» »

Samodejni izklop računalnika

Samodejni izklop računalnika

lprelesn ::

Živjo!

Imam en (problem) in sicer racunalnik ,ko se zažene v win. se sistem enostavno ustavi ter se prikaze moder zaslon, ki objavi neko napako nato pa, ko se neke stevilke prištejejo do 100% se enostavno vse ugasne ! vzroka za to ne odkrijem! Na servis sem ga nesu ze v tri razlicne rac. stacune kjer sm dal menjat napajalnik ,plato ki naj bi bla prejšna neki v okvari (zato se je tud to kao z rač dogajal) menjal sem procesor pregledoval so rame, grafično...

Hvala za pomoČ!



mam pa naslednje komponente:

ASUS P5N-D, core 2duo E8400, Nvidia 8800gt msi oc 512mb, ram kr eni čip 4X1024 667 , napajalnik 500w 87Amp, asus silent square pro, win xp serv pack 2

Ice-Heki ::

Povej kaj piše na tem modrem zaslonu

lprelesn ::

Npr.

A problem has been detected and windows has been shut down...

If this is the first time you"ve seen this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again follow these steps:

Check to be sure you have adequate disk space.If a driver is identified in the stop message, disable the driver or check with manufacturer for driver updates.Try changing video adapters....

Techical inf:

STOP: 0x00000008e (0xc00000005, 0xbaa1dcae, 0x0000000)

Amddll.sys- adress BAA1DCAE base at BAA18000 datestamp....


Beginning dupm of physical memmory to disc : od 1-100% in potem konec

lprelesn ::

pa še to v varnem načinu pa se mi to ne dogaja ?!

Mirč ::

bsod
n v kolikor gre pri domačem sestavljanju kaj narobe-ni nujno, si za to sam kriv. In to je tudi razlog, da pišem ta post. Ena izmed mnogih preglavic oz. problemov je nekakšna napaka na strojni opremi, na katero te Microsoftov operacijski sistem prijazno opozori z modrim ekranom oz. BSOD-om (Blue Screen Of Death).
BSOD-i so v “računalniškem življenju” dokaj pogost pojav. :) Tisti, ki se ukvarjate z navijanjem se boste še kako strinjali. Ti se pojavijo ob skoraj vsaki nestabilni meji računalniške drobovine. Vendar pa BSOD-i nisi prisotni samo pri navijanju. In tako sem dobil motivacijo, da napišem ta post.

Večkrat pa se mi je že zgodilo, da sem fasal BSOD kar tako, meni nič tebi nič. In v tem trenutku, se mi porodi vprašanje ZAKAJ? Ali je za to krivo navijanje ali izbira komponent?

To vprašanje me je mučilo že dalj časa. Sedaj, ko že cel teden uporabljam računalnik iz male doline, pa sem končno dobil odgovor.

Zakaj ni krivo navijanje?

Ko računalnik naviješ do meje, ki je tebi sprejemljiva ga je potrebno mučit. Tukaj pridejo zelo prav Burn-In testi, ki obremenjujejo vitalne dele računalnika, ketere smo navili. To testiranje poteka toliko časa, kot uporabnik želi. V veliki meri pa je odvisno tudi od temperature. Če je ta višja od mejne, potem vsekakor ni dobro. V kolikor je vse dobro, se testi poganjajo od 4h naprej. Če zdrži 4h stress testinga, potem še ni rečeno da je popolnoma stabilen. Sam se držim obremenjevanja čez noč Torej nekje 9h in več. Če to prestane je stabilen kot kamen (rock solid), kot bi rekli fantje iz naše stroke. Čese BSOD še kdaj pojavi, potem mora biti problem nekje drugje. Čeprav tukaj puščam odprto še majhno možnost, da je pa za to vednarle krivo navijanje (določene komponente so pač čudne).

Little Valley računalnik pa sploh ni navit (če bi ga hotel ga ne bi mogel). In to me privede do drugega dela vprašanja.

Zakaj niso krive komponente?

Če ni krivo navijanje, mora biti nekaj s komponentami. V večini primerov bo to že držalo. Nekatere stvari preprosto ne pašejo skupaj. Zelo dober primer so osnovne plošče in pomnilnik. Vendar če se sedaj osredotočim na moj problem, izbira komponent ne more biti kriva. Pri Little Valley je praktično vse že sestavljeno.

Kljub temu pa sem na tem sistemčku dobil BSOD iz serije spontanovih. To pa pomeni, da sta se izničila oba faktorja dvoma. Pravilna izbira komponent definitivno ni krivec, ker je praktično vse že bilo sestavljeno. Navijanje pa tudi ni krivec, ker sistem ni bil navit.

Takšni dvomi me sedaj ne bodo več obhajali. Spontani BSOD-i so torej kar pogost pojav, tako da se s tem ne bom več obremenjeval. Vsekakor pa sem iz tega potegnil eno lepo ugotovitev:
Nihče ni varen pred Microsoftovim modrim ekranom!

citirano iz http://www.pirec.info/2007/09/27/nihce-...

StratOS ::

Hja zanimivo, le kaj počne Amddll.sys na Intelovem CPU ( ni druge razlage za to ) ?

Driver se zažene ob bootu sistema in se zgleda ne zažene v safe modu.

Ne vem res kaj počne nekakšen AMD driver na Intelovem CPU ( morda se motim, mogoče je za kaj drugega ali pa sploh kakšna druga sorta "gonilnika" ).
V step-by step bootu bi lepo obišel zagon te datoteke ter jo nemudoma izbrisal oz. izbrisal reference iz registra, če se ne da odstraniti drugače.

Kaj si pa inštaliral in kako ti je to uspelo, namreč ne najdem referenc na Amddll.sys.

Saj ti je sam BSOD lepo opisal problem "disable the driver or check with manufacturer for driver updates"
Daj malce več podatkov o tem, da ne gre za kakšno black kodo ali raje povej kateri program ti je inštaliral ta "so called" gonilnik ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

lprelesn ::

Pozdravljeni !

Ja računalnik še nism naviju in tud rami so primerni za plato (preverjeno )
Je pa zdej druga tezava , ki jo morm se mal razbrskat kot je omenil g. StratOS.

Omeniti pa moram se to : pred tem sem imel plato asrockxfire am2 in procesor amd 6000 x2 in sem zdej zamenju plato in procesor ??! tko da ne vem kako se je najdu gor Amddll.sys verjetno prekor pomnilnikov drugače (nemogoče vsaj mislm), tko da hvala za pomoč in se še javim grem iskat
StratOS-ov predlog .

(pa še to- zadeva oz rač. deluje v varnem načinu čist ql v navadnm pa ne ?!);(

by :\

StratOS ::

Hja, problem bo rešen, če boš odstranil gonilnike za prejšnjo plato in procesor na trebutnem sistemu ipd ...
Prišlo je namreč do zamenjave hardwarea, gonilniki prejšnjega hardwarea ti pa delajo probleme.

Rešitev:
Počisti z programi hardware related oziroma na novo namestil OS.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

bluefish ::

po taki menjavi je vedno najbolje na novo naložiti sistem. V nasprotnem primeru se ne čudi, da imaš težave. Tudi, če bi to nekako rešil, bi se čez čas nedvomno pokazalo še kaj. Poleg tega se pojavi tudi kakšna nelogičnost v zmogljivosti sistema.

lprelesn ::

moram povedat da ko sem ze dal v uporabo nove komponente sem ze nalozil gor cist na novo windowse pa se mi je napaka se vedno pojavlala !


by

bluefish ::

glede na to, da sistem deluje ok v varnem načinu, ko si zapisal, je problem verjetno nekje v gonilnikih.
Druga možnost je RAM. Si ga testiral z memtestom?

StratOS ::

Čisto na novo, torej si formatiral in ga naložil.
Si uporabil standardno kopijo vindowsov in ne kakšno backup kopijo prejšnjega sistema ?
To se potem nebi smelo dogajati, drugače pa sam naložiš kakšen čuden gonilnik, ne vem ali program predhodno ne čekira hardwarea, pri takšnih zadevah bi obvezno moral, če je ustrezen hardware za to potrebuje tudi ustrezen software in gonilnike.
Če ne gre več za problem omenjenega gonilnika potem poglej kako je z hardwareom in ramom ter kakšnimi nesoglasji z opremo.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

lprelesn ::

Živjo !

Tko je zadevo mi je ratal zrihtat po tvojih navodilih in se ti zahvaljujem za pomoč !!! (StratOS)

Zahvaljujem pa se tudi ostalim za namige!!

In kaj sem storil ??!!

V meniju start sem dal - run nato pa napisal regedit !! potem sem v Registry Editorju dal find amddll.sys in druge faile ki so povezani z amdji.. nato sem jih delital na koncu pa še naložil na novo OC!! se enkrat sm pregledu komp in
zadeva dela gladko na 3dmarku in na vseh programih in špilih!!

Thanks StratOS !!!!
:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi...

Oddelek: Pomoč in nasveti
152127 (1457) Cifix63
»

samodejni vklop in izklop računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
82281 (2105) RuskiSnajper
»

Zazanavanje rama problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181380 (1255) StratOS
»

Brisanje WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
151277 (1028) StratOS
»

nasvet za XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
242001 (1593) [t502]

Več podobnih tem