» »

ne zazna dvd-jev

ne zazna dvd-jev

paperdoll ::

Imam eno težavico, in sicer računalnik mi ne zazna dvd-jev, ki jih zapečem na laptopu. Na pc-ju imam NEC ND 3500-AG, na laptopu (Acer 5520G) pa Pioneer DVR-K17RS (tako vsaj windowsi pravijo), dvd-je pecem z nerotom. Zdi se mi tudi, da se dvd-ji nekam dolgo pečejo (cca. pol ure, pri 8x hitrosti) , med tem pa buffer stalno niha med 0 in 100% (gre do 0 pa do 100 pa spet do 0...). DVD-je mi laptop nato zazna in delajo normalno, na pc-ju pa nic (zazna kot da je prazen). Kšna rešitev?

ST-777 ::

Verjetno je pri tvojem pekaču nekaj narobe z lasersko diodo, ki zapisuje CD-je.

Za zapis CD-ja ima laserska dioda valovno dolžino 780 nm, za zapis DVD-ja pa 650 nm.

Včasih se zgodi, sicer bolj redko, ko pekač noče zapisovati, da se le laserska dioda zapacka s prahom, kar je možno očistiti. V rač. trgovinah prodajajo pribor za čiščenje.

Bolj pogosta je okvara laserske diode. Popravlja pa se to ne, ker so novi DVD pekači cenejši kot popravilo.

Če se boš odločil za nakup novega pekača in ga boš sam montiral v comp., svetujem takega s SATA priključkom, v kolikor tvoja matična to omogoča. SATA kabel je lažje priključiti kot IDE, pa še tanjši je, kar je dobro, ker je tako pretok zraka v ohišju večji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovanje laserja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
415587 (4077) 2f4u
»

kako laserju nastaviti pulz ali utrip (fs)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101324 (853) Rias Gremory
»

Kje kupiti laser za DVD pekač?

Oddelek: Strojna oprema
61386 (1260) Azrael
»

500 GB na ploščkih v velikosti DVDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
536814 (4699) darkolord
»

Moja osvetlitev kište z led...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291961 (1456) Mitler

Več podobnih tem