» »

VIA 4in1 in Win2k/WinXP

VIA 4in1 in Win2k/WinXP

destiny ::

A je kdo že uspešno inštaliral 4in1 v4.37a na win2k? Inštalacijska procedura gre sicer skos brez problemov sam če v Device Managerju pogledam datum VIA CPU to AGP driverja in ostalih so blazno stari (davno leto 2000). Iz tega lahko samo sklepam, da so to driverji ki pridejo s SP2...
Če ima še kdo kao inštalirano v4.37a naj prosim pogleda datume gonilnikov in mi pove če ima res nove 4in1 a so še tastari...

OrlyTM ::

Ma teli via 4in1 so čist čudni driverji.

A je komu jasno, kako je z njimi pod winXP .... eni pravjo, da jih ni treba ... vendar

mam abit kg7 raid, ki ima via ide bus .... nimam lih občutka, da bi to delal tko kt more ... ne upam pa gor tlačit 4in1 driverjev, ker sm na www.viahardware.com prebral, da znajo povročit težave.

Kdo že kej probavov?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

SLOWWWeb.net ::

Ja jaz mam IWILL plato, pa mi delajo brez problemov. Kar se tiče gonilnikov v XPjih je pa tako kot z grafično, če ti jo prepoznajo. Naprimer G2PRO mi lepo zaznajo in tud lepo dela, ampak z gonilniki pa dobi svoj pravi jaz. Skratka, XP ima gonilnike zelo okrnjene in iz njih ima pobrano samo tisto kar najnujnejše rabijo. Namesti si jih, saj jih lahko še vedno odstraniš, če ne že z system restorom >:D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Yurko ::

No, jest mam podobno plato KG7 in inštalirane 4.37 driverje na XPjih in dela BP.
Edino kar me jebe je IDE ZIP enota, za katero moram inštalirati neke posebne drajverje da dela. Pač še en hroščat VIA čip.

LP, Yurko

destiny ::

Zdravo Yurko!

A pa je to sploh normalno da na plato z AMD-jevim naborom čipseta inštaliraš VIA gonilnike?!? 8-O
Če se motim me prosim poprav, ker sem mislu da je to samo za VIA nabor.

Ti bom pa tud hvaležen če mi poveš verzijo driverja in datum za VIA CPU to AGP controller, VIA PCI to PCI bridge controller (razen če nimaš inštaliran Microsoftov PCI Bridge Controller), VIA Standard CPU to PCI Bridge in VIA Standard CPU to ISA Bridge.

[t502] ::

Abit KG7 ni 100% AMD760 nabor, ker ima VIA southbridge in zato so potrebni VIA4in1.

Kolk jaz vem, da XP-jevi VIA driverji niso nic okrnjeni. Zapomnite si pa to: Dont fix it if it isnt broken

:)

Yurko ::

za usodo: ti povem, ko pridem domov.

t502: še boljši nasvet: ne diraj lava dok spava!

Lp, Yurko

Leo ::

Fantje na win2000/xp nima smisla isntalirat via driverje.To vam povejo tako na vi-ini strani,kot na raznih bordih.Sam tega nisem
poslusal,in sem jih vseen instaliru na win xp.Rezultat:2000 pik
manj na sandri-raid benchmark.Win xp ma po defoltu svoje nativ driverje,ki delajo cist ok.Edino kar se splaca instalirat je via-latency patch,ki poboljsa prenos hard diskov.That`s it:D

JLP ::

Ja IDE BusMaster drajverja res ni lih treba inštalirat ker je un zravn WinXP/2k čist uredu. Pa verjetn je tud bl zanesliv. Drgač pa se VIA AGP 4.10 patch splača inštalirat. no saj men se je, k dela kr dost hitrš. Drgač pa če hoč da je sistem bl stabiln kukr pa hitr pol pust kr default WinXP/2k drajverje gor. Razn če nimaš kakih problemov k jih sam VIA 4in1 rešjo.
Live long and prosper!

Yurko ::

[destiny]

tkole, sem pogledu v CP pod system devices, pa imajo vse naprave datume in verzije od XPjev (01/07/01, 5.1.2600.).

Se mi je zdel mal čudno, pa sem še enkrat dal gor 4in1 v.4.37 in nobene spremembe.

Fora ma je po mojem mnenju v tem, da ma ta plata od vie samo čip VT686 ki skrbi za IDE naprave (ali pa se motim?).

Ahh, klinc pa hibridi, nikol ne veš, kaj je treba apdejtat.

franci ::

Date link kjer bi dobu te driverje
Hello, hello, hello, how low?

destiny ::

Hvala za vse informacije fantje! :D

[Yurko]

Driverji so od XP-jev zato, ker se ti v resnici 4in1 niso inštaliral. Če hočeš jih lahko inštaliraš enga po enga (vsakega lahko downloadaš na Viaareni ), kako se obnesejo vam pa še sporočim...:))

destiny ::

Jebemti! Zaj... sm link!!! :(
Pa probimo še enkrat: Viaarena.com

Krofojed ::

Datumi gonilnikov se po namestitvi 4in1 res ne spremenijo, ampak nekaj se namesti, ker sem po namestitvi opazil kar precejsnjo spremembo (na bolje) v 3dMarku.

destiny ::

Zadeva je zdej taka:
- če inštaliraš 4in1 v paketu sploh ne vem kaj vse bi se mogl naložit
- če pa inštaliraš enga po enga, se ti spremenijo naslednji gonilniki (sm v službi
tko da je možn da bom kšnga falu):
- vsi 3. IDE ATA/ATAPI Controller-ji
- CPU to AGP Conroller

Pa še to - če kdo hoče PCI Latency patch ga dobi na Viahardware Dot Com

Lep pozdrav!

destiny ::

Tale PCI Larency Patch je pa prov super! :))
Od kar sm ga naložu se mi sistem tud enkrat ni sesul :D

Definitivno obvezna nadgradnja za vse VIA chipset userje, ki majo probleme s stabilnostjo!

BendeR ::

Mi lahko kdo pove to;ni link do tega PCI Larency Patcha ker ga jay ne najdem ;(

destiny ::

Če ga ti ne najdeš, še ne pomen da ga ni! Sam mal bol poglej... Na levi strani maš opcijo Articles, Archive... in nek mal bol dol je tud patch (je pa tud res da se mi na šihtu stran pokaže mjčkn drugač k pa doma - verjetn zarad druge resolucije; doma so ostale opcije bol nižji dol)

pino ::

HMmm , sam sem tud nalozil pci latency pa imam probleme ce je nalozen z zvocno.
v bistvu dela in ne dela:-))) ce dam noter cd ali ce predvajam recimo mp3 ali mpeg ali avi itd zvocna dela. Ce pa recimo v win dam kak narobe ukaz ali ko me opozori da sem dobil novo posto mi pa zvocna poklekne in spravi ven samo kratek zdrizast zvok. Sem sel pod kontrol panel in zvoki, pa so vsi zvoki, ki so v winsih zdrizasti:-))). Ko odstranim pci latency je pa vse ok.
Ma kdo kako razlago?. Hvala
LP Pino

destiny ::

Probej še kakšno starejšo verzijo patcha.... Dobiš jo na VIA Hardware...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID 0 PERFORMANCE PROBLEM

Oddelek: Pomoč in nasveti
5771 (653) AIDS
»

Problem z grafiko v igrah

Oddelek: Pomoč in nasveti
131015 (840) Makaron_hater
»

Že kdo sprobo VIA 4in1 4.37?

Oddelek: Programska oprema
6941 (747) BlackHole
»

Meni tud mašina zmrzuje, smrc...

Oddelek: Pomoč in nasveti
181227 (1054) Justy
»

TEŽAVE Z ABIT KTZA (BREZ RAIDA)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71217 (1099) AtaStrumf

Več podobnih tem