» »

Težavno nalaganje sistema

Težavno nalaganje sistema

tinesko ::

Nekaj zadev mi ni jasno pri nalaganju sistema. Kolega je kupil nov računalnik, dual 2 core procesor, nv 8600gt, itd. Ima pa tudi 4 reže za spominske kartice in s tem 4 navidezne pogone ki so bili prikazani po namestitvi, vendar... Windows xp se namestil pod črko G ali H (ne vem več zagotovo)in se tudi s pomočjo upravljalnika rač. ni dalo nič spremeniti. Pustil sem kot je bilo in začel nameščati drugo programje, vendar same težave... Za antivirusni program mi je kar naprej javljalo, da sploh ni nameščen, čeprav je čist lepo deloval in se tudi posodabljal in pa tudi nekatere programe sploh ni šlo namestit, ker je kar naprej metalo ven neke napake.
No, krivdo sem dal na napačno črko pogona in sem šel sistem ponovno nalagat. Pobrisal sem vse particije in ustvaril dve nove (c in d ) in sedaj se je windows pravilno naložil na c, vendar pa druga particija ki bi morala biti d je bila sedaj pod črko h in je nisem mogel nikakor preimenovati (pri ustvarjanju te particije je sigurno pisalo d). Šel sem z namestitvenem cd-jem xp -ja do menija kjer ustvarjaš in brišeš particije, kjer pa je pisalo da so c in d particije.Vseeno sem se namenil in d pobrisal in sem imel namen kasneje v windowsu ustvarit na novo to particijo, kjer lahko izbiraš proste črke, vendar računalnik ni prišel pri zagonu dlje od tistega ko ti reče da pritisni karkoli za zagon iz cd roma, če ne pritisneš ničesar bi se sistem moral bootat z diska, vendar se je tukaj vse ustavilo, napisal je še da ne najde nekih dll- jev in da naj windows ponovno naložim. Ampak kaj ko se ni hotel niti s cd-ja bootat, ničesar, ne z diska ne s cd-ja, zmeraj je ostal pri tem zadnem sporočilu. Tako sem bil skoraj prepričan da je crknil disk ali pa kaj drugega, mogoče ram... kaj pa vem, svetoval sem prijatelju, da odnese komp nazaj in na servisu so mu po sicer dolgem času rekli, da je vse v redu, da moraš samo nekaj izklopit pri namestitvi windowsa in vse lepo dela. Lepo in prav, če bo res delalo(nazaj ga še ni dobil), vendar mal čudna se mi zdi ta izjava serviserja, le kaj bi bilo treba izklopit (edino bi bilo smiselno izklopit te reže in z njimi navidezne pogone ), vendar sem že tudi na takem računalniku nalagal xp-je in ni bilo teba ničesar izklapljat.
Oprostite, ker sem se tako na dolgo razpisal in če ima kdo kako idejo ali podobne izkušnje naj prosim pove.

lep pozdrav !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
181288 (1054) boris22
»

Nastavitve particije C,D,E...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91256 (1164) AlexUS
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311886 (1600) Al-Ni
»

dodal se en disk, instalacija xp spodletela kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161548 (1310) amater
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452293 (1664) BlackHole

Več podobnih tem