» »

E2140 in 1080p matroske ali 720p z visokim kpbs

E2140 in 1080p matroske ali 720p z visokim kpbs

beta1 ::

Pozdravljeni

Trenutno imam moj stari PC P4 2.53ghz in 1GB rama priklopljen na LCD TV v dnevni sobi. In seveda morate vedet kako so P4 procesorji glasni v dnevni sobi. Zdaj pa imam možnost prodat po komponentah ta PC in ostalo bi mi ohišje, napajalnik LC 550, DVD-rom. Zanimam se za poceni nadgradnjo. E2140 + 1 GB palčka 800mhz + ati 2400 + 160 gb disk.

Zdaj me pa zanima, če ta CPU zmore 1080p fajle čez 8GB. Ker na tej P4 štekajo. ????

Nekega velike denarja ne mislim vlagat. Ta PC bi imel samo za TV, povezan bi bil v mrežo na server.

bluefish ::

bo šlo. Praktično vsak dvojedrnik lahko poganja 1080p video.

Calligulla ::

Ma ze kaj sibkejsega bi lahko, se najbolje pa je, ce mogoce probas kar z nakupom kake graficne ala 2600pro, Nvidia 8400 z HDMI ipd, ker ze graficna lahko sfura tak video.

bluefish ::

seveda pa v tem primeru potrebuješ predvajalnik, ki podpira strojno dekodiranje (PowerDVD,...), ki pa ni nujno, da podpira vse HD prekodirane formate.

tilinho20 ::

Pa procesor še mal navijaš, pa bo.;)

beta1 ::

Hvala za odgovor.

Overclockal nebi, mislim da bi moglo pri defaultu matroske šibat.

tilinho20 ::

Ampak veliko počasneje!

jest10 ::

beta1@
Ja zakaj pa da ne bi navijal? Preprosto prestaviš FSB iz 200 na 266MHz brez kakršnegakoli višanja voltaže:D Z malo sreče bi brez višanja voltaže delovalo tudi na 333MHz FSB.

beta1 ::

Naviješ>>> Večja temperatura >>> Večji obrati >>> Več decibelov >>> več denarja iz denarnice za nakup boljših hladilnih teles.

Poleg tega kaj mi bo navit CPU zraven TVja. Samo da špila tistih 23,9fps ali pri 90 %cpu ali pri 15 % CPU, ni razlike. Ta PC je namesto DVDplayerja, tak kot imam zdajto P4 (glasno). Za igre, in internet itd. pa tak imam kišto posebaj.

jest10 ::

Razlika v temperaturi je zanemarljiva, če ne višaš voltaže.

Izi ::

Samo da špila tistih 23,9fps ali pri 90 %cpu ali pri 15 % CPU, ni razlike.

Po moje E2140 ni tako zmogljiv, kot mu ti pripisuješ.
Če ga ne boš navil bo vedno na 100% in slika se bo zatikala. Z navitim E2140 pa boš nekje na 75%

Za predvajanje 1080p brez zatikanja ga bo treba nujno naviti.
1,6 GHz je enostavno premalo čeprav gre za dvojedrnika. Treba ga bo naviti čez 2 GHz, da boš užival med gledanjem.

Kar se tiče predvajanja 1080p je zadeva čisto enostavna.
Če imaš enojedrnika mora biti več ko 3 GHz
Če imaš dvojedrnika mora biti več kot 2 GHz

Gled na moje izkušnje z HTPC računalniki lahko rečem, da z E2140 ne boš zadovoljen.
Procesor bo moral biti navit in ves čas bo deloval na robu svojih zmogljivosti, kar bo imelo za posledico veliko temperaturo in glasno delovanje.
Za HTPC se potrebuje tišino in to ti lahko da samo dovolj zmogljiv procesor, ki bo deloval vedno samo z polovično zmogljivostjo in nenavit. Tako bo vedno hladen in tih.

Kupi katerikoli Core 2 procesor in boš zelo zadovoljen.
Core 1 procesorji z oznakami E2xxx so še stari Pentium procesorji in so uporabni samo če jih misliš navijati do kolikor gre, ker se namreč odlično navijajo.

Codename_47 ::

Loool Izi!

E2xxx serija so čisti Conroe z 1MB L2 cachea ne pa stari Pentium procesorji. Vse, kar imajo skupnega s Pentiumi, je ime.

opeter ::

Tukaj se strinjam z Codename_47. Izi, to si zdaj enkrat zelo mimo... Intel Pentium Dual Core nima nobene zveze ne s starimi Pentiumi (z NetBurst arhitekturo), niti ne z Core 1 procesorji (razen imena). Pravtako nimajo nobene zveze s Pentiumom D.

Pentiumi Dual-Core so zgrajeni na Core 2 (Conroe-L) osnovi in vsebujejo razne napredne funkcije kot je npr. 64-ukazi v obliki Intel EMT-64 (Core 1 procesorji so bili le 32-bitni). Edina razlika med procesorji iz serije E2xxx, E4xxx in E6xxx je le velikost predpomnilnika ter seveda virtualizacija (ki pa manjka tudi v E4xxx seriji).

Evo, veselo branje!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Codename_47 ::

Aja, še nekaj. So 800MHz FSB za razliko od Conroe, ki so 1066 oz. 1333 fsb (ok, QX9770 je 1600MHz, ampak pustimo to :)) ).

opeter ::

Točno, to sem pozabil... FSB. Ampak tudi E4xxx serija ima le 800 MHz, tak da ni panike.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jan01 ::

Še enkrat za vse vse(oz nič!)vedneže: strojno dekodiranje pride v poštev le pri originalnih hddvd/br(trailerjih, saj so trenutno vsi hd ripi kodirani s odličnim x264 "predobro"(prehudi parametri, kako naj enemu, ki se ne spozna povem, preberite si na forumih kot doom9, ...).
2140 bo najbrž smogel bp predvajati 1080p filme(če boš imel posnet haali media splitter in najnovejši coreavc). če bo kaj trzalo, lahko zelo malo naviješ(že 200MHz bo dovolj) oz v coreavcju(govorim za verzijo 1.6.5!) v nastavitvah pri deblocking daš na skip when safe oz če že moraš always skip. Slednje je skoraj nujno za starejše procesorje(kakor sem testiral s timecodecom, se zelo pozna v dfpsjih...)

EDIT:
Ena zelo zanimiva možnost!!!!!
http://www.popcornhour.com/onlinestore/index.php?module=onlinestore&pluginoption=catalog
Kakor sem po bitmetvju bral naj bi bp delali hd filmi(x264, mkv).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Izi ::

Kako ste se zapičili v en stavek iz celega sestavka :D
Nikakor nisem imel v mislih Pentiuma 4. Ta z pravim Pentiumom ni imel nič skupnega.
Mislil sem na stare Pentiume, na katerih temeljijio v bistvu vsi Core procesorji in na na Pentium 4 procesorje z zgrešeno netburst tehnologijo.

Se pač motim, ampak zdelo se mi je, da serije E2xxx le ne more biti čisto enaka E4xxx in E6xxx, če pa jih Intel uvršča med Core tehnologijo in ne med Core 2 tehnologijo.
Po polomiji z Pentiumi 4 je Intel prešel nazaj na stare Pentiume in jih preimenoval v Core. Potem pa so Pentium tehnologijo še izboljšali in nastal je Core 2.

Če vi trdite, da so enaki tudi prav. Malo čudno je zakaj jih Intel z imenom uvršča med starejšo tehnologijo.

Kakorkoli že, vse to sploh nima veze. Glede opravljenega dela na frekvenco med E2xxx in E4xxx vsekakor ni bistvene razlike in za predvajanje 1080p bo 1,6 GHz odločno premalo. Treba bo naviti za kakšne 400 MHz, kar pa z tem procesorjem sploh ni problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

jan01 ::

Na računalniku, na katerem pišem nimam intelovega procesorja. Naj za hec en sproba(skoraj ni važno kateri core2duo procesor) predvajanje x264 1080p filma. Kakor sem že napisal ni važno kater procesor saj lahko preprosto s npr crytalcpuid nastavite na 1.6GHz. 1.8GHZ pa bo zagotovo zadosti zmogljiv!

opeter ::

Izi, zakaj mešaš jabolka in hruške? Stari Pentium... bi vsaj napisal, da ves čas govoriš o Pentiumu M! O Pentiumu M, ki je bil pred časom intelov paradni konj v prenosnikih. In Pentium Dual-Core nima (beri še enkrat), NIMA dosti povezave s prejšnjo Core 1 generacijo procesorjev (ker je zgrajena na Core 2 osnovni). Le ti so bili procesorji, neke vrste prehodno stanje (navzoči predvsem v nekaterih prenosnikih, npr. pri Applovih) med Pentium 4/Pentium 4 Mobile/Pentium D vse dokler niso predstavili Core 2...

Če vi trdite, da so enaki tudi prav. Malo čudno je zakaj jih Intel z imenom uvršča med starejšo tehnologijo.


Zaradi marketinga. Pentium, kot blagovna znamka je zelo poznana med folkom. Prevega so predstavili pred 14 leti (okoli 1994 oz. 1995). Ravno zaradi tega je intel obdržal tole blagovno znamko. Če se ti ne dat guglati, izvoli:

In 2006, Intel announced a plan[1] to return the Pentium brand from retirement to the market, as a moniker of low-cost Core architecture processors based on single-core Conroe-L, but with 1 MB cache. The numbers for those planned Pentiums were similar to the numbers of the latter Pentium Dual-Core CPUs, but with the first digit "1", instead of "2", suggesting their single-core functionality. Apparently, a single-core Conroe-L with 1 MB cache was not strong enough to distinguish the planned Pentiums from other planned Celerons, so it was substituted by dual-core CPUs, bringing the "Dual-Core" add-on to the "Pentium" moniker.


Intelov prva oz. sploh Core 1 serija je v glavnem predelana serija Pentium M. Da, tako je. Recimo Yonah... to sta dva povezava Pentiuma M.
Veselo branje: Intel Core, Pentium Dual-Core
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pesimist ::

Jaz mam AMD x2 4200+, 7600GT in 1Giga rama.
Nevem zakaj pripusujete da rabis ce imas 2 core majnso mhz hitrost. Sej doben movie ne uporablja vec kot 1 core anyway, vsej pri meni ne. Vglavnem 1080p pri 10Mbit kvaliteti mi ze konkretno steka.

A bi kaksen ATI 3850 pripomorel k tekocemu predvajanju?

Drugace sem pa tudi razmislal ce bi PS3 kupo. Tisto pa nevem ce zna brati te motorsaka, wmp pa ta crap z externega diska. Ker BlueRay se lep cajt nebom uporabljal. Torej samo zdownloadane HDje ki so v x264 pa tem, sej vete.
Vem pa da je PS3 sposoben spilati full HD 1080p do 40Mbit kvalitete ampak je tudi zdownloadan crap sposoben?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Ted ::

Koliko vas sploh ma 1080 monitor/TV ?
Mah...

opeter ::

Ekrana z 1080p ločljivostjo sicer nimam, imam pa 20" ekran z ločljivostjo 1600x1200. Sem naročnik revije Monitor in je zraven tudi DVD plošček.
No, na ploščku je vedno priložen Monitor TV (posnetki testov iz njihovega laboratorija) in le te imajo na DVD-ju na po novem v dveh ločljivostih:
- visoka (1920x1080 pik)
- standardna (720x480 pik)

Posnetke v visoki ločljivosti sem poskusil na dveh računalnikih:

1.) AMD Athlon 3400+/1 MB L2/2 GB RAM/GeForce 7600 in NEC DVD/250 GB WD (SATA disk/16 MB cache), film je štekal in to zelo
2.) Intel C2D E6750 na 2660 MHz/4 GB RAM 800 Mhz/150 GB WD Raptor/GeForce 8600GT, na tem pa zadeva špila brez zaostanka oz. če pogledam uporabo procesorja (oz. obeh jeder), je obremenitv teh pri predvajanju konstantno na 77-80%.

Za predvajanje uporabljam K-Lite codec pack z Media Player Classic. Sistem pri obeh računalnikih je Windows XP.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pesimist ::

Jaz sem tudi zaj klite instaliral. In naekrat je zacelo uporabljati obe jedri tak da zgoraj imenovan movie spila tekoce zdaj.
Jaz mam samo 720p televizijo. Ampak ker sem ze omeno da uporabljam samo downloadane movije so ti vecinoma v zelo razlicnih bitratih. Zato pac vcasih tudi 1080p zavrtim ker ma bistveno visje bitrate kot kaksen 720p primerek za dolpoteg. Televizija pa podpira 1080p input vsej. Tak da ce ze nimam nic od te visje resolucije mam vsej od vecjih bitratov da je pac slika lepsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mesoreznica ::

@|Sawyer|. Imaš televizijo, ki ima samo 720p, ampak podpira pa vsaj 1080p? A lahko to malo razložiš? :D

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mi345 ::

jst furam 1080p na Intel core duo 1,83 ghz + 2 gb rama + ati x1600 256 mb rama, vse zapakiran v laptopu hp nx9420 in vsi fajli delajo tekoče

Izi ::

|Sawyer|, kodeki za predvajanje visokoločljivostnega videa so večinoma vsi večnitni.
Dekodiranje filma je tako na dvojedrniku skoraj še enkrat hitrejše. V praksi sicer okoli 1/3 hitreje.
Boljši kodeki že načrtujejo in preizkušajo štirijedrno podporo.

Priporočam CoreAVC, ki je verjetno najhitrejši kodek še posebno če imaš večjedrn procesor.

Pesimist ::

mesoreznica: Imam televizijo ki je 720p. Podpira pa 1080p inputa. Kaj ne razumes razen, da sem mogoce napisal z drobnim tiskom prej?

izi: sem opazil. Prejsni community codec pack ni podpiral 2 core. Klcodec pa ga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Ve kdo kje bi kaka multimedijska ohisja lahko kupo cim ceneje? Foxxcon al kaj so ze vem da ma za 40€ samo zgledajo bol tak kot neki stari videorekorderi. Tista lepsa so pa ze bistveno drazja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motherboard live update je freeznu, kaj naj naredim

Oddelek: Strojna oprema
391421 (1156) hojnikb
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456133 (3306) zavajon
»

star pc kot HD player

Oddelek: Zvok in slika
304047 (2777) Repminister
»

Računalnik za dnevno sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
606100 (4256) murmur
»

Pocen komp za družinske potrebe

Oddelek: Kaj kupiti
171821 (1324) ReBi

Več podobnih tem