» »

Bo matična zaznala cpu?

Bo matična zaznala cpu?

gorilla ::

Zdravo!

Mam eno vprašanje. Doma mi leži matična Asrock 775Dual-VSTA, pa nameravam nabavit en procesor ranga E21xx za njo. Pa sem zdaj v dilemi, ker pravi asrockova stran, da matična podpira tovrstne procesorje samo z P2.70 oz. novejšim biosom. Zdaj jaz imam gor bios še prvi, torej nekje P1.20, pa me zanima, če bom lahko updejtal bios s tem procesorjem? Torej, če si jaz potegnem bios ROM z drugega računalnika in to, pa dam v to matično procesor E2160, če bom lahko updatal bios preko tega procesorja? Ali bom moral imeti procesor, ki je podprt s strani P1.20 biosa? hvala!
  • spremenil: gorilla ()

Sc0ut ::

Poišči koga z bios programatorjem. Vem da so ga v comtronu imeli.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Izi ::

Kakšno vpračanje :D Logika ti lahko pove, da mora procesor najprej v redu delovati, da lahko nadgradiš BIOS.
Program za nadgradnjo BIOS-a je pač navaden program kot vsi drugi in ga mora pač poganjati procesor.
Vedno se najprej nadgradi BIOS, šele nato se zamenja procesor.

Brez starega procesorja ne boš torej nič opravil.
Ali si sposodiš primeren procesor za en dan, da nadgradiš BIOS, ali pa nesi ploščo na servis, kjer ti bodo nadgradili BIOS, seveda ne zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Ted ::

Vseeno je povsem možno da bo zadeva delovala normalno, da pa plošča procesorja ne bo pravilno prepoznala.
Mah...

gorilla ::

Hvala za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
25970 (660) srdo
»

konfiguracija 4930K

Oddelek: Kaj kupiti
111957 (1707) Janac
»

Kaj je "krmilnik"

Oddelek: Pomoč in nasveti
143111 (2649) Tomaz Eruj
»

Kako vgraditi nove komponente?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
302612 (1838) solatko
»

Problem z SDRAMi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6919 (879) Azrael

Več podobnih tem