» »

Asus P5K vs. Foxconn P35A

Asus P5K vs. Foxconn P35A

k!taJc ::

Pozdrav vsem!

Odločam se za nakup novih komponent, vendar sem v dilemi katero matično ploščo kupiti.. Izbiram izključno med Foxconn P35A in Asus P5K, obe sta v rangu od 90€ do 95€!
Procesor bom vzel Intel E2160 (kasneje bo E6xxx :) ) in 2x1GB OCZ PC2-6400 Platinum CL 4-4-4-15!

Torej, zanimajo me vaše izkušnje s tema dvema platama?
Kaj priporočate, katera je bolj zanesljiva, saj mislim iz E2160 iztisnit 3.0++GHz..

Torej Vaše izkušnje in predlogi zaželjeni!

Hvala,
k!tajc
  • spremenilo: k!taJc ()

M-XXXX ::

Sam bi vzel P5K...

jrtjtejtt ::

Glej, jutr dobim p5k, 2160 in supertalent 2x1GB 4-4-3-8 pa upam da še do konc tedna. Za vikend se lotim zadeve, in ti lahko poročam, kako se stvari ujemajo.

k!taJc ::

Na spletu sm najdu Foxconn P35A za 50€, sam ni garancije, je ne najde.....mislite da se splača, glede na to, da prišparam 45€ napram nove, ki stane 95€??
Gledal sem tud za rabljeno ASUS P5K za 75€, celo na ''našem'' forumu z vsemi papirji ??

Se splača dat 25€ več in maš garancijo, čeprav mislim da plata ne sme kr tk it k vragu!??
Ali vseeno bolje kar nova roba in veš kaj kupiš...

Hvala,
k!tajc

Calligulla ::

Jaz bi kupil kar brez garancije. Mas se prej iniciativo za menjat, ce gre kaj narobe. Skratka za 50E se splaca. Pa vzami Supertalent RAM v Mlacomu. Poceni, dobri timingi, malo voltaze,..

shayba ::

Jaz bi raje vzel P5K. Sicer pri P5k platkah je znano, da ko imaš navit sistem, da mrežna kartica zajebava. Tak, da daš potem noter samo mrežno v pci vodilo pa je stvar rešena. Drugač plata gre do tam 570FSB. SIcer je bila modana. Ima pa tudi vdroop okrog 0.06. Naprimer da v biosu nastaviš na 1.65 ti ven da 1.59 pri ful loadu. Druač v idle pa tam 0.02. Vsaj tak je mela plata ko sem jo testiral za test.

LP

IVo ::

Sam pri asuskah nisem imel nobenih problemov z integrirano mrežno; tudi nad 500FSB OCjem je delala normalno...

shayba ::

Poznam oseba katere so imele težave pri p5k plati. Tudi sam sem jo imel. ja odvisno včasih znajo imet finte.

Calligulla ::

Mogoce bi priporocal se procesor E2180. Predvsem zaradi gretja. Ker ma visji multiplier ne rabis toliko nazigat FSSBja za visji overclock, ker FSB ne prinese nic razen vec gretja in porabe. Skratka manj ucinkovitosti. Skratka vzami cenejso plato in E2180. Pa Supertalent rame.

shayba ::

Glede ramov. Vzami crucial rame z D9GMH čipi. Supertalent ima promos čipe :)

k!taJc ::

Glede gretja mislim, da nebi blo težav, če bi vzel kaj takega:



..po drugi strani pa dilema.. mislite da lahko pride pri tako velikem hladilniku do tega, ko kišta stoji?? Torej zaradi same teže hladilnika, le ta ne nalega po celi površini provesorja?



Zdj pa res ne vem katero plato naj vzamem.. mika me Foxconn P35A za, sam ne vem, k ni garancije..

Hvala,
k!tajc

IVo ::

Tega ti lahk zrihtam po ugodni ceni...ZS me:). Glede kompatibilnosti z tvojo matično poglej na domači strani ASUSa (seveda hladilnika), glede ukrivaljanja matične pa ne bi smel bit kakih problemovm, ker je folk mel tut velik težje hladilnike gor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

Calligulla ::

A ni bolj smiselno dat 10 Eurov vec za procesor, ki se z manj gretja bolj navije in ti potem ni treba v kisto sobnega radiatorja vgradit?

Daj pol pocakaj na tega novega Celerona, ki bo pod 50 Eurov in das gor polmetski hladilnik za 100 Eurov :(

Kam je sla zdrava pamet?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

comp. za cca. 500EUR

Oddelek: Kaj kupiti
431874 (1147) lufy
»

Katero osnovno ploščo?!

Oddelek: Kaj kupiti
121163 (934) PrimozR
»

Nov amd proc +plata,kaj bi bilo best buy za... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524701 (3494) x45
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106677 (4771) Volta
»

katera maticna za intel, z 1G mrezno, intgrirano graficno

Oddelek: Kaj kupiti
271342 (1025) bond007

Več podobnih tem