» »

Računalnik se ne prižge

Računalnik se ne prižge

Dro ::

Poslusite to!
Poslusam mirno musko, gledam slike iz preteklosti, malo srfam po internetu(neobčutljive strani) in glejga zlomka, kar naenkrat mi vse skupaj pred očmi ugasne kot da je zmankalo električnega toka. Si mislim prokleti monopolisti brijejo norce iz nas potrošnikov. Nakar želim računalnik znova prižgati, vendar brez odziva, računalnik se ne prižge.
Mi želi kdo pomagati sam nimam idej kaj bi to lahko bilo?
Najlepša hvala

WarpedGone ::

Si pomislu, da ti je crnila kaka varovalka? Recimo v napajalniku?
Zbogom in hvala za vse ribe

blackbfm ::

2 možnosti:

1) napajalnik
2) osnovna plošča

Pomoje je šu napajalnik. Probi za vsak slučaj izklopit kabel za elektriko in ga nazaj priklopit ali pa ga probaj na drugi vtičnici.

dukenukem ::

haha, dobr roman preddenj si povedal da je crknu napajalc ;) reč da ga zamenajo

ANGEL_B ::

Mel sem identicni primer in enkrat je res napajalnik crknil.
Drugic pa je bil procesor.

Ko je bil napajalnik racunalnika sploh ni splo vec prizgat. Ko je bil procesor pa so se ventilatorji zalafali, ni pa blo nobene slike, diski se niso zagnali...


Drugace pa najbolse da gres h kakemu kolegu pa probata zamenjat komponento po komponento.
Ker lahko je marsikaj, napajalnik, maticna, procesor, grafic,a lahko tudi ram, samo pri ramu piska racunalnik.

poweroff ::

Napajalnik.

Sicer je pa zgodba tako napisana na začetku, da bralec pričakuje najmanj opis kakšnega paranormalnega pojava. 8-)
sudo poweroff

patron ::

Da ne bom odpiral nove teme bom porabil kar to temo.

Računalnik se ne prižge več. Ko stisnem knof se prižge disk in vsi ventilatorji. Matična ne piska nič, na monitorju se nič ne prikaže. Pobral sem vse možne komponente vn (grafično, rame, disk, procesor) da bi vsaj spravil matično do te mere da bi piskala. nič! noče nič... najbolj zanimivo je da je to kakšen teden nazaj isto naredil pa sem izklopil iz štroma pa še enkrat prižgal in je javu dve napake.
Prva: IDE conductor cable 80 not plugged in
Druga: CPU is unworkable or has been changed. Please review...itd. Prosim ne dobesedno gledat napake kako so napisane, ker iz glave govorim kaj je napisal.
Ko sem ponovno zagnal računalnik je procesor tekel na polovični hitrosti, po popravkih v biosu se računalnik ni prižgal. Probam čez par minut mašino prižgat se prižge iz prve in deluje brez problema. Zdaj se ponovne ne prižge.
Verjetno je šla matična, ker procesor pomoje dela glede na to da sem ga odstranil pa se matična še vedno ni odzvala (bi morala vsaj piskat??) Ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi lahko še storil? Da bi probal komponente pri nekom ni varjante.

Komponente:
proc. Amd Barton 3200+
matična. Abit NF7-s
rami: 2x1Gb Geil
disk. en star fujitsu 20Gb
Napajalnik je nov in tudi deluje (vsaj tako kaže, ker se ventilatorji vsi sučejo :))

Hvala vsem za pomoč!

Dead_Eye ::

Poskusi še z jumperjem resetirat BIOS, pa pazi kakšne nastavitve nastaviš tam.
The one and only

patron ::

Tudi to sem storil, ne pomaga nič. Sem zahec zamenjal še napajalnik.. isto, še kar ne deluje.

patron ::

Če koga zanima, težavo sem rešil z zamenjavo matične plošče.
LP

farko ::

Če koga zanima, težavo sem rešil z zamenjavo matične plošče.
LP


Nekaj ceneje bi prišel skozi če bi menjal ram.Krivda je bila v ramu.
farko

patron ::

Ram deluje brez problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prižiganje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161092 (685) XLapse
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535338 (4274) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
6638 (542) gradbenik35
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398577 (8024) Pšenični
»

PC se ne zazene po BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
21921 (807) paljer

Več podobnih tem