» »

Pošta - cene ?

Pošta - cene ?

refosk ::

Ta post pošiljam samo v informacijo kakšne oderuške cene ima slovenska pošta. Gotovo je vsak že kdaj pošiljal kakšno stvar v vrednostnem pismu in bil šokiran koliko si pošta vzame za dostavo recimo iz Ljubljane do Maribora. Jaz sem danes dobil pošiljko iz Hong konga by airmail in poštnina z drugega konca sveta je bila vsega 2,9 $ se pravi okoli 1,85 €. Totalno mi ni jasno kako je to mogoče. Poglejte si slike za dokaz!

slika 1

slika 2

slika 3

chucki ::

Nič novega v Sloveniji. Če kradejo pri plačah,hrani bodo pa še pri poštnih storitvah. Vem kako ti je , ker tudi sam naročam preko ebay in je ceneje, če naročim iz Anglije ,kot pa 5km stran od mojega doma.

hamax ::

Mogoce ne razumem prav teh znamk, ampak js bi reku, da je postnina stala 32.6$

bluefish ::

tudi sam sem nakaj časa nazaj naročal plakat iz US. Prednostna letalska pošta okoli 10 dolarjev, kar je seveda praktično zastonj v primerjavi s tremi evri, kolikor Pošta zaračuna za dostavo navadnega paketa preko dostavne službe "po tleh" (pa še v tem primeru sem doživel, da me je v nabiralniku čakal le listek, da naj stvar prevzamem na pošti, kljub temu, da sem bil v času dostave doma).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Liker ::

1 Hong Kong dollar = 0.128447 U.S. dollars

Tako pravi stric google...

hamax ::

my bad :P

d0rK ::

Odurne cene ma Posta. Lansko leto sem moral poslati majhen paket (250g) na Dunaj. S sledenjem bi me prislo nekje 50eur.


Pa da ne omenjam da se ne da priporocene poste posiljati skoraj nikamor. Niti v USA, Kanado, UK in podobne razvite drzave.
Jaz sprejmem veliko posiljk iz tujine in sem ze dobil priporoceno posto iz Brazilije, Argentine, Guatemale, El Salvadorja, Costa
Rice, Nicarague, Libanona in podobnih drzav. Huda zalost.

Zheegec ::

Saj ta cena ne bi bila takšna težava, če ne bi bilo tudi njihovo ravnanje s paketi katastrofalno (tudi "fragile" paketi pridejo zelo poškodovani - mogoče pa je zaradi tega tudi višja cena?), pa dostavni časi visoki. Dostikrat ne prispejo vsi paketi (pride 59 paketov od 60, enega se pa potem čaka 1 teden), pošiljke so počasne itd...

Pač katastrofa, glede tega smo daleč za zahodom.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5715128 (8545) jocoj
»

časi dostave dostavnih servisev ?

Oddelek: Loža
247723 (2786) fikus_
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529673 (23700) darkolord
»

Oh...naša pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610248 (7606) Redorange
»

Tracking pošiljke

Oddelek: Loža
205386 (4914) koyotee

Več podobnih tem