» »

Cene POMNILNIKA!?

Cene POMNILNIKA!?

matic ::

Kaj mislite oz. veste!? Bodo sle cene pomnilnika - rama se dol al gor al bode ostale tukej kjer so?

blank3_ ::

Tezko de bodo sle se kaj dol. Mal ber novice. Ena tovarna je prenehala s proizvodnjo modulov, saj se jim enostavno ne splaca. Kaj pa je teh 10 jurjev za kvaliteten 256MB PC133 CAS2 7.5ns RAMa... Pred parimi leti je blo 128MB 25kSIT. Ce jih rabs jih kupt, drgac pa ne...
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

matic ::

Kdaj se bo FLASH memorija tolk pocenila??? :) Pa cache memory itd?

andrej ::

cache se nebo tak poceno, ker:
1. ni taksnega povprasevanja
2. za recimo 256 MB je potrebno bistveno vec SRAM modulov... Vec modulov mas, drazje je, pa se bolj se greje...

Dexxx ::

pred parimi leti je blo 128mb 40k SIT če me spomin ne vara:D
tistih 25k SIT je bla še dobra cena
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

andrej ::

spomnim se, ko je Intel ravno dal ven Pentium 120. Takrat sem kupi P100 masino, in sem za 16 MB dodatnega RAM-a dal okrog 40 k SIT.

AtaStrumf ::

Še ne tolk dolg nazaj sem jaz plačal 18.000 SIT za 128 MB RAMa. Zdaj pa to ni vreden 7.00 SIT. Sranje pa te pocenitve po drugi strani pa ne. Odvisno a prodajaš al kopuješ.

Dexxx ::

andrej: a je blo to takrat k so vn pršle atx osnovne???
k takrt sm tud jest nabavu pentiuma 100 s 16mb rama. standard je bil pa 8 mb.
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

Tomi ::

Ko sem jaz kupoval svoj prvi računalnik, sem začel z 8 rama ( recimo 30k pred šestimi leti ), potem sem seveda nagradil na 16. Potem je imel drugi račulnik, je imel 16, potem pa še 32 zraven. No, potem je imel pa ta, ki ga imam sedaj 128( pred uvedbo DDV 20k ), sedaj pa sem za malo manj kupil 384 rama, on star ram pa počiva v škatli..
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

Dexxx: mislim, da takrat se ni blo ATX plat. ATX-a se dobil takrat ko sem nabavo P2 266, 128 MB RAM-a. To je bla za tiste cajte naj masina. Se spomnim, ko se je LordFebo na veliko hvalo kak je mel prvi taksno masino. No meni ni preostalo nic drugega kot da sem bil drugi... Se zdaj sem custveno navezan na tisto plato...:D

bastadu ::

Cez kaksen mesec bo natanko eno leto odkar sem kupil 128MB SDRAM modul za nekaj vec kot 40kSIT8-O, pa se PC100 je bil :O:(

Lunik ::

A se mi splača kupiti ram? Imam ga 128 (ena leva firma pc100, cas 3... ), c466, v3 3000. Računalnik uporabljam predvsem za flash, internet, malo iger...
Ali ga naj kupim še 128, preden gre spet gor. Ali se mi bolj splača 256? Kakšne so kaj cene in katerega naj kupim? :)

spacejam ::

po novem cene rama baje ne bodo sle dol za naslednji mesec dni 90%
cene trnutno so :
128MB RIMM PC800 rambusa= 25k SIT
256MB RIMM PC800 ECC rambuspa je drag okoli 50k SIT
128MB DIMM PC2100 DDR = 10k SIT
256MB DIMM P2100 DDR= 18.k SIT - MLACOM baje ima za 16.000 SIT (preveri!)
128MB DIMM SDRAM PC133= 6k SIT
256MB DIMM SDRAM PC133= 11k SIT -
Space-jam Team & Co.

andrej ::

J3sT: splaca se ti vzet en modul za 256 MB.
Cene bistveno dolj ne bodo vec sle, ker ze tovarne pocasi zapirajo in ustavljajo proizvodnjo zaradi prenizkih cen...

frudi ::

hm, a se jaz edini spomnim šokantnih dni ob uvedbi DDV in potresu v Kobeju, ko je cena 128MB rama v par dneh skočila iz 18k na 90k sit? :\
dobrega pol leta za tem sem uspel nabavit 128MB za 29k, kar je bila najnižja cena še par mescev po tem...
so pa bli to kruti dnevi - naenkrat so povsod prodajali konfiguracije z najhitrejšimi procesorji, gigantskimi diski, 3D pospeševalci... in 32 MB rama :D:D
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Lunik ::

Aha. Torej je pametno da kupim še 256mb. Katerega naj kupim?

frudi: ja jaz sem za svojih 128 dal 50k :) Drugače pa: a ni bil potres v Kobeju leta 1994?

frudi ::

hem, pravzaprav res :)
malo sem zamešal, je pa bil tistega leta nekje v aziji nek katastrofalen potres...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Mravlek ::

uh....kak ste se vsi mladi.....se spominjam daljnega leta(kdo ve katerega), ko sem sel z busom v MB k Jerovsku po 4Mb navadnega rama in je stal 25k......bil je praznik zame......dan, ki mi bo ostal v spominu(dobro da se vsaj dnara tedaj mel dosti), se zdaj ko delam v firmi z racunalniki mi je tezko dati 5.9k za 128Mb ali 11.8k za 256k RAM-a z dozivljensko garancijo......pac pride cas ko ti vse pride cez glavo in te boli k**** za vse......in vam povem to so izkusnje ki jih redki dozivijo, in jaz sem JIH :\
Se enkrat blagor vsem ki gredo po mojih poteh, naj jim bo lahka pot..... :):)
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

bastadu ::

Ej Mravlek, kje se da dobiti rame z doživljensko garancijo?

fiki ::

Jest se spomnm ka sm kupu svoj sedanji in hkrati prvi kompjuter dalnega leta 1998 v septembru pa sm dal za 128 MB rama PC100 33jurjov. Sošolc mi kr ni mogu verjet, da ga mam 128 in je mogu h men pridt da se je prepričou.
siki

|ViPeR| ::

No jest k sem biv tko pamentn pa sem kupu nov računalnik ravn takrt ko se je ram podražu zarad potresa in sem dav samo za 128MB RAM 80.000 SIT8-O:'(. in RAM je bla najdražja komponenta v računalniku!!!!:'( smrk, smrk

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

malinavc ::

jst se pa spomnim v mojem drugem računalniku (486 40Mhz :) kolk je stal dodatnih 4 rama, da sem lahko igral Street fighterja 2, okrog 15.000 SIT, jao, bil sem pa car :)
...odvisno s katere perspektive gledamo...

frudi ::

Street Fighter 2 je meni delal na 386 z 2 MB rama. sem pa tudi jaz nato dokupil še 2 MB in plačal 15.000 SIT! in pred osmimi leti je 15.000 SIT pomenlo precej več kot danes... ni mi niti jasno, ki sem jih, 13 letni mulc, sploh uspel staknit :D
no, glavno da je Mortal Kombat pol delal...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

SpiDEr8 ::

Ma folk zdej sam ram nabavlite ke se ne more več velik spustit!!! Dvigne se pa loh full!!! Jest sm lansk let nabavu 128mb sdrama pa sm dau okol 30k sit!!! Zdej pa sm ga nabavu 256mb pa sm dau 11k !!!! Tko de ga mam zdej kr neki (se nebom važu ....) No uglavnem zdej si priskrbite zaloge :D
Fear Is Mind Killer! The Fear Has Come!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302280 (1796) Mercier
»

koliko bi pohitril sistem dodaten ram

Oddelek: Kaj kupiti
221416 (1047) Tomi
»

Kje imajo najcenejše RAMe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151489 (1262) Mitja 34
»

spet ena konfiguracija za 500.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
301870 (1413) StarY
»

Najcenejsi RAM v Slo

Oddelek: Kaj kupiti
182728 (2349) Marjan

Več podobnih tem