» »

Kupujem nov namizni računalnik ! mnenja dobrodošla :D

Kupujem nov namizni računalnik ! mnenja dobrodošla :D

NoDrugs ::

zdej kupujem en namizni računalnik ki bi zdržal vsaj 4 leta. Mora biti primeren za igranje iger in za sony vegas ... itd. :D . V glavnem rabim zmogljiv računalnik ( dobra grafika,procesor, matična ... itd. ). Računalniško sceno že dolgo nisem gledal zato nujno potrebujem nasvete. Ppšljite na pm nasvete mnenja opozorila ter sestavljene računalnike al dele s ceno !! ) Že v naprej hvala :D

Kibby ::

Nevem kako ti naj kdo mnenje napise, predlaga komponente ipd. ce sploh neve koliko € si pripravljen odsteti. za 4 leta je utopicno procakovati da bo comp zdrzal, saj je vsake tolko cajta neki novega. Moj predlog, kupi neki srednejga razreda pa za dve leti spet neki podobnega, namesto neko "ornk" masino za nevem kolko tisocakov.

opeter ::

Po mojem je brez zveze porabiti več kot 500-600 € za kišto (brez monitorja). Za ta denar se dobi soliden računalnik za povprečnega uporabnika.
Če pa delaš seveda specifične zadeve, potem pa je vredno premisliti o potrebah ter o vsoti, namenjenemu za nakup računalnika.

Recimo, če se ukvarjaš s HD obdelavo videa, Mac Pro in FCP nima alternative.
Če pa računalnik uporabljaš smo za brskanje po spletu in občasno zaigraš kakšno starejšo igro oz. kak "causal" game, hja, potem ti bo dovolj že vsaka 250-300 € vredna kištica.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

glinik ::

Moj nasvet je sledec:

-CDU, definitivno Intel, nekaj cenejsega
-Windows XP naloži, nikakor Viste !
-Ram 2GB, mas dovolj
-Disk, pač nekaj ni tako važno
-Najcenejša plata, ki ima nastavitje ki ji dejansko rabiš in nič več
-DVD-RW, po želji (tak je vse isto sranje)
-Grafična, tej posveti največ pozornosti. Preberi po forumu katera je best buy in koliko $ misliš odštet za njo
-Napajalec, nek srednji rang z zadosti moči, recimo kakih 400-500W, na palec ...

Sem gledal v Comshopu eno zelo solidno mašino za 350 EUR. Več kot 400 EUR je brezveze plačevat ... Raje vloži denar v nekaj, kar ti resnično dosti pomeni ... Ura naprimer :)))))

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

NoDrugs ::

heh.. se opravičujem cena naj bi bila 450-550 EUR..
pošljite linke komponent ki jih priporočate .. hvala

zanima me le še glede naslednjih komponent :
grafična kartica (naj bi bla best seller, razen če razložite da je boljš pa ugodnejša )

plata
procesor
trdi disk (Western Digital po možnosti 320gb)
ohišje in napajalnik
------------------------------------------------------------------
zainteresiran sem tudi za nakup LCD monitorja (18,5 ali 19 inčnga)
mora biti cenovno ugoden in primeren zmožnostmi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NoDrugs ()

IVo ::

Jaz ti jo pošljem jutri... Danes je bil dooolg dan. Se pa 100% strinjam z Glinikom!

pupsi1984 ::

sposojam si temo: ker nimam casa da bi se veliko poglabljal v sam hardware, racunalnik pa sem kupoval nazadnje pred 4 leti, bi prosil ce mi lahko sestavite racunalnik tam nekje do maksimalno 800 evrov, raje manj (ideje bi prosil na ZS, da ne bom smetil teme po nepotrebnem)... kaj bi rad? eno solidno masino za poganjanje programov 3dmax, maya, carrara pro in ostale 3d programe- amatersko oblikovanje, ne profesionalno!... graficno 8800 GT 512 mb za Intel (ali ekvivalentno za AMD procesor) torej tudi za kaki spil pognat oz, da bo delal gladko na 22 LCD... kar se izgleda in tisine tice, mi je vseeno, racunalnik je lahko grd in glasen k stara spaka :)) ... ni vazno ali je AMD ali INTEL... NE bom navijal, zanima me stabilnost in "default" hitrost delovanja... maticno cim bolj fleksibillno in stabilno... delal bom se nekaj casa verjetno z windows XP... disk vsaj 500 gb... disketnik poleg DVD -rw obvezno! Aja garancija na komponente in ne na skatlo...
hvala vnaprej

glinik ::

Ne vem zakaj nas sprašuješ, v večini vprašanj si si itak sam odgovoril ...

Vzami Intla, je trenutno boljša izbira, za vse drugo .... si si itak že sam odgovoril .... GO FOR IT!!!!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čimcenejsi nov racunalnik za igre za 14letnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12112002 (9975) Ang3lo
»

računalnik za arhitekta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11913179 (9989) ribko
»

Računalnik za net in ustvarjanje glasbe?

Oddelek: Kaj kupiti
206744 (6352) guest #44
»

Kolk € je še vreden PC

Oddelek: Kaj kupiti
171562 (893) X-Ray1
»

Kateri osebni računalnik do 420evrov (100.000sit)?

Oddelek: Kaj kupiti
211413 (1050) Meizu

Več podobnih tem