» »

Monitor se ne prizge

Monitor se ne prizge

T-Mac ::

Imam problem ki je sledec: monitor deluje brezhibno, prav tako kabel ki povezuje monitor in graficno kartico!

Ampak ko prizgem racunalnik ni na monitorju nobene slike in tut ne pise no conection check signal kabel, ker imam povezan racunalnik z graficno?

Kje bi bil lahko problem? Mogoce da je sla po gobe graficna kartica ali kaj drugega?

Hvala in lp!

Andrej!

rokobaroko ::

Lahko je šla grafična, vendar kako veš da je kabel v redu ? Včasih leži problem samo v konektorjih. Malo spihaš, poguncaš pa se hitro vidi.

T-Mac ::

Sem ga spihal in nic drugace! Pa ko prizgem racunalnik zacne goreti rdeca lucka in potem se s casom ugasne! Pol dost vrjetno da je graficna ne?

Andrej

igora ::

Moja izkušnja je bila, da se mi je kar na lepem izklopil ekran. Bilo je čudno to, da ko sem prižgal PC, so se še lepo videli popdatki od PCja. potem pa ko bi moral it v WIN, pa se je monitr lepo izklopil. SEm bil že na tem, da je s plato kej narobe in bo treba menjat kondelce.
Sem nesu na šiht, tam hotu pokazat kaj mi ga serje in se lepo prjavi v WIN ??!8-O .
En mi je reku, naj samo mal zmanjšam resolucijo ali pa osveževanje. Rahlo sem zmanjšal samo osveževanje.
Ko sem prnesu domov, se je zadevca čist lepo pognala.
Prej je monitor že delal na prejšnih nastavitvah 3 leta.

T-Mac ::

Aha pol bi probal zmanjsati resolucijo! Samo kako ce ne morem priti noter? Ze takoj na zacetku je monitor brez slike?

igora ::

Jst mam še navaden monitor (mislim da se reče CRT? - če ne, me popravte) Drug monitor pa je bil LCD in bolši, ki je podpiral tako osveževanje in resolucijo, da zanjga ni blo problem. Nesi kakmu kolegu, al pa da ti kdo prnese LCD.
ČE je seveda v tem trik. za probat je
lp
igor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igora ()

T-Mac ::

Sem probal in ni v tem problema! Tudi tam se ne prizge?

solatko ::

Ugasni računalnik, izklopi napajalni kable na plati, vzemi ven RAM-e, jih dobro očisti, spihaj ležišča na plati, vtakni rame nazaj not, priklopi vse kable užgi in poročaj.

T-Mac ::

Vse naredil kar si mi povedal in nic? Monitor ne dobi nobene informacije od racunalnik, tako se mi nekako zdi!

andromedar ::

Ko prizges racunalnik, le-ta zapiska? Kak je ta pisk? eden ali jih je več zaporednih ?
Eh?

T-Mac ::

Rdeca lucka zagori takoj in se ugasne po 30 sekundah! Piska ni od nikoder?

kixs ::

Neki ti je pac crknilo (plata, procesor, napajalnik...).

Izklopi napajalni kabel iz napajalnika (racunalnika). Pocakaj vsaj pol ure (raje eno uro) in ga priklopi nazaj ter vkljuci racunalnik. Vcasih znajo kej napajalci zajebavat.

Kaksna rdeca lucka zagori (na monitorju, plati, ohisju)?

lp

andromedar ::

Kot je rekel kixs....je nekaj na tvojem PC defekt.

Če po izklopu ne bo bolje vzami ven RAM, izpihaj podnožje...vzami ven cpu in izpihaj podnože....sestavi vse nazaj in probaj ponovno.
Eh?

T-Mac ::

Aha! Lucka na ohisju! Zdej mam pa jeb...! :)

kixs ::

Rdeca lucka na ohisju je znak za delovanje trdega diska.

Probaj tako kot sem prej napisal. Dodatno lahko probas se tako, da iztaknes vse prikljucke, ki niso nujni za delovanje racunalnika. Torej, vse diske, dvd, floppy... ostane priklopljen le 1x ram, procesor in graficna.

Ce se nisi, naredi clear cmos preko Jumperjev na maticni (poglej v navodila).

lp

igora ::

kaj pa kondenzatorji na matični pravijo!

a jih kej trebuh tišči! Včasih je pomagalo samo to, da jih zamenaš!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317743 (13866) G_mAn
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12325395 (23719) mihibo5
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156251 (5601) Uporabnik-6
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334882 (4546) luka9
»

Nekaj je crknilo..

Oddelek: Pomoč in nasveti
121924 (1591) rock_girl_

Več podobnih tem