» »

Problem z HP PAVILION zv5000

Problem z HP PAVILION zv5000

KILLABEE ::

Najprej lep pozdrav vsem na forumu!

Problem je seldeč, lapopa je po 1letu nekaj piknilo. Na ekranu so se nekaj casa nazaj pojavile crtice, slabo vidnme ampak vidne, ok sem si mislil in sem na novo nalozil driver za grafično. In potem je postal problem. Ko se racunalnik zaezen se ne pokaze ve HP ikona ampak pomanjsan ekrancek ki se ne da nic vec razbrat, windowsi ne preberejo vec graficne kartice in vecja kot 800x600 resulucija je gre, ker driverjev za grafično si gor instaliranih, ko pa instaliram driverje pa ok se winowsi zazenejo postane ekran črn? A je šla grafična? Ali kaj? Nevem kateri driver naj dam gor, na uradni strani mi noben ne dela, pa omega drivers tudi ne?

Se kdo spozna mu pripeljem racunalnik in mu placam ce mi zrihta ker na racunalniski servis ga peljati pa da mi zaracunajo vec kot je racunalnik vreden.... Brez zamere NE pa se vcasih nimajo pojma!

Hvala vam za odgovore! :))

blackbfm ::

Verjetno ti je šla grafična kartica.

KILLABEE ::

A kdo ve kolk to stane? oz a je mozno to sploh zamenjat 8-O

KILLABEE ::

Noben ne ve? A se da zamenjat grafično v laptopu?

Duhec ::

Očitno nimaš pravih driverjev. Tukaj dobiš gonilnike za ATI in nVidia grafiko za tvoj model HP zv5000. Moraš pa vedet katero grafiko imaš ali ATI ali nVidia. To pa !
Pojdi v varni zagon in deinštaliraj grafične gonilnike. Restart. Nato pusti, da XPji sami najdejo grafiko in inštalirajo na tistih 800x600. Restart.
Poglej na račun ali HP kodo pod prenosnikom, če kje piše ali je rdeča ATI ali zelena nVidia grafika (mogoče je kje pripopana napelka-logotip), tolk, da ne boš falil .Potem naloži furmane prave barve iz zgornjega linka.

KILLABEE ::

Mam prave, vse ampak ko jih nalozim ekran postane črn ko pridem vv windowse!

Duhec ::

A varni zagon dela ?
Si deinštaliral gonilnike ?
Imaš ATI ali nVidia grafiko ?
Si pustil XPjem, da sami najdejo grafiko in inštalirajo svoj gonilnik ?
Pa imaš sploh XPje ?
.....

Vse je treba nekaj iz tebe vlečt... .;(
Lahko je crknu del grafičnega spomina. Grafike se ne da menjat. Če ne zrihtaš sam, nesi na HP servis in naj ti ikvirno ocenijo vse stroške za morebitno popravilo te napake. Plačaš pač samo diagnostiko.

KILLABEE ::

Sem naredil, dela varni zagon, windows najde tisti svoj VGA standard driver, Imam Nvidia... Se mal pa ga bom prodal!!!!!! KUpi kdo 250€???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla odprtokodna gonilnika za grafike Nvidia in Qualcomm Adreno

Oddelek: Novice / Grafične kartice
338832 (6947) Icematxyz
»

Problemi z grafično in SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
263083 (2489) Rippy
»

Ati HD 4870 1 gb vs Nvidia GTX 260 core 216 896 mb

Oddelek: Kaj kupiti
392463 (1655) ABX
»

Club 3D HD2900XT 1024MB

Oddelek: Strojna oprema
131242 (956) Calligula
»

Nvidia dohiteva ATI (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6111116 (9144) matter

Več podobnih tem