» »

E6550 Overclocking

E6550 Overclocking

someone1 ::

Lep pozdrav. Imam E6550 procesor, in ga zelim naviti, zaenkrat mi je uspelo povisati samo še FSB na 370, množilnika pa nemorem povišati ker mi piše da je še "unlocked" . In zdaj mene zamina zakaj nemorem spreminjati množilnika, ker Max=7, Min=6, tako da lahko preklapljam samo med 6 in 7. Če se kdo kaj spozna bi bla kakšna pomoč dobrodošla :)
  • spremenil: someone1 ()

$%&/() ::

Množilnik je žal zaklenjen na 7 oz. 6. Pri teh E6550 zaradi nizkega množilnika potrebuješ zelo visok FSB za kak spodoben OC.:)

PrimozR ::

Ker je proc zaklenjen, d0h. Fabrško je pač 266 x 7, na 6 pa ga lahko spustiš zaradi EISTa (EIST pač zniža multi na x6, da zniža porabo). Pri nižjih modelih skroajda ni razlike, pri najhitrejših z multijem 9 in 10 pa se že pozna. Odklenjena je le X serija (X6800, QX6700, QX6800, QX6850, QX9650, QX9770, QX9775).

$%&/() ::

''Fabrško'' je 333x7.

PrimozR ::

A, sej res, 6x50. Mea culpa :)

someone1 ::

aha najlepša hvala ... ko bi to vedo prej ko sem nabavljal pc :'( ... drgač pa me še zanima kateri proc. je trenutno najboljši na tržišču (glede cene, navijanja...) ? Hvala za odgovor že vnaprej!

$%&/() ::

E8400 imo.

Dobiš ga za okoli 190€. 3GHz, 9x333MHz FSB.

someone1 ::

xerox ravno o istem sma razmišljala ... ravno sedaj sem si tega ogledoval na mimovrste in res ... dobiš ga za 191,80€ --> link klik ... in me kar mika, da bi ga zamenjo za tega :D ... najlepša hvala vsem za pomoč :)

someone1 ::

zanima me samo še ... kako se gibljejo kaj temperature pri tem procesorju? Največ do kolko bi šlo overclockati če upoštevamo, da imam zračno hlajenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: someone1 ()

dzinks63 ::

:)) Če imaš zelo dober hladilnik za procesor (infinity ali kaj podobnega) in dobro osnovno ploščo, dobre rame, stabilen napajanik, ga naviješ močno preko 4000MHz. Kje je limit je pa odvisno tudi od samega procesorja. Po moje so meje nekje okoli 4500MHz z zelo dobrimi komponentami, z povprečnimi pa nekje 4200-4300MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

PrimozR ::

osiris sam za E8400 rabiš P35 8al pa X38 plato). Pa X serija procesorjev stane po 1k € in več.

someone1 ::

Imam matično P5KC ASUS čipset: Intel® P35/ICH9

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: someone1 ()

PrimozR ::

Pol je kul.

someone1 ::

Da ... nov računalnik ... star 1 mesec ... sam kaj ko nisem vedel ko sem nakupoval da je množilnik pri mojem procu zaklenjen ;( ... kupo pa sem ga prek neta bolj na brzino ... že prva posledica proc. :D

tiborrr ::

Brez pametovanja, Wolfdali delajo komot tudi na P965, i945X (doloceni modeli), nForce 650i, 680i in novejsi.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Belcebub ::

Moj E6550, "navit", če sploh lahko temu tako rečem na 400 FSB (DRAM:FSB=1:1), kar nanese 2,8 GHz, počiva na Gigabyte GA P35 DS3.
Teperatura v idle 41-42, po večurnem Ortosu pa prileze do 69. Vse je na stock hladilniku (zato nočem navijat kaj več)

Upam ,da ti je ta edini odgovor na tvoje prvo zastavljeno vprašanje kaj pomagal.
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

PrimozR ::

Mnja, sam je vseen, če se reče da je treba P45. Da ne bo pol jokanje ob nakupu quada. itak pa ma P35 tko da je vseen.
Osiris zaklenjen mutli majo vsi, razen X serije, ti procesorji so ap 1000 € na kos. Malo beri. Pa verjetno ne boš šel kupit procesorja v vrednosti PCja za 17 MHz navitje...

bate ::

Belcebub

mimogrede, mam e6550 in p35 ds3, si imel kakšne posebne težave pri navijanju, meni se namreč ne zbudi pri fsb višjem od recimo 350, uglavnem minimalno višje. Ram je 400mhz in tud bios sem dal nov.
Hvala

Belcebub ::

Pri meni ni bilo težav. Sprobal sem do 450. Je pa res, da sem ga direktno na 400 vžgal, pa kar bo, pa bo >:D
Potem sem še malo poigral z latencami in ko me je minilo do igranja... vse skupaj pustil in nisem več sprobaval kaj višat.
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

E7xxx serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
785630 (4029) Galaxy
»

Kater proc (8200 ali 8400) in plato INTEL

Oddelek: Kaj kupiti
251684 (1354) krneki0001
»

Kateri rami in plata k E8200?

Oddelek: Strojna oprema
81771 (1583) PrimozR
»

Best price/performance PROCESOR za nedeljskga navijalca.

Oddelek: Kaj kupiti
292732 (1577) Buggy
»

Katero matično za e6750 do 150 € !?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515306 (4267) IVo

Več podobnih tem