» »

BREZ BATERIJE izgubljen CMOS

BREZ BATERIJE izgubljen CMOS

MSI7 ::

Ali obstaja kaksen "trik" da bi racunalnik imel v spominu CAS IN DATUM OZ.NASTAVITVE V BIOSU,KER SEM ZGUBIL BATERIJO od maticne plosce v katero se shranijo omenjeni pdatki (CMOS)
Zdaj moram vsakic ko prizgem PC iti v Bios da nastavim najprej te nastavitve,kar ni fino...
Na http://www.oglas.com/?ogl=58257 sem opisal in ponazoril s sliko,ce vas zanima...

rsroki ::

..kupi kar novo baterijo, mislim da je to edina rešitev..druge rešitve tudi sam nisem našel, ko sem jo iskal.. ali pa ne ugasni PC-ja..:)
rsroki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rsroki ()

kixs ::

Ja, da ga ne izklopis ;)

Nabavi taksno baterijo v kaksnem racunalniskem servisu.

SodVina ::

Baterije so ponavadi cr2032(ti pise tudi na njej). Dobis za drobiz tudi v kakem merkurju ipd.

MSI7 ::

Ne,problem je v tem,da je TA BATERIJA DEBELEJSA in noter ne pasejo "obicajne" (teh imam par komadov od drugih racunalnikov,samo ne pasejo ker so pretenke in se vrtijo naokrog,sploh "ne skljocne" da se usede,kakor mora.

SodVina ::

To, da ti default pase not debelejsa, malo dvomim. Po vsej verjetnosti je jezicek, ki jo drzi, zvit navzgor. Poskusaj ga nekako upognit blizje kontaktu. Sicer pa sta zadnji dve stevilki pri oznaki litijeve baterije debelina(prvi dve pa premer). Torej vecja, kot je stevilka, debelejsa je baterija.

lp,
SodVina


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S6 nakup baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
131238 (1047) DeeCoy
»

Meizu predstavil telefon brez gumbov, rež in priključkov

Oddelek: Novice / Android
329419 (5797) Stari maček
»

Onemogočen dostop do BIOS-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
191650 (874) SmeskoSnezak
»

HTC predstavil Sensation

Oddelek: Novice / Android
4312378 (8503) bauci
»

Nokia e51 (kje dobit močnejšo baterijo)-za vsako ceno!

Oddelek: Mobilne tehnologije
142347 (1109) telen

Več podobnih tem