» »

Prvi februarski teden v Kiberpipi

Prvi februarski teden v Kiberpipi

Kiberpipa - Na Pipinem odprtem terminu v torek, 5.2. (kot vedno ob 19h) bo govora o ConTeXt-u oziroma LaTeX-u, najhitreje razvijajoči se veji TeX-a, ki rušita stereotipe o stagnaciji in stabilnosti TeX-a in LaTeX-a. Odpirata vrata v svet barv, animacije, profesionalnega oblikovanja, podpore Unikodu, OpenType pisavam, XML-u, MathML-u in mnogim drugim funkcijam, ki ste jih iz LaTeX-a izcimili le v potu svojega obraza, ako niste prej obupali. Predavala bo Mojca Miklavec, študentka fizike, ki jo je pred štirimi leti zasvojil ConTeXt. Več si preberite tukaj.

Na Spletnih uricah v sredo, 6.2. (prav tako kot vedno ob 19h bo Jure Pečar govoril o "Virtualizaciji v teoriji in praksi". V času, ko osem in večprocesorski strežniki postajajo vsakdanji, se pojavlja aktualno vprašanje, kako učinkovito izkoristiti vso to surovo moč. Najbolj obetavna metoda danes je virtualizacija, zato si bomo ogledali njene različice, njihove prednosti in slabosti ter razmislili, kdaj uporabiti kateri pristop. Kot konkretni primer tega razmisleka bo predstavljen sistem za masovni web hosting. Jure Pečar je RHCE in INFP, ki poleg administracije večjih, pogosto virtualiziranih sistemov svoj čas posveča animejem in letenju z letalskimi modeli.

V koledarju pa si lahko pogledate, kaj imamo na repertoarju v Kiberpipi v februarju.

8 komentarjev

BaRtMaN ::

printf((INFP == Introverted Intuitive Feeling Perceiving?) ? "true" : "false");

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

CaqKa ::

tale context mi je ful zanimiv...

Loki ::

primoz je enkrat imel eno predavanje, kako se zmanjsa promet prek http streznikov. se ga da kje videti kot video?
I left my wallet in El Segundo

CaqKa ::

mislim da sem isti video že iskal.. pa zgleda ne obstaj.. najde le tole: http://video.kiberpipa.org/media/POT_SE...

pegasus ::

BaRtMaN: true

Loksorr ::

Tole je pa meni prav polepšalo ponedeljek :D

After a very successful meeting in Epen (NL) in March 2007, the Second International ConTeXt User Meeting will take place in Bohinj (Triglav National Park) in Slovenia from 20th-25th of August 2008. (Hint: Next to Italy & Austria, do not search around the Czech border on the map. :)
Živi in pusti umreti

rockstar1707 ::

Mene pa zanima, ce za tale ConTeXt obstaja kaksen IDE za Windows platformo. Na uradni strani sem videl za sintakso podpira Scite, ampak mene bolj zanima nekaj v stilu TexniCCenter-a.

zee ::

vejrento je dovolj, ce zadevo zloudas in namestis, potem pa Texnic center usmeris k novi distribuciji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5813000 (9886) GnuceLee
»

Fakulteta & prenosniki & varnost & izdelava zapiski

Oddelek: Pomoč in nasveti
497731 (6783) mojca
»

Ta teden v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
73155 (2649) Daedalus
»

Naslednji teden v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
63514 (2948) Bass0
»

Optimizacija Mysql-a in vloga frontenda

Oddelek: Novice / Kiberpipa
114520 (3591) Tear_DR0P

Več podobnih tem