» »

Matično z pci-e in z socket 478 ali novo agp grafično kartico???

Matično z pci-e in z socket 478 ali novo agp grafično kartico???

Safin ::

Imam problem, zgleda da je stara grafična crknila ali pa namerava. Zdej bi pa rad zamenjal grafično. Moj sistem:
-p4 3.0 mhz
-2GB ram patriot ddr400
-80gb wd disk
-500w napajalnik
-gigabyte p4m800pro
-asus geforce n7600gs 256MB

Ali naj kupim novo grafično za agp vhod, ali pa naj kupim matično ploščo ki podpira pci-e in tudi vse ostale komponente zdajšnega računala. Matična plošča pride okoli 60evrov, tko da bi potem moral še vsaj 60 evrov dati za grafično. Ali je preveč za tale sistem. Kaj predlagate glede na sistem.

Prosim za odgovore ker je nujno!!!

Gundi ::

Vsekakor se ti splača samo grafo kupit, cenovno gledano!

Če misliš menjat plato, potem je boljš če zamenjaš še procesor pa rame..

Safin ::

Sedaj imam tole grafo N7600gs,
zanima me katero se najbolj splača glede na moj sistem da bi bila izkoriščena, morda tale??? hd 2400pro ali kaj boljšega??? recimo 7600gt ampak je že draga.

IVo ::

2400PRO na AGPju NE KUPOVAT. Zadnje čase stranke imajo same probleme z njimi, ker jih je ATI nehal podpirat z driverji pa še neke probleme ima z barvami...menjava driverjev ne pomaga, ni pa tovarniška napaka, tak da...ne priporočam spljoh!

Safin ::

Kaj če kupim tole matično ploščo in prestavim vse komponente na tole matično iz sedanje in še kupim grafično s pci-e vhodom???
Če katero predlagate???

Sedaj sem imel navit procesor iz 3.0mhz na 3.6mhz bo šlo to tudi s novo matično ploščo????

Gundi ::

a ni boljš da ostaneš na AGP-ju, ker recimo: plata 60€ + grafa vsaj 40€, je 100€! Če kupiš pa za 100€ rabljeno X1950pro, je pa to najboljše kar lahko dobiš za tvoj sistem in imel boš 2x zmoglivejšo grafično od tvoje!
Če misliš kupit novo plato in kako poceni grafično (HD2400pro, HD2600pro) boš pa na istem ko si zdej z 7600gs! Razlike ne bo velike..če gledaš po zmogljivosti!

Če bi rad imel pa novo, potem pa kar!
Na tvojem mestu bi prodal komplet, pa kupil C2D comp, kakor sem tudi sam storil!


Odliči se sam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gundi ()

Safin ::

Ne rad bi obdržal komplet in po počitncah kupil nov komp z 4 jedrnim procesorjem.
Ja sam kje pa bom dobil za 100 evrov, če kdo ve za njo, naj pove.

Safin ::

Kaj pa kakšna 7600gt, ker nova x1950pro je čez 150evrov.

Safin ::

pa bi bila x1950pro izkoriščena na takšnem sistemu???

Safin ::

Nekaj takšnega bi blo vredu glede na moj sistem???

7600gt

novinec09 ::

Bi bila, ja!

Dugače pa lahko vzameš tudi katero od teh:

6800LE


6800

Še ena 6800

Ali pa kakšno X1950Pro 512MB, ki pa je še najboljša izbira, ampk za malo več denarja! :\

novinec09 ::

"Bi bila, ja!" je bilo mišjeno za X1950Pro! :8)

Safin ::

Je tale dobra ker je kakšnih 10-20 evrov ceneje pa powercolor je al kaj že x1950pro 512MB

novinec09 ::

Ravno to grafično- PowerColor X1950ro 512MB sem jaz imel v svojem prejšnjem PCju in mi ni nobena igra nikoli niti malo zaštekala, pa sem imel nastavite na medium/high (odvisno od zahtevnosti igre), ampak NIKOLI na LOW!!! >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična Kartica ...tale?

Oddelek: Kaj kupiti
341968 (1373) ;-)
»

katero grafično kartico?!

Oddelek: Kaj kupiti
181735 (1735) [vuki]
»

Grafična kartica in osnovna plošča (pci-e)

Oddelek: Kaj kupiti
71291 (1291) FuBu
»

kero grafo na AGP

Oddelek: Kaj kupiti
291571 (1571) michel
»

Katero grafično kartico kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
141736 (1479) mmezgec2

Več podobnih tem