» »

Fedora in HP NX7300

Fedora in HP NX7300

BrokenSouŁ ::

Pozdravljeni!

Za šolske stvari potrebujem Fedoro (prav to verzijo pač sem dobil tudi v šoli) in ko sem namestil Fedoro 8 mi deluje recimo da vse, razen Wlan!

ZAnima me če ima kdo na tem prenosniku nameščeno Fedoro 8 in kako je usposobil wlan kartico!

Prenosnik je HP NX7300
C2D T5500
Broadcom Wlan
GMA950

nekaj linkov je bilo na netu ampak doben ne deluje glih za to!

Kaj je kaka stran ki se prav z linux driveri za ta prenosnik?

LP

kranjec123 ::

mislim da je najbolje da wlan uklopiš, prekineš bloototh in preklopiš na net da avtomatsko najde driver ki ti manjka. sicer je pa že v osnovi inštalacije napisano, če želiš uprabiti wlan. bog ga vdi kaj si pritisnil:)

kranjec123 ::

pozabil sem reči da je dobro da vstaviš cd 1 od fedore 8 če ga nimaš ti priporočam da ga dawnloadaš

makei ::

Za wlan kartice se v linuxu ponavadi uporablja madwifi. Za Fedoro 8 lahko ta paket dobiš s strani http://rpm.livna.org/rlowiki/.

Najlažje je da se prijaviš v konzolo kot root in poženeš ukaz:
rpm -ivh http://rpm.livna.org/livna-release-8.rpm

To ti bo dodalo repozitorije za madwifi v yum. Sedaj lahko enostavno namestiš madwifi z ukazom:
yum install madwifi kmod-madwifi

Lahko si tudi namestiš program yumex, ki je "grafični" yum, če ne maraš konzole.

Za povezovanje na wlan omrežja je zelo uporaben program NetworkManager. Je zelo enostaven za uporabo. Če ga nimaš nameščenega si ga lahko namestiš tudi preko yum-a. Ne pozabi pa da mora biti NetworkManager service zagnan, da program deluje. Zaženeš ga lahko v oknu kjer se upravlja s storitvami.

Jaz sem imel težave z wlanom na 64 bitni Fedori 8. Zaradi tega sem si nato namestil 32 bitno, ker je stvar delovala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5214039 (8197) ramiz?!
»

WiFi Woes ... 2 x Linux : Belkin + LinkSys

Oddelek: Omrežja in internet
301549 (1034) Icematxyz
»

Novosti v Linux jedru

Oddelek: Novice / Grafične kartice
277213 (6114) Matevžk
»

Izšla Fedora 10

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
125053 (3895) Forstner
»

Katera datoteka v linuxu da se zaženejo moduli ob zagonu?

Oddelek: Operacijski sistemi
8935 (845) shock

Več podobnih tem