT: jao, me prehitiš za 4 sekunde.:D

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

jaz predlagam asus eee pc ali pa kakega imaca.
na obeh delajo igre

tilinho20 ::

Na asus eee mislim, da ne delajo igrce, saj ima prenizko ločljivost. Razen starejše.

Adrijan0 ::

btw, matejkor kolko let maš? Ker mislim da se prenosnika samo za igranje ne splača kupovat.

matejkor ::

mam 15 let
no sej rač bi uporablu tut doma ker mam še sestro k je tut na PC-ju k mamo sam enga in se je ponavad teško zment kdaj bo kdo pa kok časa pa teško je uskladit urnike-kdaj se bo kdo učil pa kdaj bo kdo na rač

dbevfat ::

hm, zanimivo, ljudje odpirajo teme (na splošno), ker rabijo mnenje o določeni stvari. Na koncu večina sodelujočih odsvetuje nakup/uporabo/izbor,... avtor teme pa kljub teme na slepo rine glavo skozi zid.

Ti nastavim ogledalo: oseba si nečesa zaželi in povpraša skupnost za mnenje. Skupnost ne da predloga o boljši izbiri, temveč tupi tej osebi v glavo, da tega sploh ne rabi oz. noče. In da naj to že vendar razume, saj Skupnost vendar itak bolje ve, kaj je dobro zanj. Kako si sploh drzne dvomiti v odločitve Skupnosti? :\

Ne rečem, da alternativni pogledi niso smiselni (prav nasprotno; zelo koristni so). Ampak, eno je pogled/predlog, drugo pa že skoraj agresiven napad. To, da se dvigneš nad posameznika in ti zanj odločaš, kaj je zanj edino prav, je totalna aroganca. Torej, da ti na kratko razložim, zakaj avtor "rine z glavo skozi zid": ker njegovo vprašanje ni bilo "kaj menite o tem, da si jaz želim laptop za na morje", temveč "kateri laptop naj si kupim za na morje". In na svoje vprašanje pač zgleda še ni dobil zadovoljivega odgovora. In kakor koli se ti že zdi to neumno, posameznik odloča zase. :P

matejkor: gaming laptopi so hudo dragi. Za tvoj budget ti svetujem Dell Inspiron 1525 (kot je že nekdo prej rekel), nekaj boš že lahko odšpilal. O smiselnosti tega nakupa pa še temeljito razmisli, ker še obstajajo stvari poleg računalnika, kakor je že omenila naša draga Skupnost. ;)

lp

edit: popravek
nvr2fat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dbevfat ()

Adrijan0 ::

Jaz sm mislu predvsem na tega laptopa: dell
Nevem kolko je smislno kupovati to reč ker za 1100e dobiš dobr pc.

matejkor ::

no tole branje se je pa prileglo očem, ko vidiš da te nekdo na tem svetu še nekako razume

to smo zdej kokr tok obdelal

se zavedam da so taki prenosniki ZELO dragi sploh v sloveiji zato počasi razmišljam o nakupu v tujini(UE) so manj dragi amak še vseeno zaradi tega razmišljam o ZDA ebay kar je pa tvegano a ma kdo kšne izkušne s nakupovanjem v ZDA mogoče prek ebay-ja al pa pozna kašnega ki je to doživu mogoče pa znanec pozna nekoga...

dedi542 ::

Kupi DELL-a. Bos cisto zadovoljen. Jaz imam Macbook, ki ima IGP gma 950 in lahko odigram veliko iger, tako, da bo DELL zadosceval. Je pa problem baterija, ki ti bo drzala zelo malo, edino ce kupis polnilec za v avto.

Adrijan0 ::

Pride poštnina in carina, tko da nevem kaj naj ti rečem.

Za vse tiste ki imate dober spomin, a ni podtjetje gigabyte najavljajo nek majhen pc za igranje iger?

edit: jz mam tud macbooka že 2 leti in sm več kot zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

CaqKa ::

>>> Na asus eee mislim, da ne delajo igrce, saj ima prenizko ločljivost. Razen starejše.

a daj, a zardi prenizke ločljivosti da ne bi delale? daj v you tube napiši eee asus in games.

matejkor, razmisli o konzoli. sicer pa na mojem celeronu 1300 z radeono9600 še vedno igre laufajo zadovoljivo. nevem zakaj bi rinil ravno v 'gaming notebook'

sploh pa ko še ni narejena analiza potreb, namreč imaš kakšne konktrene naslove iger katere bi rad igral na tem 'gaming prenosniku'?

Volta ::

Matejkor - tistega laptopa, ki ga je prilimal Adriano, se ti res splača kupiti. Kolega je na njem lepo preigral Crysisa na spodobnih detajlih, baterija baje drži sorazmerno dolgo, pa še lep je na pogled. Za takšne denarce težko dobiš kaj boljšega. Kaj močnejšega pa se ti po mojem mnenju ne splača kupiti, ker razlike v hitrosti ne bo nevem kako velike, odštel pa boš tudi po 2x več, ali pa še kaj zraven.

Adrijan0 ::

Čene se tud kej takega dobi: KLIK>:D

matejkor ::

glede iger bom povedu tko
izbranih nimam ker mamo doma taka jajca da nemorem nobene novejše sprobat loh ut2004 pol je pa že bl tko
tko da zdej čakam najprej PC da bom vidu kere igre bom igral in na podalgi rezultatov bom pol kupoval računalnik da bom lahko igral tiste igre ki mi bodo dobre
je pa 100% da ne bo ena kripa ker so use novejše igre zahtevne pa nebi ga kupu za let ampak za 2 pol pa mam daš še not pa je po dveh letih usaj še za let dobr

CaqKa ::

>>> tko da zdej čakam najprej PC da bom vidu kere igre bom igral in na podalgi rezultatov bom pol kupoval računalnik da bom lahko igral tiste igre ki mi bodo dobre

potem je moje mnenje takšno da naj denarnica narekuje prvi ožji izbor.
potem pa glej na grafiko.

billgates ::

Dell je dober, sem gledo en review in baje dela tud ful hladno in pravzaprav ni bilo nobene stvari, da bi avtor rekel da ni fajn.

T0RN4D0 ::

Heh, na prenosniku ne boš mogu igrat novih iger, kaj šele da bo za 2 leti dober, pa na ram upgrade tud pozabi ker 2g boš itak vzel, kej več ti pa ne pomaga pr ostalih komponentah (in najbrž niti ne bo prostora za njega)... Ne vem no, sicer nimam gamerskega notebooka, ampak nekak ne vidim fore poganjat gor crysis al pa tanovg UTja (čeprav mi oba delata), ker fora teh igrc je bolj kot igralnost grafika. Oziroma si moraš vse zmanjšat na takšno stopnjo da vse skupi pride grše od 5 let starih igrc :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj naj kupim za igre

Oddelek: Kaj kupiti
453182 (2487) DOOM_er
»

Prenosnik 1a :P

Oddelek: Kaj kupiti
434919 (3533) bastadu
»

kupujem prenosnik za igre in ostalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517255 (5580) Grey
»

Toshibin prenosnik s tremi grafičnimi karticami

Oddelek: Novice / Grafične kartice
154559 (2545) premak
»

gamer comp

Oddelek: Pomoč in nasveti
81247 (937) matejkor

Več podobnih tem