» »

Google Analytics ne zna seštevati!!

Google Analytics ne zna seštevati!!

Vrbl ::

tole mi pa res ni jasno
imam stran in na njej guglov analitics. gugl med drugim tudi šteje obiskovalce na strani (absolute unique visitors), za vsak dan, teden, ... ni mi pa jasna njegova logika seštevanja.

namreč, gugl mi za vsak dan posebej napiše koliko obiskovalcev sem imel na strani, pove pa tudi številko za določeno obdobje, recmo en mesec. problem pa nastane, ko ročno preštejem dnevne obiskovalce za obdobje nato pa se moja številka ne ujema z guglovo.
je komu kaj jasno, kje je tukej fora? po kakšnem ključu gugl oklesti to vsoto?? sej tekom meseca številka ni velika, ampak tudi majhna ni. glede na moj izračun mi mesečno oklesti od 15 do 20% obiskovalcev .. na manjših intervalih je ta % manjši?

spodaj sta dva primera guglovega "seštevanja" iz statistike strani



  • spremenil: Vrbl ()

MihaFirst ::

Nisem niti slikic gledal.

Ampak morda prikaže posamezne obiskovalce na dan - o unikatnih govorimo.

Jst si to razlagam tako: pokaže koliko unikatnih je bilo nek dan. In prikaže koliko unikatnih je bilo v mesecu.

TI si lahko vsak dan v mesecu prikazan kot unikatni obiskovalec, ker to pač si. Ampak, hkrati si v mesecu prikazan spet kot EN unikatni obiskovalec.

Ti lahko vsak dan obiščeš stra, in si vsak dan unikatni. Torej, si 30krat unikaten, če gledamo po dnevih.

Ampak, na mesec pa samo enkrat, torej se tistih 29dni, ki jih ti prišteješ, dejansko ne šteje.

Poskusil sem to takole šolsko razložit, ker baje ne razlagam dobr, ampak, mnda ti bo že potegnl :D

strictom ::

edward, wtf???

Poglej slikce raj drugič. 141+141 ni blo nikol še 274.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

bozjak ::

sm pogledal slike in mislim, da ima edward kar prav. Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

strictom ::

Malo verjetno. Interval je izbran za dva dni.

Nekje drugje ga gugl biksa :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

MihaFirst ::

30 dni je bil primer.

Sem pogledal slikice in sem še toliko bolj prepričan v svoj prav. Google sešteje vse unikatne obiskovalce vseh dni, potem pa odšteje podvojene, torej tiste, ki se pojavijo in prvi in drugi dan.

To je like gimnazijska matematika in en čink logike. :)

Vrbl ::

no za cel mesec toliko striže:
gugl pravi 3.682
moj seštevek: 4.606

to je pa že nekej

Tody ::

Čudno men tud to dela :D A jih je kdo že vprašal v čem je štos ?Kukr jest vsem oni hitr odgovarjajo :)

MihaFirst ::

Naj si nekdo prosim še enkrat prebere moje poste.

Je popolnoma logično :\

A naj shemo pa tabelo narišem? 0:)

Tody ::

Edvard on jih lahko še tako odšteva pa prišteva, celo množi in deli če mu paše ampak

Če napiše Skupno je prišlo na portal v dveh dneh 500 ljudi. 300 v Torek in 300 v Sredo. Da vidmo zdej tvojo logiko :)

Lahko pa da je kak zajeb z časovnimi pasovi. Oziroma, vrjetno je štos v statistiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

MihaFirst ::

500 LJUDI, torej RAZLIČNIH IPjev - ni blo 500 obiskov :\

Torej, od teh 300 pa 300 skupi zbere samo VSE RAZLIČNE, ne tudi tiste, ki so bli in v torek in v sredo. Teh RAZLIČNIH IPjev je pa pol 500.

Grrr, g33ki eni ;(

Tody ::

Okey se oproščam sem se slabo izrazil ampak pazi:

1,217 Absolute Unique Visitors to pri meni piše z velikim

in potem

Monday, February 4, 2008 47.47% (610)
in
Tuesday, February 5, 2008 52.53% (675)


Torej skos govorimo o unikatnih zadetkih,...

Vrbl ::

bo nekaj na tem kar edvard pravi :)

evo guglovo definicijo

Visits vs. Visitors

Analytics measures both visits and visitors in your account. Visits represent the number of individual sessions initiated by all the visitors to your site. If a user is inactive on your site for 30 minutes or more, any future activity will be attributed to a new session. Users that leave your site and return within 30 minutes will be counted as part of the original session.

The initial session by a user during any given date range is considered to be an additional visit and an additional visitor. Any future sessions from the same user during the selected time period are counted as additional visits, but not as additional visitors.


mislm da je stvar v tem ker časovni interval izbereš. za en dan dobiš določeno cifro različnih uporabnikov, za dva dneva gugl gleda še za nazaj kdo je že bil na strani in ga ne upošteva kot unikat itd....

MihaFirst ::

Res je, s tem nisi ovrgel moje razlage.

Če ti prideš enkrat v pondelk: si v pondelk unikatni obiskovalec.
Če ti prideš enkrat v tork: si v tork unikatni obiskovalec.

1+1=2

Zakaj google prikaže 1?

Ker sta oba dneva, mondej pa tjuzdej oba v istem mesecu --> in v enem mesecu si ti štet kot EN unikatni obiskovalec.

Morda pa midva živiva v različnih dimenzijah - je to bolj verjetno? :D

Tody ::

Še zmeri je seštevek narobe :)

Če je en dan prišlo 50 in drug dan 60 ljudi on pa napiše da jih je prišlo 100... A unih 10 je pa kaj ?

Potem more isto logiko na dnevih upoštevat kot pa v seštevku.

Seveda so pa obiski in obiskovalci dve različne stvari...

Tody ::

Edward že ampak mene ne zanima mesec, jest sem mu rekel da hočem vidit v dveh dneh statistiko ne za 20 let nazaj in 20 let naprej.

MihaFirst ::

Upam da bo tole zadnji post, ker mi ni jasno, kaj tebi ni jasno. Jasno? :D

On dejansko sploh ne sešteje tega po dnevih.

Ti bom poskušou drugače ponazorit.

Imamo predalčke z imeni "Mesec", "Pondelk" in "Torek".

Ti prideš v pondelk na stran. Tvoj IP se zapiše v predalčka "Mesec" in "Pondelk".

Ti prideš v torek na stran. Tvoj IP se zapiše v predalček "Torek", ne pa tudi v predalček "Mesec", ker tam si pa že zapisan.

En IP --> en junik vizitr.

Google pa potem prikaže število IPjev vsakega predalčka posebi.

Better? 0:)

Vrbl ::

ja ok, gugl pač sešteva po svoje. te številke mene zanimajo čist iz tržnih razlogov, kot številke, ki jih prodajam, kot referenca za stran.
tko da me res zanima katere številke so prave. katere naj prodajam. katere številke pravzaprav se prodajajo, recmo na Ipromu ali Httpoolu, kdo ve?
ima kdo kakšno stran z ipromovo in guglovo kodo gor ali primerjavo MOSSovega merjenja z guglom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vrbl ()

Tody ::

Edward zdej si pa tako teorijo izvil iz tega ...

Torej ti bi bil zadovoljen da hodiš vsak dan na predavanja in, na koncu ti profesor reče, nč ne bo z oceno ker ti si itak bil samo enkrat tukaj ?

Ker če govorimo o obiskih stvar dela brez problema, sem šel probat in sešteje pravilno po dnevihi in seveda deli z številom dnevov in vse prikaže tako kot če bi zračunal na kalkulator.


Kar se pa tiče prodaje prodajaš večjo številko ;)

MihaFirst ::

Neverjetn si. Govorimo o unikatnih obiskih, ne o vseh obiskih --> tvoja primerjava je torej povsem zgrešena.

A misli v to temo še kdo prit? Tody je super dečko, ampak očitno je zdele neki kadil >:D

Tody ::

Seveda samo on dnevno sešteje UNIKATNE IP right ? Vsak dan jih sešteje... tuki se strinjamo...

Ampak potem ko mu rečeš za 3 dni naj sešteje, tiste IP ki so ŽE unikatni. Nemore on vklopit še enega filtra in iz ŽE Unikatnih narest še BOLJ unikatne... ali pač ?

MihaFirst ::

Naj na tole odgovorim? Sem ti namreč že dvakrat razložil. :\

EDIT: Predalčki stuff pa to. :D Namesto da si prepričan v to, da jst pa ne morem met prav, si raje preberi moj post malo prej pa razmisli o njem. Trajalo bo manj kot pisanje naslednjega posta :)

Zgodovina sprememb…

680x0 ::

Tody, če vzamem tvoj primer s študenti na predavanju...

Če prvi dan pride 30 študentov, je to 30 študentov in 30 obiskov za dan 1.
Če pride drugi dan 20 istih študentov kot prejšnji dan in 10 novih študentov, je to 30 študentov in 30 obiskov za dan 2.

Skupna statistika obeh dnevov je 60 obiskov in 40 različnih (unikatnih) študentov.

Sicer pa Google Analytics update za september 2007 pove nekaj o tem:
The number of Absolute Unique Visitors displayed in the Visitors Overview report previously did not match the number of unique visitors in the Absolute Unique Visitors report. This is because the Absolute Unique Visitor report shows data over time and was therefore summing daily unique visitors. The Absolute Unique Visitors report no longer sums the day by day totals but instead displays the absolute unique visitors metric that is displayed in the Visitors Overview.

7h3_1 ::

se strinjam z edwardom. Pač zgleda sešteva unikatne IP-je.

Recimo če pridš ti na stran 10x na dan bo on enkrat zabeležu tvoj IP kot unikatni IP samo enkrat. In ne bo reku da je 10 unikatnih IP-jev. Isto je pač za mesec. To lahko pridš vsak dan gor ampak bo tvoj IP še vedno samo enkrat unikatn.... ker nekak isti IP nemore bit dvakrat unikatn.

Probimo tkole:
Predstavli si listo IP-jev, ki so se povezal v enmu dnevu. Da boš dobil unikatne IP-je morš po tem seznamu in vsak IP k je edinstven "zapišeš" nekam drugam. Isti način je za mesec sam, da je tm lista IPjev ki so se povezal v celmu mescu.

Upam da sm vsaj prbližn jasn razložu ;)

Tody ::

Okey vse lepo in prav ampak še vedno on bi moral seštevat unikatne IP po dneh neglede na to kako jih dobi.

Un primer je pa samo pokazatelj edwardowe logike...

Gost ::

Če potrebuješ število obiskov, ki zanima Tody-ja (koliko je bilo različnih in istih) pa klikneš na "Visits for all visitors". :)

"Absolute Unique Visitors" je točno to kar pomeni in je pravilno izračunana. Se strinjam z Edwardovo razlago.

Je pa res, da je Google Analytics v beta fazi in dela včasih tudi malo po svoje. Na momente recimo za določeno obdobje sploh nič ne prikaže in se je potrebno odjaviti in ponovno prijaviti v vmesnik, da deluje.

7h3_1 ::

ja glede tega nevem kako dela sta pač dve možnosti

1 možnost
Sešteva kok unikatnih IP-jev je blo v celem mescu (manjša številka)

2 možnost
Sešteva kok unikatnih IP-jev je blo usak dan posebi v mescu (večja številka)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7h3_1 ()

Gost ::

Po mojem tudi ne gleda samo IP-jev. Vem, da iz istega IP-ja vsak računalnik zazna kot unikatnega obiskovalca.

user4683 ::

Mal diskretnih struktur, shall we?
Dan1, Dan2, Dan3,..., DanN so mnozice dni ki vsebujejo unikatne obiskovalce tisti dan
Interval je mnozica, ki vsebujejo unikatne obiskovalce na dolocenem intervalu.

Interval je *unija* mnozic DanJ, DanJ+1, ... DanK (vsi janezi in metke, ki so stran obiskali na dan 1, 2, 6 in 23 so v mnozici Interval steti samo enkrat).

Kdor tega ne razume pac mu ni pomoci :D Edward ima prav ze celi cas (to je razlozil se celo na zelo cloveski nacin, a ocitno je nekdo res nekaj kadil:)) ), google racuna prav (oz. racuna tisto kar mora). End of story ;)

Ce rabis prodajat unique obiskovalce na mesec jim prodas tisto cifro, ki je po vasih izracunih "premajhna", ker le-ta predstavlja stevilo unikatnih obiskov na danem intervalu (v primeru tvojih prvih slik je to stevilo unikatnih obiskovalcev v dveh dneh, za dan 18.1. in 19.1.) - za interval seveda izberes celoten mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

user4683 ::

In pa se dilema glede IPja in unikatnosti... analytics vrze en keks (cookie), ki pomaga pri dolocanju unikatnosti obiskovalca.

Tody ::

Torej po tej logiki je (glede na slike zgoraj)tako da je prišlo v petek 141 različnih ljudi in v soboto 141 različnih ljudi, ker pa so nekateri od teh bili gor tako v petek kot soboto (teh je 8) je seštevek 274 ?

user4683 ::

Tocno tako;)

Tody ::

yeeey i'm not stupid 0:)

mte ::

Zanimivo, kako na začetku izgleda situacija neumna (eh, pa ja znam seštevat!?), bolj kot razmišljaš in bolj kot gruntaš kako bi potem vse skupaj sešteval in odšteval, bolj se ti zdi logična :)

Gost ::

A lahko kdo potrdi, da je s tem rezultatom kaj narobe:

Namreč ob urah 20, 21, 22 in 23 so številke pri "visits" manjše (nične) od absolute unique visitors. Časovno obdobje je izbrano za en dan in izbran pogled je "hourly".







Hvala za kakršne koli info glede teh hourly pogledov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Tody ::

ZA ure je isto kot za dneve ane ? ;)

Gost ::

Ja, naj bi veljalo enako, samo tukaj je številka "visits" manjša od "absolute unique visitors".

A ne bi moralo biti ravno obratno?

Tody ::

?? 218 obiskov na dan (piše na dan)

197 v enem dnevu uniq

Gost ::

Mene zanimajo samo naslednje ure:
20:00
21:00
22:00
23:00

Edit: Se pravi da se samo pri teh urah se pojavi napaka, ali pa jaz česa ne razumem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Gost ::

Ok. Rešeno.

Očitno je prišlo do težav s podatki pri googlu. Sedaj prikazuje že pravilno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Za vsa dekleta na ST: Brane išče punco :)

Oddelek: Loža
283220 (2646) Mavrik
»

Google prvo podjetje z več kot milijardo obiskovalcev na mesec

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
62989 (2157) 1fris
»

Števec obiskovalcev

Oddelek: Izdelava spletišč
141424 (1168) mayhem
»

Profiliranje uporabnikov brez piškotkov

Oddelek: Novice / Android
276310 (5047) MrStein
»

Najdi.si - goljufija?

Oddelek: Omrežja in internet
113037 (1662) KoMar-

Več podobnih tem