» »

winXP CD-R problem

winXP CD-R problem

Simko ::

Nekaj časa je delalo vredu, zdaj pa kar naenkrat pravi,da ne more naložiti gonilnikov...

Imam Teac r55s cd-r, stara zdeva. Ko grem v device managerja je zraven klicaj in pod properties pravi, da ne more naložiti gonilnika.

Nisem nič na novo instaliral,kar naenkrat sem opazil, da nimam CDROMa...

Sem ga probal že odinstalirat in nazaj instalirat, ampak nic ne pomaga. Prav tako sem ze kontroler dal v drugi PCI slot (ker je SCSI), pa spet isto...

Aja, pod winMe pa dela okej.

Ideja?

lp

Simko ::

Dajte no :)

Res ne znam rešit problema. Andrej?

Han ::

Odstrani vse programe za peko. Pomagaj si tudi s programom RegCleaner. Če imaš slučajno gor Easy CD Creator, obišči burningissues.net, kjer je spisek nastavitev v registru, ki delajo zgago...

V slo-tech strojni opremi sem Damiju za Teac 40x napisal postopek, kako izklopiš vgrajeno snemanje v XP...

Odklopi Teaca in preveri, če sama SCSI kartica deluje v redu.

Microsoft je izdal HotFix za CD, CDRW in DVD pogone za XP. Poišči in namesti.

Za detajle žal nimam časa, pa tudi ne najdem povezav. :(

Dami ::

A je mogoč tale ta fix in ali mi lahko kaj škodi:\\ ?
link
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Simko ::

fix sem ze instaliral, nic ne pomaga :|

Zdaj sem se spomnil...mozno je, da bi Nero imel prste vmes. 5ka. Sem ga instaliral in vem, da mi on ni nasel CD-Ra in sem ga zato odinstaliral in od takrat dalje ga vec ne najde. A se kje drugje kaj nero pusti? Povozi kaj?

lp

Han ::

Ja, nekatere verzije Nera 5.5 so te "razveselile" z izginotjem pekača. Več info - klik!

Torej, če imaš gor MusicMatch, ga zradiraj. Lahko si namestiš tudi zadnjo verzijo Nera, slabše tako nemore biti... :\\

Simko ::

Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39)

Click Troubleshoot to start the troubleshooter for this device.

Piše mi pa to.

Si me prehitel, bom pogledal malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Simko ()

Simko ::

Mah, za poživčkat , sem probal vse kar si naštel, pa nič....zdaj mam najnovejšega nerota gor, pa nič....šajse.

Han ::

Vseeno preveri tole.

In da nisi slučajno namestil Adaptecovega ASPI (4.70), ker se lahko v tem primeru začneš resno pripravljati na novo namestitev Windows XP!

Han ::

V cdfreaks forumu sem zasledil, da pomaga, če namestiš DiscJuggler. 8-O

Simko ::

khm...ASPI sem namestil, vendar komaj PO tem, ko mi ni naslo zadeve :)

Nom pogledal gornja dva linka, hvala.

SanSan ::

Probaj namestit se kak drug ASPI. Jaz mam npr ForceASPI, ki ga med drugim lahko dobis tudi tu.
Pozeni najprej Killapi ali dumpaspi in potem se instaspi, nato pa restartaj.

PIII850 ::

sma ze dva, ki imama iste probleme!!! Problem ni v CDR ampak v SCSI kontrolerju. Jz osebno imam ADAPTEC AHA 2920 in mi nikakor ne zazna kontrolerja. In zakaj ne??? Zato ker so pri adaptecu tako leni in pač ne bodo podprli tega kontrolerja v XP. Sorry. Drgač pa mi v vseh ostalih sistemih deluje stvar povsem normalno.

Obstaja pa nekje tudi navodilo kako usposobit zadevo, (ali je na adaptecovi strani ali pa na m$. ne vem točno, najdi si)


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TEAC pekač problemi

Oddelek: Strojna oprema
61148 (1036) SandiK
»

XP in Nero

Oddelek: Pomoč in nasveti
121187 (906) SkIDiver
»

Problemi s TEAC CD-W540E

Oddelek: Strojna oprema
211829 (1465) Dami
»

CDRWIN ?!?!?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151252 (1114) Mr.B
»

Nero SCSI/IDE error in Plextor 12/10/32 help

Oddelek: Pomoč in nasveti
141542 (1391) TheHijacker

Več podobnih tem