» »

Html in zapis v tekstovno datoteko

Html in zapis v tekstovno datoteko

Icematxyz ::

Na kratko: Jezik (static) HTML:

Na web strani so ti elementi:

-textarea
-input field (input)
-button - gumb

Kako bi naj delovali med seboj ti elementi:

1.) Če vnesemo v input field tekst in pritisnemo na gumb < - > napiše to v textarea
2.) Če vnesemo v input field tekst in pritisnemo na gumb < - > napiše to tekstovno datoteko naprimer log.txt

In ko znamo to obratno:

3.)Če pritisnemo na gumb < - > prebere iz tekstovne datoteke (naprimer: log.txt) tekst in ga prekopira v textarea.

Kako bi zgledala HTML koda? PHP, mysql... ne pride v poštev. Kvečjemu če prav razumem HTML, Java in mislim da Flash.

Hardstyle ::

Samo z HTMLjem to ni mogoče.

680x0 ::

1.) JavaScript
2.) Ni izvedljivo brez server side skriptnega jezika (PHP, ASP, ...)
3.) JavaScriptom v navezi z XMLHttpRequest (-> AJAX)

Icematxyz ::

Java skripta torej.

Našel sem na spletu zaenkrat le java skripte, ki preberejo .txt datoteko in jo prekopirajo v iframe, ki se nahaja v textarea.

Ima kdo kak primer skripte, kjer pa se besedilo zapiše v txt? Ali pa pri pisanje le ne gre le z java skripto?

Zaden primer uporabnika "James Gatka" Bere 3 txt datoteke in preklaplja med njimi.

Ta skripta ni activeX skripta če si pravilno razlagam, ki vrže na browserju ven blokadno okno. A skripta, ki piše v .txt datoteko pa mora biti activeX tipa? Edit: Bo server mi sploh dovolil izvajati java skritpo ki zapisuje v .txt datoteko ki se nahaja na njem?

Zgodovina sprememb…

mte ::

Ni "Java skripta" ampak je Javascript. Razen podobnega imena to z javo nima kaj dosti skupnega.
Po serverju s tem ne moreš pisat, brez php, asp, jsp, python, ali cgi tega NE MOREŠ narest in pika.
S pomočjo ActiveX lahko pišeš samo lokalne datoteke pri uporabniku, kar pa ni kaj preveč koristno, pa še samo na Internet Explorerju deluje, pa še to pogojno in precej omejeno.
Kaj sploh želiš doseč s tem pisanjem in zakaj ne moreš uporabit server-side zadev?
lp

Icematxyz ::

Kaj sploh želiš doseč s tem pisanjem in zakaj ne moreš uporabit server-side zadev


Ker server tega ne dovoljuje.

Rad bi pa imel okno z komentarji na static HTML strani. So shout boxi in podobno, ki so remote vzdrževani in na stran prilepiš le html kodo, ampak tega ne bom imel.

Pa sem mislil si narediti preko input okenca da bi pisal v .txt datoteko in da bi preko iframe okna z nje bral. Branje preko iframe iz .txt datoteke ni problem in vidim, da deluje. Sem ga že dodobra naštudiral. Pisanje pa vedno bolj ugotavljam, da na tem serverju ne bo mogoče.

Če bi server imel podporo za php, mysql ali kaj podobnega, pa seveda to ne bi bila nikakršna težava. Tako pa vrjetno z vsega skupaj ne bo nič. Saj tega nima.

Edit: Sploh nevem kaj podpira. HTML in Javascript podpira pa če se ne motim tudi Flash. Za drugo pa ne vem. PHP in Mysql recimo zagotovo ne podpira to vem.

Skratka server mi pri tem nebo pomagal... če razmišljam pravilno. Potem je pa vprašanje, a je sploh v teoriji možno to izvesti?

Zgodovina sprememb…

mte ::

Razmišljaš na dolgo in široko, ampak odgovor je zelo kratek in enostaven. Če rabiš to funkcionalnost, menjaj server in uporabi php. Vse ostalo je samo tolčenje glave v zid.
lp

Icematxyz ::

Da ampak realnost je taka, da če ne bom dobil te funkcionalnosti je pač ne bom imel. :)

Pač stvar je zastojn in brez reklam in podarjenemu konju se ne gleda v zobe.

Gre pa za http://www.atspace.com/. Morda kdo ve če imajo podporo za kaj ko bi meni prišlo prav?

Edit: Imaš pa prav glede tega, da se pogleda tudi drugje. Link Z Atspace sem načeloma zadovoljen za moje potrebe, bom pa se registrrlal še na kakšno "konkurenčno" stran, ki obljublja podporo php, mysql.. Pa da vidimo kako se obnese. Sem že bil prijavljen na prophp.org in kljub boljši podpori in pogojem so reklame pač preveč moteče in pop-up ads in podrobna nadloga!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Win Batch] Skripta za ustvarjanje datoteke

Oddelek: Programiranje
51029 (833) sas084
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
658856 (7517) b3D_950
»

Download vsebine strani s JS

Oddelek: Izdelava spletišč
472381 (1679) MrBrdo
»

novice

Oddelek: Izdelava spletišč
121105 (921) pele-on
»

Izdelava in programiranje WWW strani???

Oddelek: Programiranje
362721 (2129) McSpike

Več podobnih tem