» »

Program za preimenovanje

Program za preimenovanje

Steinkauz ::

Torej imam veliko subfolderjev z ogromno datotekami. V vsakem subfolderju imajo datoteke ime 01, 02, 03, ... in tako naprej. Rad bi jih vrgel v eno sam folder. Problem je, ker bi mi v najbolšem primeru preimenovalo fajle v 011,012 in tako naprej. Jst pa bi rad ohranil, da so datoteke iz folderja skupaj. Torej iščem program, ki bi recimo vzel ime subfolderja kot bazp, nato pa dodal originalno ime. Torej subfolder01, subfolder02 in tako naprej. Če to ne obstaja pa vsaj tak program ki mi bo poimenoval, da bi si datoteke sledile po subfolderjih, torej recimo od 01-100 prvi subfolder, 101-200 drugi in tako naprej. Ker vsi programi mi dajo 0-100 in še naprej po abecedi in tako spet izgubim zaporedje.

smetko ::

Pri Windows Xp rabiš samo poznavanje ukaznega jezika in to ukaz for.
([Start][Zaženi]vpiši "cmd" in pritisni [V redu]. Za pomoč lahko vpišeš help...)
Spodnji primer (dveh for ukazov) ti izpiše vse datoteke v podmapah skupaj z imenom map. (vendar samo en nivo).
FOR /d %i IN (*) DO FOR %j IN (*) DO echo %i%j
No comment

zee ::

FlashRenamer
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Steinkauz ::

Ok, hvala obema, sm pol pogruntu da ma acdsee kr kul program za preimenovanje pa daš template folder in to je to :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slike iz telefona na računalnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
5636 (598) smacker
»

enkripcija folderjev z 7zip - AES-256

Oddelek: Pomoč in nasveti
51064 (1001) Netrunner
»

Android - Exchange odjemalec

Oddelek: Mobilne tehnologije
91475 (1250) rogi2010
»

VB6 - brisanje datotek - pomoč

Oddelek: Programiranje
121147 (1019) darkolord
»

vkljucevanje txt datoteke v ...

Oddelek: Programiranje
131558 (1334) webblod

Več podobnih tem