» »

Vprašanje za maherje (ram)

Vprašanje za maherje (ram)

Maggio ::

Problem je sledeč:

imam prenosnik acer celeron 1,6. in ima DDR2 rame

v originalu je imel 2X po 256mb rama 533mhz

dokupil sem še 1GB 667mhz tako da sem imel 1256mb ram vse skup in zadeva je delovala BP

danes sem pa dokupil še enega 1GB (667mhz)tako da bi imel skupaj 2GB in ko hočem prižgati računalnik ne dela ampak svetijo samo lučke.

potem sem pa probal vklopiti računalnik samo z enim ramom in to z 1GB pa spet ne deluje, če ni zraven eden od starih ramov 533mhz.

a je to mogoče zato ker sta rama prehitra al kaj?? v čem je fora??

a če bi zdaj nabavil en 1GB ram ki je 533MHZ bi pa vse delalo al kako je s tem??

lp
  • spremenil: Maggio ()

Maggio ::

nč jasno al kako?

dejanx ::

Ne spoznam se kaj preveč na prenosnike ampak pri Domačem PCju bi to pomenlo da rabiš močnejši Napajalnik :P

itak37 ::

Poskusaj malo kombinirat jih v razlicne slote, mogoce pa nov 1GB sploh ne dela?

OZZY ::

Ne spoznam se kaj preveč na prenosnike ampak pri Domačem PCju bi to pomenlo da rabiš močnejši Napajalnik :P


Se tud na domače pcje ne spoznaš.

A maš mogoče v biosu prenosnika kake nastavitve za tajminge rama. Če ja jih nastavi ročno na 5-5-5-15 (18) preden vstaviš še drugi 1gb modul. Pri prenosnikih, je malo večji problem kopmatibilnost ramom med sabo. Sem mel podoben primer pri sebi. Sem dal 533 in 667 skupi pa ni delalo ...dva 533 in 2 667mhz pa ja. Sta pa bla od različnih proizvajalcev.
Go with the flow.

The_hammer ::

Ali matična na prenosniku sploh podpira 667 mhz rame?? Prej ko si mel noter 256 mb in 1 gb je matična prevzela frekvenco nižjih, v tvojem primeru 533 mhz. In preveri vse kar je napisal ozzy.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Maggio ::

Rešil problem

nabavil sem 1GB 533mhz in sedaj delata oba tako kot treba.

zgleda da plata ne podpira 667mhz frekvence tako da mora biti zraven 533mhz , da potem oba delata na 533 frekvenci.

v biosu pa ne morem nič štelat

in tudi sharane grafike ne morem naštelat na 128mb, ker v biosu ni nič za naštelat a je kakšna fora??


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram za prenosnik HP

Oddelek: Kaj kupiti
82235 (2135) Zheegec
»

Nadgradnja ram-a na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
121552 (1351) OVID
»

Malce predrago

Oddelek: Kaj kupiti
161472 (1001) GrimReaper
»

Ali je razlika v navijanju med dual channel rami in navadnimi?

Oddelek: Navijanje
102119 (1709) msms
»

Prenosniki z ddr2 ram-om - delujejo samo ram-i enega proizvajalca

Oddelek: Kaj kupiti
121469 (1279) Zheegec

Več podobnih tem