» »

katera maticna za intel, z 1G mrezno, intgrirano graficno

katera maticna za intel, z 1G mrezno, intgrirano graficno

trnvpeti ::

iscem eno maticno za intel c2d proc.
naj ima integrirano 1G mrezno in graficno
naj se vsaj da malo navijat, ne extremno, naj bi delovalo 24/7

Tomay ::

Asus P5B ali P5K, deluxe ima dve 1GB mrežni. Realtek 1GB mrežna je okoli 15€ če se ne motim.
Voodoo 4Ever

bond007 ::

Pa ima katera od teh dveh tudi integrirano grafično?

Jst ti tole predlagam. Integrirana mrežna, zvočna, grafična, navije se do nekje 350-380 fsb, ima 2 leti garancije in najboljša stvar - stane samo 53€ !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

trnvpeti ::

zgleda dobro ta plosca bond
navije se na 350 si rekel
kaksen procesor pa predlagas za na to plosco?
rabim potem pazit na hlajenje
kaksne so ti izkusnje?

bond007 ::

Najbolje uzet zraven e2160 (1800mhz) za 82€, fsb dati na 332 (tukaj še lahko uporabljaš delilnik za rame 4:5 in jih laufaš na ddr830) in to znese na procesorju 3ghz. Če je fsb višji, skoči delilnik za rame na 1:1, torej pri fsb 333 je potem ddr666.

Torej če imaš kolikor toliko solidne rame, da zmorejo ddr830 (večina ddr666 ramov to zmore), potem uporabljaj 332fsb in zelo verjetno ne boš rabil zviševati voltaže, za kar zadostuje zraven procesorja priložen hladilnik

Je pa pametno vedet, da je ta plata, ki sem ti jo predlago mAtx - ima recimo samo 2 pci slota. Ima pa sicer tudi PCI Express x16 slot, tako da lahko daš kasneje kakšno drugo grafično not.

trnvpeti ::

bond
dej se en nasvet
kaj pravis na kaksen drug proc recimo e4400 ali pa e6420 ki imata vec cache

bond007 ::

Po želji...:D Čeprav na to plato bi bolj pasu e4400 za 115€, pa še multi ima 10X (boš lažje navijal). E6420 je pa že okoli 180€ in ima samo 8X multi (tole je največ kar sem jst dosegel z 8X multi, proc je e2140 - klik ).

ČE zbiraš med tema dvema, bi jst uzel e4400 (poceni, navija se dobro z 10X pomnoževalnikom, 2MB cache je pa tut dovolj za večino stvari).

trnvpeti ::

ja mislim da je cache kr vazen
recimo , da hocem cimhitrejse SQL stavke pod kaksno bazo
pa se probal bi kaksno virtualizacijo xen, vmware

trnvpeti ::

ok recimo ta plata, pa e4400
kaksni rami, kaksen hladilnik?
pa kje predlagas, kje to kupit

bond007 ::

Hladilnik stock, ki pride zraven:) Je dovolj pomoje vsaj za do 3,2 Ghz brez problema. Rame vzemeš ene pocen, pa da je ddr800 ( jst sem sicer uzel tele ddr666 in delajo na ddr830 brez problema, ampa kbrezveze škrtarit tistih par evrov, ko pa 800 mhz rame dobiš že za okoli 40€ - recimo nekaj takega

Recimo kupi vse pri nakupi.net, ker imajo to plato na zalogi, pa sploh imajo ugodne cene pa free dostavo. Torej:
procesor e4400 - 114 evrov
plata asrock d-667 - 54 evrov
rami 2GB - 80 evrov
disk wd 320GB - 77 evrov

To je to, razen če rabiš še ohišje pa napajalnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

trnvpeti ::

na to plato gre max 2G?
katero trgovino predlagas, vse v njej, pa da se sestavijo(kvalitetno)

dzinks63 ::

:)) Rama rokni kar 2GB, saj je sedaj zelo ugodna cena ,
npr: PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladil za 79,90€

trnvpeti ::

ja bo 2G :)

trnvpeti ::

ok ce gledam se na tisino
ce dam drugi hladnilnik, a bo kaj tisje?

bond007 ::

NA plato lahko gre 4GB rama (2 palčki po 2GB).

Tudi če gledaš na tišino se pomoje ne splača kupit drug hladilnik. Ta plata ma v biosu opcijo quiet CPU fan, ki zmanjša obrate ventilatorja na praktično neslišno. Vsekakor pa veliko bolj tiho kot pa ventilator v napajalniku. Tko da drug hladilnik je pomoje nesmiseln.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

trnvpeti ::

hvala za razlago :)
http://www.nakupi.net/buy.php?&productI... 278E
tole je pa kr veliko drazje kot 2x1G

bond007 ::

Seveda je nesmiseln nakup 4GB rama sedaj, ampak mogoče kdaj v prihodnosti pa boš lahko nadgradil...

Mogoče se ti splača celo samo eno palčko 2GB uzet ( klik in imaš še eno režo prosto za morebitno nadgradnjo v prihodnosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

trnvpeti ::

recimo se dva diska(ali 3je) notri
bi bilo 350W dosti?

trnvpeti ::

bond se nekaj, q6600 menda gre gor?
se da tudi to kaj naviti?

bond007 ::

Uradno plata ne podpira 4 jedrnikov. Neuradno pa gre gor ja - vsaj mislim, da sem videl na enem tujem forumu. Naviti se pa pomojem tudi da..
Ne boš pa na to plato spravil prihajajočih 45nm procesorjev. To pa skor sigurno ne bo podpirala...

350W bi moralo biti dovolj, glede na to, da ne boš nobene požrešne grafične imel. Sicer pa, če ti bojo tam mašino sestavl, lahko itak oni sprobajo če bo dovolj.

trnvpeti ::

mislim da bom kr pri nakupi.net vzel
pa da bom moral sam sestavljati :)

pa obstaja tko kaksna podobna plata tej tvoji predlagani za q6600
da je graficna gor, pa da se da malo naviti

sweeti007 ::

zgoraj ste omenjali asus p5b pa me zanima v cem je razllika med modeli in ce bi bila vredu tale asus p5b, ter koliksen ima navijalski potencial?
http://www.nakupi.net/buy.php?&productI...


oz celotni sistem iz plata+proc+rami

asus p5b 102 €
SUPERTALENT RAM DDR2, PC6400 (T800UX2GC4), 2GB (2 x 1GB) 97 e - zadost kvalitetni rami za navijat?
PENTIUM DUAL CORE E2160, 1.800 GHz 1MB, 800MHz, LG 82e - ali je bolse da vzamem kar e2180 model za 88e


p.s se opravicujem ker sem si malce sposodil temo

trnvpeti ::

bond,
dej malo pomoci pri navijanju conroe1333-d667?
kratek kurz ce lahko

bond007 ::

KAter proc si kupil?

ČE si kupil plato pri nakupi.net, potem je verjetno verzija 1. Bios imaš verjetno verzijo 1.1. Najprej bios flešaj na 1.3, potem bomo pa naprej. Evo link

trnvpeti ::

ja bios je flashan na 1.3
proc e2160 na 1.8g

rame dal na 5,5 in probal in na auto in na 667
pol sem pocasi zviseval na sync, pride do 250, pcie na 115
cez 250 nisem prisel

no , napisi kratke napotke

bond007 ::

E2160 je kupil nebivedu in on je direkno lahko navil na 333 fsb in več Jst imam e2140 in sem moral narediti bsel mod ...

Očitno imaš ta problem kot sem ga imel jaz - saj pri 250 nikakor ne bi smel bit pcie 115, ampak na 100. Imaš dve rešitvi .. vprašaj uporabnika "nebivedu", kako je on navil. Lahko pa narediš preprosti bsel mod in procesor se ti bo privzeto zbudil na 266FSB in imel 115 pcie šele pri 333mhz.
Torej bsel mod: s prevodno barvo ali z malo žičko ( in jo obstrani prilepiš - tako sem jst naredil) povežeš ta dva pina na sliki. Pač malo spretnosti je treba imeti:P

trnvpeti ::

hehe, zavajal si vse
tudi nebivedu je verjetno moral delat bsel

bond007 ::

imaš ZS...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nadgradnji starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
7801 (801) tilinho20
»

ASRock K7S41 - mrtva ?

Oddelek: Strojna oprema
151536 (1375) jest10
»

Kako iztisniti največ iz tega sistema?

Oddelek: Kaj kupiti
131053 (922) Meizu
»

Nakup komponent do 115k (cpu, ram, grafa, plata)

Oddelek: Kaj kupiti
131401 (1256) asus
»

Mnenje o tej konfriguraciji AMD64-6600gt

Oddelek: Kaj kupiti
242511 (2144) Depatres

Več podobnih tem