» »

Težava pri laptopu

Težava pri laptopu

dbsound ::

Imam en problem..že kar nekaj časa me po domače zajebava moj laptop in nikakor ne najdem vzroka. Kljub formatu in ponovni inštalaciji windowsa mi nagaja.

Problem je pa sledeč:

Delam normalno nanj...vse dokler ne zaprem pokrova. Potlej se mi sam resetira in mi počaže sledeče (glej sliko)



In potem morem nekaj časa na roko resetirat da se lahko zopet postavi. (Sem pogledal v bios pod boot tam sploh ne najde pod 1st boot DVD in 2nd boot HD. Namesto tega piše enostavno kar 1 in 2).... resetiram...resetiram nakar magično zopet dela... Pogledam zopet v bios pod boot in kaže vse normalno. Sem študiral da bi bilo kaj z biosom narobe? Ali pač. Prosil bi za kakeršen koli nasvet.

Hvala in lp
  • spremenil: dbsound ()

Spike Edin ::

BIOS ... Prveri v BIOSu in izklopi "Boot from LAN" in boš videl če bo pomagalo. Naj bi ...
The PC Doctor

dbsound ::

sem že probal...če to izklopim se mi sploh noče postavit.

roli ::

Hmmm sem imel podoben problem z mojim Acerjevim laptopom - samo pri meni se je to pojavilo na začetku in potem izginilo, ko si pritisnil enter - potem se je comp normalno zagnal in delal. Po izklopu wake on LAN (ali je boot ne vem) pa je tudi ta stvar izginila.
http://www.r00li.com

dbsound ::

Danes zjutri pa sem imel Bluescreen. Piše pa tole:



V Boot-u pa je pisalo tako:



namesto pod 1 DVD-rom in 2 HD

roli ::

Kar se errorja tiče ne vem ampak izklopi realtek boot agent - potem bi moralo prvotno opozorilo izginit!
http://www.r00li.com

Duhec ::

Po mojem imaš problem z diskom ali vodilom diska, ki je na osnovni plošči ali zgolj v slabem stiu kakega fleksibilnega voda.
Ko zapreš pokrov se izklopi disk in pri ponovnem vklopu disk ne štarta, zato sistem čaka pri bootu iz mreže.
Ko ga malo hecaš, se vsake toliko časa disk zbudi in štarta. Pa spet in spet.
Sploh pa že bios ne pokaže pravih informacij od diska in cdja in je krneki. Očitno bios plate ne zna prebrati biosa od diska in cdja in se ne povohajo brez napak.
Ne vem kako je rešeno znotraj prenosnika ali gre za paralelne kable ali serijske ampak lahko je samo kak slab stik na sami fleksibilnih vodih.
Bo treba na servis in najprej preverit fizično kontakte.Če ni v garanciji in če se ti roke preveč ne tresejo pa to lahko narediš sam.

dbsound ::

Hvala duhec za odgovor....Samo to sem hotel pripomniti, da ko pokrov zaprem se mi disk ne izklopi. Samo monitor mi ugasne. Glede servisa pa... mogoče so pa oni kaj zamuštrali, ker sem ga nedavno nazaj nesel na popravilo in so mi vstavili novo matično ploščo.

Zgleda da bom mogel nazaj nest pa jih malo skregat :)...če pa še ima kdo kakšno idejo, rešitev pa kar na dan z njo.

Hvala

Duhec ::

Matr vola, ampak je pa res težko povedat že na začetku ključne in važne informacije (da so ti v servisu menjali osnovno plato) !!!
Nesi nazaj na servis, uveljavljaj reklamacijo in naj uštimajo do konca, da bo delovalo !!!

dbsound ::

Bom najverjetneje nesel nazaj... Evo danes se pa kot češnja na vrhu tortice še to:

dbsound ::

a ima kdo kako idejo kaj bi bilo narobe s tem zadnjem bluescreenu???

Spike Edin ::

dbsound@ Tvoj problem naj bi se dal rešit z Windows XP Recovery Console ampak moraš imeti bootable Win XP CD. Več info na:

Klikenzi
The PC Doctor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi šlo s tem kablom zajemat video s kamere ?

Oddelek: Zvok in slika
7881 (803) #000000
»

Možni vzroki za pregrevanje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121183 (1016) #000000
»

Kje dobit tale konektor ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51329 (1329) gumby
»

okvir slik

Oddelek: Izdelava spletišč
201357 (1282) zoe
»

Črni rob

Oddelek: Zvok in slika
51142 (1041) Yossarian

Več podobnih tem