» »

TCP window?

TCP window?

Racunalnik ::

Rabim za neko stvar ki ima slab buffer v temu tcp windowu naresti limit prenesenih kb.Problem je ker nevem kaksna je orginal XP nastavitev za te paketke,da ce bi slo kej narobe da bi nazaj vrnu defolt nastavitev.Baje imajo 98 win 8700 nastavljeno,win xp pa baje 15600 nastavitve,sam za xp niso zanesljivi podatki.

Ima kdo kej pojma o delu stem omejevanjem?

mazupan ::

Če bi uporabil kakšno vejico tam, kjer je to potrebno, potem bi te kdo celo lahko razumel.

Vejica namreč zna spremeniti pomen celotne misli.
Samo za primer.
1. Ubiti, ne ljubiti!
2. Ubiti ne, ljubiti!

680x0 ::

Win XP nimajo fiksne velikosti receive window (RWIN), na to nastavitev vpliva hitrost tvoje linije. Pogosti privzeti vrednosti sta 17520 ali 65535.

LP

Racunalnik ::

C=64: dej ce ves se kaj glede teme,prosim povej se kaksno izkusnjo,ker bi rad uporabil cifro katera nebi morila explorerja za druge net strani.Nevem kako naj naredim idealno za tist kar rabim in da nebo ostalega surfanja po netu morilo.

Naceloma vem zakaj se uporablja TCP window,za omejevanje prenosa,stem prekinemo dolgo cakalno dobo potrditvenega packet replaya iz drugega racunalnika ali nekaj takega,tko da ce ves vec te prosim za razlago na kratko.

680x0 ::

Če prav razumem, bi rad zmanjšal RWIN, s tem da bi še vedno rad ohranil normalne prenose?

Izračunaj, koliko je najmanjši še spremenljivi RWIN za tvojo linijo. Formula gre takole:

Bandwith internet pipice v bajtih * delay do tvojega internet ponudnika v sekundah = RWIN size v bajtih

Sepravi, če imaš 10Mbit linijo, je to 1,2MB/s, delay do ponudnika je 25ms ... torej za 100% izkoriščeno linijo naj bi bil RWIN 30kB.

Takole v teoriji... v praksi se s tem še nisem igral...

Racunalnik ::

In telih 30kb bi moral odsteti od privzete 17520 ali 65535 podatka?

Sploh nevem zakaj moras delat limit,pac meni je bilo to priporoceno ker nemorem dostopati do enega ruterja,ne odpira strani preko explorerja baje da glih zaradi tega TCP windowa,ki naj bi cakal od poslanega paketka potrdilo katerega ne dobi in tako nikamor ne pridem.
Povedano mi je bilo tudi to kar si ti napisal,da pogledam max hitrost svoje linije in na to naredim omejitev,potem si to predstavljam da naj bi teh recimo 30kb odstel od 17 ali 65xxxx podatka?

Zgodovina sprememb…

680x0 ::

Nič ne odšteješ, samo nastaviš na to vrednost.

Drugače pa, glede na tvoj problem - nastavi na neko malo vrednost, probaj če to reši tvoje težave, potem pa dviguj to vrednost do največ kar ti še zadevo reši...

Racunalnik ::

Bom nastavil na neko malo vrednost in od tam poveceval,sam povej mi katero,ali od 17xxx naprej probavam ali od 65xxx naprej?
Ali je podatek 17xxx,misljeno kot 17kilobytov?

Potem dam cifro in od te naprej probavam,do meje ko mi nebo hotelo vec odpirat strani ruterja,potem je problem o vecjih cifrah ko so zapisane v TCP oknu,se prav mora biti manjsa cifra od 17xxx do te meje ko mi bo ruter se odpirali da nebi prevec omejil in mi zaradi tega ostale net strani nebi delale,imam prav?

Se da sploh stestirat da vidim kaksno privzeto vrednost imam 17xxx ali 65xxx da bi bilo lazje nadaljevat?

Se vedno pa nevem zakaj bi moral merit svojo linijo,omenjenih 30kb,ce tega podatka od nicesar ne odstevam.

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

?

Racunalnik ::

Bandwith internet pipice v bajtih * delay do tvojega internet ponudnika v sekundah = RWIN size v bajtih


Sepravi, če imaš 10Mbit linijo, je to 1,2MB/s, delay do ponudnika je 25ms ... torej za 100% izkoriščeno linijo naj bi bil RWIN 30kB.


Nerazumem kje si dobil 1.2mb/s od 10mb linije,ce si uposteval da je 25ms pinga?
Zanima me tudi kako lahko izmerim ping do mojega ponudnika,ko nimam nikakrsnega ip nalsova za pingat?

BlueRunner ::

Če ne veš točno kaj je TCP Window, če ne veš kako se TCP/IP sklad avtomatično prilagaja prenosnim pogojem, in, če ne veš kakšna je zveza med pasovno širino in velikostjo okna, potem je bolje, da vse skupaj pustiš pri miru, ker si boš stvari samo pokvaril.

Matek ::

Nerazumem kje si dobil 1.2mb/s od 10mb linije,ce si uposteval da je 25ms pinga?
Zanima me tudi kako lahko izmerim ping do mojega ponudnika,ko nimam nikakrsnega ip nalsova za pingat?


10 megaBITOV deljeno z 8 =~ 1,2 megaBAJTA. Ping pa lahko izmeris recimo do domace strani ponudnika (recimo pingas www.siol.net).

Sicer pa se strinjam z BlueRunnerjem, ce sprasujes tako osnovna vprasanja, se raje ne igraj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Racunalnik ::

Register sem dal backup,napisal v program 10000 ker imam 3M linijo in zadeva deluje,mislim da tudi nemorem nevem kaj narobe naredit,ce pa ze,dam pa restore backup.

Racunalnik ::

C=64 a lahko komentiras prosim.

680x0 ::

Mislem, da je blo že več ali manj vse napisano!

Če ti pri 10k nastavitvi zadeva an 3M liniji deluje, je problem rešen :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447380561 (56172) Tero
»

Ping

Oddelek: Omrežja in internet
61579 (1479) TechBeats
»

Iščem ključ v registru

Oddelek: Omrežja in internet
91107 (1000) veteran
»

Zmanjšanje pinga

Oddelek: Omrežja in internet
62042 (1883) billy
»

Adsl vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
332300 (1744) Vrvy

Več podobnih tem