» »

VISTA. pocasen zagon in 2x poraba diska

VISTA. pocasen zagon in 2x poraba diska

PujsaPepa ::

Moj problem:
po enem mesecu je zacel Lenovo notebook Vista Home ful dolgo rabit da se nalozi (4 minute!!), odjavi (3 minute).

Ne vem pa zakaj je 70GB C: particija že 50GB porabljena, ce pa dam kot Adminisrator
z WindowsCommanderjem "Occupied Space" mi rece 25GB - kot da bi delal mirror,ali neko backuporanje in 2x vec datotek shranjeval.
Pocistil sem odvecne datoteke, dal scandisk, pa nic ne pomaga. Defrag se nisem dal.

Kje se naj lotim raziskovanja obeh problemov ?
Thanx!

dj cotto ::

Si pobrisal vse System Restore točke, razen zadnje? Vista se je namreč v tem času že 100x updejtala in vsakič naredi Restore Point.

PujsaPepa ::

kje jih pobrises ? lahko kako nastavis nas si jih zapomne samo za zadnjih 14 dni ?

je lahko to vzrok tui za pocasen zagon in odklop ?

dj cotto ::

Desna tipka na C > Properties > Disc Cleanup > More Options > (System Restore and Shadow Copies) Disc Cleanup

PujsaPepa ::

RES JE !!! zopet se ful hitro zazene, in 18GB placa je vec, ampak se vedno mi jih 15GB nekje fali :)
Kam se naj pogledam za izgubljenimi datotekami ?
A te restore pointe je treba vedno "na roke" brisat - se da kje nastavit, da naj si zapomne zadnjih 14 dni,
ali vsak teden le eno, za zadnja 2 meseca ?

bluefish ::

če veš, kaj delaš po disku, potem ga lahko izklopiš. Ob tem pa bo tudi avtomatsko izbrisal vse svoje datoteke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD - kam so izginili GB ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
183501 (3232) SanAndreas
»

Premalo prostora na disku! Prosim za Nasvet!

Oddelek: Pomoč in nasveti
92573 (2382) Bananovec
»

Verjetno napaka v registru

Oddelek: Pomoč in nasveti
121418 (1293) Omelo
»

obnovitev sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
174156 (3758) imagodei
»

Zgubljeni prostor na disku

Oddelek: Programska oprema
151442 (1250) ArchNemesis

Več podobnih tem