» »

Stroj za izdelovanje kroglic

Stroj za izdelovanje kroglic

flasha ::

Pozdravljeni,
(najprej se opravičujem če sem zgrešil temo, ampak se mi je tale zdela najbolj primerna).

Sedaj pa k problemu oz. nasvetu.

Izdelujem stroj ki bi izdeloval kroglice iz kock (da iz kocke mase idela pravilno kroglo)... masa ki jo bom uporabljal je podobna glini. Kroglice bodo imele granulacijo največ 2-3cm. Razmišljal sem o dveh načinih, vendar nisem prepričan če bodo delovale... če ima kdo slučajno kak video ali pa recimo načrt kakšne podobne naprave mi prosim naj napiše. No vglavnem to sta dve moji ideji:



1.) Deluje na osnovi vrtenja dveh valjev, na enem delu dam kocko noter ter upam da se potem preoblikuje v kroglo do konca (valji so rahlo pod naklonom) - bi takšen način deloval?

2.) Deluje na principu rolanja kroglic, kot bi jih rolali v rokah. Dve plošči predstavljata dlani ki se vrtita oz gibljeta podobno kot roke. Plošči sta na začetku bolj razmaknjeni, na koncu sta pa razmaknjeni toliko kot je željena gramulacija.

No upam da ste razumeli kaj želim, če pa vas zanima še kaj pa prosim vprašajte.

LP Nejc
  • zavaroval slike: Azrael ()

zlobcek ::

Kaj pa kaksen nacin prešanja? imaš lepo en kalup, doloceno kolicino glinaste mase in ti jih stiska, odvečni material pa gre skozi izvrtane luknjice v kalupu ali nekaj podobnega.

Tole z dvema ploščama je problem, ker nevem kako boš dobil ven lepo kroglico, saj bo na koncu pomoje jajčasta.

Hm za valj bi pa iz glave rekel tole... Če imaš tako viskozno glino, da bi se preoblikovala le z vrtenjem valjev, potem ti bo verjetno na koncu stekla. Če pa nimaš, zna biti pa malo problem samo z vrtenjem doseči pravo kroglo. Mogoče bi mogel tudi kaj tresti ali podobno.

Če imaš dovolj velike in težke kocke, da bi se recimo lahko z lastno maso preoblikovale, potem premisli o kakšnem vrtečem se okroglem bobnu malo večjega premera. Ubistvu bi najbrz slo tudi z valjem večjega premera glede na dimenzije krogilce, da dejansko obdelovanec opravlja neko pot, se vrti, skače, preoblikuje.

Kaj pa vem...:))

StricGeZza ::

a bo to mogoče ta bojlje(za ribe lovit)

Pyr0Beast ::

2 Prešani polovički skup stisneš...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Poglej naslednje:

How ball bearings are made.....

LP

Jože

flasha ::

@zlobcek - jap teh problemov sem se že sam bal... tisto o vrtečem "loncu" pa je zelo zanimiva idejo, bom eno probal kar tako v lincu da vidim kaj bo... poročam!

@StricGeZza - nope ni za to :) (žal more ostati skrivnost še zaenkrat)

@Pyr0Beast - negre z prešanjem, rabim popolno kroglo (pri prešanju bi mi na stiku majhen rob ostal, kar pa ni sprejemljivo... (mogoče za predpripravo, pa da potem obdelam to bi še mogoče šlo)

@barbarpapa1 - zanimivo! (mogoče celo izvedljivo)

Pyr0Beast ::

Mogoče bi šlo z 2 valji, če bi se eden malenkost hitreje vrtel od drugega ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darkolord ::

Najboljše bi bilo nekaj takega (tole na sliki je seveda zelo velika zadeva)... Dve plošči iz trdega jekla z utori sta, ena se vrti, kroglice pa potujejo po utorih toliko časa, da ne postanejo okrogle

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: darkolord ()

krho ::

pri prešanju bi mi na stiku majhen rob ostal, kar pa ni sprejemljivo... (mogoče za predpripravo, pa da potem obdelam to bi še mogoče šlo)

Vse skupaj potem vržeš v boben s ostalimi kuglami, ter vrtiš vrtiš..... :)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Pyr0Beast ::

Imo, pri prešanju natančno določiš volumen ter odbiješ večja odstopanja. Do dobre kuglice pa itq ni daleč pol :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se luna vrti okrog svoje osi?

Oddelek: Znanost in tehnologija
276609 (5220) TESKAn
»

Mehanska baterija (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
596532 (4833) snow
»

Zemlja in dve uteži

Oddelek: Znanost in tehnologija
152272 (1609) Thomas
»

Mehanika, kinetika

Oddelek: Znanost in tehnologija
222375 (1981) Thomas
»

problem glodalec

Oddelek: Pomoč in nasveti
111665 (1501) Tjulenj

Več podobnih tem