» »

računalik za 1500E

računalik za 1500E

tv6865 ::

Kupil bi računalnik za 1500 E (samo kišto) pa ne vem kaj vse bi dal noter da bi lavfalo OK.
Kaj predlagate?

dzinks63 ::

:)) Malo počakaj na nove intele in D9E in potem boš imel res dobro kišto.

StratOS ::

Kup ohišje za 100€, potem pa notri pusti še ostalih 1400€.

Hja, za to se da dobiti kr poštena kišta, le če ne ustvarjaš preveliko z kakšnimi spodobnimi grafikuljami v SLI ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

tv6865 ::

Men je sam vazno da je kvaliteta, pa da bi vsaj lavfel tovk časa kot tastar pentium 3 (6let) in to brez problemov.

StratOS ::

Hja 6 let danes je kar zajemna starost seveda če te na koncu zopet zaradi že poznanih razlogov ne zmika kupiti nov računalnik.
Najprej povej za kaj ga potrebuješ in kaj bi z njim počel, da ti pomagamo pri izbiri oz. sestavi komponent.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

blackbfm ::

Za tok vnaprej se ti ne splača kupovat, ravno tako se ti lahko kaj pokvari tudi če maš malo boljše komponente, evo meni jebe integrirana mrežna čeprav je plata stara 3 mesece. Plata tut ni bila najcenejša, bo treba nest na servis..no v glavnem danes dobiš za 500-600 evrov super komp. Rajši daj 600 € vsake 2 leti pa boš zadovoljen poleg tega pa imaš komp stalno v garanciji. Če misliš dat tok keša - 1500 € in da ti crkne plata al pa grafa po treh letih jo boš lahko samo stran vrgel in šel po novo..

tv6865 ::

Ma rabim za domačo uporabo in še cev kup programov mre lavfat gr. Naj povem da me igre ne zanimajo kaj preveč. Grafiko redim samo tovk da igro instaliram pa sprobam kak je kaj pol pa dol z njo.

StratOS ::

Jaz se v celoti strinjam z blackclw.
Dve leti za comp pa naj bo še tako "in" je skoraj predolga doba, vsaj kar se mene tiče, da o 6 letih ne govorimo, do tedaj bo tvoj sedanji računalnik samo še "muzejski eksponat", če se lahko tako izrazim.
Drugače pa dobro preštudiraj moj prvoten post - torej splača se ti še malo počakati po eni strani, po drugi pa si že prepozen :)
Kupil oz. denar bo pa tako ali tako šel iz tvojih rok.
Torej uspešno iskanje, jaz bi temu rekel "Newer ending story".
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Volta ::

Recimo, če hočeš nekaj, kar ti bo delovalo solidno kakšni dve leti, potem je ta računalnik kar pravi in to za mali dnar :)

Klikni - comp 640eur

Dandanes pa se za pravo gaming mašino ne splača dati več kot 1000 eur, ker dobiš pravo zverino za ta denar, tako da bo tale spodaj kar pravšnja, pa še 500 eur prihraniš ;) Zdržala ti bo pa kr lep čas, to je vsaj moje mnenje.

Gaming mašina - Klik

dzinks63 ::

:)) Računalnik z kvalitetnimi komponentami, npr:

ANTEC ohišje NINE HUNDRED 119€
ENERMAX Liberty EL620AWT 139€
GIGABYTE osnovna plošča GA-X38-DQ6, LGA775, SB 7.1, LAN 224€
Intel Core 2 Quad Q9450, 4x 2.67GHz, 333MHz FSB, 2x 6MB shared Cache, boxed 320€
Scythe INFINITY SCINF-1000 MUGEN 54€
Crucial PC8500 1066 2x 2GB kit 250€
HITACHI trdi disk DESKSTAR 750GB, SATA II, 7200 RPM, 32MB 169€
SAPPHIRE grafična kartica ATI Radeon HD 3850, 512MB GDDR3 180€
SAMSUNG DVD+/-RW DL 20X 26€
Skupaj: 1481€

IVo ::

Za ta denar dobi veliko več kot si mu ti predlagal dzinks63... Oz če mal pomislim ni nič pametnega v tej konfiguraciji razen napajalnika.
-namest gigabyte matične bi lahk vzel Asus P5E ali MAximus Formulo
-q6600 (ne splača se vzet q9450; prenizekn multi)
-cpu ladilnik je tut vredu
-cruicial rami so odlični vendar precenjeni
-Hitachijevi 1TBdiski so hitrejši in tišji od 750gb verzije
-ne splača se met pri taki konfiguraciji samo Ati 3850, rabi najmanj 8800GT ali GTS, no mogoče ATI3870
-pri dvd pekačih ni treba biti zbirčen...
Cena bi pa bla verjetno še nekoliko nižja...

tilinho20 ::

Tale disk Hitachi DESKSTAR 750GB je hitrejši od Hitachi DESKTAR 1TB!
Ker sem gledal teste in nalagalni časi so manjši pri 750 GB verziji!

IVo ::

OK sm še enkrat primerjal rezultate... in je dejansko 750verzija za par MB/s hitrejša. Priznam zmoto. Sam če ima tak budget zakaj vzet samo 750GigaByte če lahk 1TerraByte. A se ne sliš boljš?;) hecam se...

tilinho20 ::

Jah, če bi mel tok dnarja bi tudi jaz kupil 1TB verzijo!:D
Samo vprašanje je, če bi jaz sploh rabil 1 TB disk!:\

IceIceBaby ::

Kupi iMaca, pa boš mel mir naslednjih nekaj let. Kvaliteta je na nivoju, hiter je tudi dovolj, tih ko miška...

bluefish ::

ne glede na to, ali sedaj zapraviš 1500€ ali pa manj, ti bo računalnik le stežka zdržal 6 let in več. Raje daj manj in pozneje vloži v nadgradnje.

cnZz ::

1500€?
q6600 250€
asus p5k-e 140€
2x 8800gt 520€
4gb rama 100€
proc cooler max 50€
ohišje max 100€
zvočna če hočeš x-fi audio okrog 50€
disk 500gb pa tudi max 120€
pekac je itak 20€ danes
pa napajalnik okrog 700w 100€

skupaj 1450€ pa ti masina drzi 3-4 leta 100 posto ce ne se vec...

če hočeš ti najdem še linke kje dobiš najcenejše komponente
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cnZz ()

Volta ::

No, tale mašina od CnZz je res huda >:D Če imaš denar že zbran, potem kr v trgovino, pa naročit naj ti jo sestavijo :))

bond007 ::

Sicer se ne spoznam ravno vrhunsko na grafične - ampak a ni 2* 3870 hitrejše in cenejše kot 2*8800gt?

cnZz ::

Ja teoretično je ker naj bi crossfire imel do 40% vec izkoristka. Samo nevem ker 8800GT je že sama po sebi boljša od 3870, mislim pa da je tudi v SLI boljša ampak nism siguren. Treba kakšen test najti. Aja pa še na to sem se spomnil. Namesto 2x 8800GT lahko daš notri eno 8800GTS 512mb. Tudi to bi še vedno letelo, ampak moj glas ostaja pri SLI.

Edit:
To sem pozabil. Tega še ne vem: tale p5k, v SLI načinu delata obedve 16x? Ker če ne je imo boljpe 8800GTS varianta...
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cnZz ()

Volta ::

Kdo bi vedel. Nisem še videl testov :D Drugače bi pa znalo biti nekje blizu ja.

IceIceBaby ::

Naj povem da me igre ne zanimajo kaj preveč. Grafiko redim samo tovk da igro instaliram pa sprobam kak je kaj pol pa dol z njo.


Hmm...a bo 2x 8800gt v SLI res dovolj ?

Volta ::

Haha, a se šališ? Seveda bo :D

nejko8 ::

cnZz,
p5k-e temelji na P35 čipu in ne podpira SLI ampak crossfire, poleg tega deluje ena od pci-e 16x rež le z 4x hitrostjo.....

bluefish ::

samo ste pa res hecni, človek pravi, da le občasno preizkusi kakšno igra, tukaj pa na veliko govorite o 8800GT, SLI,...

IVo ::

@tv6865 poglej v svoja zasebna sporočila...

cnZz ::

Kaj ti naj rekel je za 1500€ pa da bi mu dolgo zdržal... jaz sem mu dal...

Ja glede p35 pa nisem vedel tako da preostane 8800gts če še vedno hoče dober comp.
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

biokill ::

Jst si bom tudi kupil kišto do 1500EUR, pa sem razmišljal nekaj takega:

napajalnik: enermax infiniti 650W (da bo zdržalo kasnejše nadgradnje)
ohišje: NZXT hush
matična: ASUS p5k-e
cpu: INTEL quad E6600 GOO!!
cpu hladilnik: Scythe Mugen
ram: 2x2GB GEIL black dragon, 800mhz, CL4
HDD: WD caviar, sata2, 500GB AAKS
grafična: za to še nevem, bom vrjetno počakal nvida 9800 GX2

uporabljal ga bom za vse, od iger do fullhd filmov , video montaža, grafično oblikovanje, televizija.......zraven bom kupil 24"fullhd zaslon

o SLI sem že razmišljal vendar sem to možnost opustil, ker ni tolikšne pohitritve in še problemi z gonilnikami so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

bluefish ::

@biokill: ti pa to mašino kupuješ že tooooliko časa. Ko bo na voljo 9800GX2 pa bodo prišli tudi novi štirijedrniki in ponovno boš lahko naokoli spraševal, kaj je bolje.

biokill ::

to maš tud prav :D

Sam bi mi bilo žal, če bi zdaj kupil kakšno 8800gts512mb, pa bi pol drugi teden nova ven pršla(9800). Nekako sem si rekel naj še to počakam, ker je bilo v novicah napisano da pride sredi februarja ven (9800) :\

bluefish ::

to je tudi res.

tilinho20 ::

ej biokill,
kupi raje plato P5KC pa procesor Q9450 ter ram vsaj 1000 mhz. Priporočam OCZ (v mislih imam Reaper oz. ReaperX).

biokill ::

a ta procesor je že zunaj???

Aja, računalnik bom dal sestavit: AGT računalniki

IVo ::

Ni še... Oz je sam v Slovenijo trenutno ni dobavljiv, počak kak teden ali dva...

Kibby ::

Nevem kaj vidite na PK5C... kaj vam bo plata z ddr3 podporo, ce so rami nesramno dragi?

billgates ::

v agt ga majo... procesor

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

P5KC ima podporo tudi za 45 nm procesorje. Jah, DDR3 pa ti je mal za okras.:D :D Ali pa za kasnejšo nadgradnjo?:\
Mogoče....
Q9450 bo sigurno zelo razširjen v Sloveniji, ko bo prišel 9800GX2.

biokill ::

p5kc se mi zdi nesmisel kupovat, saj z njo ddr 3 rami niso najbolje kompatibilni in jih je nesmiselj dat na tole plato, za ddr 3 eame morš imet že "orng" x38 plato, tako, da bom vzel ke p5k-e, ki je kar dobra plata.

Pa procesorja nisem zasledil v AGT.

kmetek ::

q9450 ne bo nikoli razširjen ker ma multi samo 8.....če vam je 400x8 dost :\ >:D

tilinho20 ::

Jaz tudi nisem najdu procesorja!

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Kok ma pa Q6600 multi?

biokill ::

am....kaj je multi?:D

IVo ::

Multiplier ali množilnik...z njim množiš fsb (front side bus) tak da dobiš MHz. Cena DDR3 ramov bo pa itak padla ne ga bikasat! Vse pade! Tut DDR2 je bil na začetku vsaj toliko drag je kot DDR3 zdaj... q6600 ima x9 multi kar je skor najmanj za dober overclock!
Biokil kako lahko svetuješ če še osnovnih pomov nimaš pošlihtanih...:\ ;)

tilinho20 ::

A je možno, da bo DDR3 ful padu do julija?

IVo ::

Je možno! Že zdaj počasi prihajajo cenejše verzije, do julija pa bodo sploh zlo ugodni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za 1.399 eurof da al ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534591 (3096) tilinho20
»

Nov PC

Oddelek: Kaj kupiti
161112 (878) biokill
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737565 (5554) Goli
»

Menjava skoraj vsega :)

Oddelek: Kaj kupiti
101209 (918) M-XXXX
»

vprašanja

Oddelek: Kaj kupiti
392080 (1469) tilinho20

Več podobnih tem