» »

Računalnik se ne prižge

Računalnik se ne prižge

gradbenik35 ::

Lepo pozdravljeni!

Mi lahko kdo pove kaj je narobe z računalnikom- stacionarc.

Računalnik se ne prižge več. Velikokrat sem moral pritiskati na gumb za vklop, da se je po dolgem času prižgal. Tako je bilo vedno, ko ga nisem imel priklopljnega na na električno omrežje. Ko se je pa končno prižgal, je pa zmeraj nekaj cvrčalo, vendar nisem mogel pogruntati od kod izhaja to cvrčanje.
Na napajalniku imamo stikalo za vklop in izklop. Ko ga vklopim, se prižge lučka na matični plošči (Asus).
Zamenjal sem tudi stikalo za vklop računalnika in še dodatno preveril z ohm-metrom, če dela-in seveda dela.
Če kaj pomaga ta informacija- V računalniku imam tri ločene diske. Enega mi že dolgo ni prikazalo v windowsih. Ko sem ga pa izklopil (ker sem menil, da mi ovira kakšne procese) se mi pa računalnik ni hotal zalaufati. Ko sem ga nazaj vklopil, pa se je prižgal.
Prebral sem že pol foruma pa nisem našel odgovora.

Če lahko kdo pomaga s kakšno idejo.

Lp

drzni86 ::

Verjetno je problem v napajalniku. Kaj sploh ni nobenega znaka ko pritisneš tipko za vklop? Se zavrtijo ventilatorji?

gradbenik35 ::

Nič se ne zgodi. Ventilarji se ne prižgejo. Samo lučka na matični plošči zagori. Si bom jutri sposodil en napajalnik- upam da je to krivo.

Janac ::

Probaj clr-cmos

mkmorfius ::

Jest stavim na fuč napajalnik...
Blockchain Loterija TrueFlip - Zadeni 400BTC - goo.gl/a7tvR6
Kupi Bitcoin (BTC) ali Ether (ETH) z VISA ali MasterCard - goo.gl/xj936M

gradbenik35 ::

Živijo!

Sedaj sem zamenjal napajalnik in se je računalnik normalno prižgal. Delal je en teden, sedaj pa se ventilatorji prižgejo vendar nekaj sekund po vklopu, začne piskati iz speaker-ja in potem se računalnik ne zalaufa. Ventilatorji pa delajo naprej.

Kakšna ideja kaj bi lahko bilo?
Ali je kaj narobe, da imam sedaj napajalnik 350 W (dobil od prijatelja), prej je bil pa 550 W.

Hvala za odgovore!

gradbenik35 ::

Živijo!

Sem naredil clr cmos in se je prižgal =) Če bo pa še zezalo, bom pa še baterijo zamenjal.

Vseeno me zanima koliko vpliva moč napajalnika na delovanje računalnika?

Pa še to- zakaj mi enega diska ne prepozna (priklopljen je na ide primary, brez tega diska pa noče zagnati računalnika. Napiše NTLDR IS MISSING.
Če bi win7 še enkrat naložil in bi že prej odstranil ta disk, bi bilo ok potem. Ali je ta ide ful pomemben za komp?

Hvla vsakemu, ki bo odgovoril!

Adijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923834 (6591) hojnikb
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317290 (13413) G_mAn
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232683 (2211) Seljak
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156103 (5453) Uporabnik-6
»

PC Po nevihti nedela

Oddelek: Pomoč in nasveti
91342 (951) WinX64

Več podobnih tem