» »

Čimcenejsi nov racunalnik za igre za 14letnika

Čimcenejsi nov racunalnik za igre za 14letnika

1
2
3

vorantz ::

WarpedGone je izjavil:

Al pa HP 6305P
Product Description HP Compaq 6305 Pro - A series A4-5300B 3.4 GHz - 2 GB - 500 GB 
Processor 1 x AMD A series A4-5300B / 3.4 GHz ( 3.6 GHz ) ( Dual-Core )
RAM 2 GB (installed) / 32 GB (max) - DDR3 SDRAM - non-ECC - 1600 MHz - PC3-12800
Hard Drive 1 x 500 GB - SATA 6Gb/s
Optical Storage DVD?RW (?R DL) / DVD-RAM
Graphics Controller AMD Radeon HD 7480D
Audio Output Integrated - stereo
Networking GigE
OS Provided Microsoft Windows 7 Professional 64-bit Edition


:))
predlagaš jajc za 150€ čez budget
vse do zdej predlagane konfiguracije pa so bile 100x boljše znotraj budgeta

hojnikb ::

Lejte, zgoraj sem že predlagal top sestavo za OPjov budget. Glede na nadaljne zahteve in raztegljivost budgeta predlagam tole..



1. Matična plošča MSI A78M-E35 FM2+ mATX
2. RAM DDR3 4GB PC1333 Transcend (JM1333KLN-4G)
3. Ohišje Antec VSK4000E ATX Mid-Tower
4. AMD Athlon X4 740 BOX procesor
5. Seagate SSHD hibridni 1TB 3,5'' disk 64MB + 8GB SSD ST1000DX001
6. VTX3D RADEON HD 7790 X-Edition, 1024 MB DDR5, VX7790 1GBD5-DHX
7. Napajalnik Antec VP Strictly Power 350 Watt
402,56 € funtech.si


Mislim, da je tole top zadeva do ~400€. Hibrid (poor man ssd; vsaj boljši experience od navadnega diska, dokler ne kupi prave zadeve), solidna grafika (ista kot 260X), procesor super za tak denar (in še malo se ga da navit), brand name napajalc, ok plata.. Tak tak denar že težko kej bolšega, da je hkrati tudi zbalancirano (lahko greš tut na 270ko, a bo treba hudo šparat drugje).

V vsakem primeru pa prste stran od bolhe in podobnih zadev. Sploh celotnih konfigov.

vorantz je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Al pa HP 6305P
Product Description HP Compaq 6305 Pro - A series A4-5300B 3.4 GHz - 2 GB - 500 GB 
Processor 1 x AMD A series A4-5300B / 3.4 GHz ( 3.6 GHz ) ( Dual-Core )
RAM 2 GB (installed) / 32 GB (max) - DDR3 SDRAM - non-ECC - 1600 MHz - PC3-12800
Hard Drive 1 x 500 GB - SATA 6Gb/s
Optical Storage DVD?RW (?R DL) / DVD-RAM
Graphics Controller AMD Radeon HD 7480D
Audio Output Integrated - stereo
Networking GigE
OS Provided Microsoft Windows 7 Professional 64-bit Edition


:))
predlagaš jajc za 150€ čez budget
vse do zdej predlagane konfiguracije pa so bile 100x boljše znotraj budgeta

itk totaln joke. Neigrabilna interna grafika + samo dvojedern proc (pohablen 2 jedernik -- core2duo level performance at best).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

_koki_ ::

Še sestava @sestavi.si, ceneje pa res ne gre z radeonom 270 in ohišjem z 600w napajalcem, pomoje se splača dodati 25eur nad 400 zaradi grafične kartice:

AMD Athlon X4 740
BOX procesor
1 65.98
odstrani

CRUCIAL 4GB DDR3
1600 PC3-12800
CL11 Single Rank
1 33.30
odstrani

Grafična Kartica
Club 3D R9 270
14Series
1 160.99
odstrani

Trdi disk Toshiba
1TB SATA3 8,89 cm
7200rpm 32MB
DT01ACA100
1 52.20
odstrani

DVD-RW Asus
DRW-24F1ST SATA
1 16.18
odstrani

Ohišje LC ATX
MIDI PRO933B
LC600H-12
1 51.61
odstrani

Osnovna plošča
Biostar A78MD
1 44.78
odstrani

Skupaj:
425.03

seminal ::

uh ste se razpisali. Mene pa zanima tisit prenosnik iz Metroja za 200€? Torej kaj rabim da grem gor pa mi ga zamenjajo za 200€?
LP

_koki_ ::

@hojnikb: V sestavi ne vidim DVD-RW enote, tako da prištej še cca. 15eur zraven k sestavi oziroma, če se dvd-rw ne rabi iz moje sestave odštej 16eur...

1. Matična plošča MSI A78M-E35 FM2+ mATX
2. RAM DDR3 4GB PC1333 Transcend (JM1333KLN-4G)
3. Ohišje Antec VSK4000E ATX Mid-Tower
4. AMD Athlon X4 740 BOX procesor
5. Seagate SSHD hibridni 1TB 3,5'' disk 64MB + 8GB SSD ST1000DX001
6. VTX3D RADEON HD 7790 X-Edition, 1024 MB DDR5, VX7790 1GBD5-DHX
7. Napajalnik Antec VP Strictly Power 350 Watt
402,56 € funtech.si

DarwiN ::

Mislim, da je tole top zadeva do ~400€. Hibrid (poor man ssd; vsaj boljši experience od navadnega diska, dokler ne kupi prave zadeve), solidna grafika (ista kot 260X), procesor super za tak denar (in še malo se ga da navit), brand name napajalc, ok plata.. Tak tak denar že težko kej bolšega, da je hkrati tudi zbalancirano


IMO sta hibridni disk in ločen napajalnik prevelik luksuz za tak komp... Edini poudarek mora biti na cpu+gpu...:

1. Matična plošča ASROCK 960GC-GS FX AM3+ ATX
2. RAM DDR3 4GB PC1333 Transcend (JM1333KLN-4G)
3. Ohišje LC-Power 605B Midi ATX 420W LC420H-8
4. Procesor AMD FX-6300 3,5 GHz BOX AM3+
5. Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX
6. Inno3D GeForce GTX 750 Ti OC, 1024 MB DDR5, N75T-1SDV-D5CWX
381,96 € funtech.si

Boljša grafa, boljši proc, in ostane še denar za morebitni DVD-RW.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

_koki_ ::

DarwiN je izjavil:

Mislim, da je tole top zadeva do ~400€. Hibrid (poor man ssd; vsaj boljši experience od navadnega diska, dokler ne kupi prave zadeve), solidna grafika (ista kot 260X), procesor super za tak denar (in še malo se ga da navit), brand name napajalc, ok plata.. Tak tak denar že težko kej bolšega, da je hkrati tudi zbalancirano


IMO sta hibridni disk in ločen napajalnik prevelik luksuz za tak komp... Edini poudarek mora biti na cpu+gpu...:

1. Matična plošča ASROCK 960GC-GS FX AM3+ ATX
2. RAM DDR3 4GB PC1333 Transcend (JM1333KLN-4G)
3. Ohišje LC-Power 605B Midi ATX 420W LC420H-8
4. Procesor AMD FX-6300 3,5 GHz BOX AM3+
5. Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX
6. Inno3D GeForce GTX 750 Ti OC, 1024 MB DDR5, N75T-1SDV-D5CWX
381,96 € funtech.si

Boljša grafa, boljši proc, in ostane še denar za morebitni DVD-RW.

Sestava mi je všeč, ker pa je ostalo nekaj rezerve pri financah, bi menjal osnovno ploščo za MSI 970A-G43, ker ta v sestavi nima USB 3.0 ter SATA 3, pa še bolj bi pasala k temu procesorju...
Ker pa se računalnik išče predvsem za igranje iger, sem sam v sestavi večji poudarek naredil na grafični kartici, ker dodatni modul pri procesorju ne prinese toliko FPS kot zmogljivejša grafična kartica...

FlyingBee ::

dečki, win bo 100 eur, torej mora biti hw 300, tako da 14 letnik bo kmalu ugotovil in hotel za Max payne 3 boljšo mašino ... jaz sem pri 14 dobil takrat P2 200mhz z MMX (vauuu!!!) in igre igral na CPU-ju po domače povedano, ker je bila S3 Virge z 2Mb sposobna le do HVGA resolucije poganjat, ampak point je, da sem prvo leto užival med igranjem quake 2 in Unreal ter HL1 na SW in kaj kmalu samo hotel nekaj kar bo Soldier of Fortune tako poganjalo kot pri prijateljevem PIII z voodoo 3 ... skratka, časi so se spremenili, 14 letniki igrajo tudi samo flash igrice na Facebooku ali pa sprejmejo LOW nastavitve in ne igrajo več kaj dosti

fotru pa naj ne bo žal kakšenih 150 EUR več dat, da bo vsaj 2 leti imel mir

Invictus ::

Naj mu kupi tablico ... Ali neko drugo Android zadevo (ala TV-Stick)

Za igrice bo dovolj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

_koki_ je izjavil:

@hojnikb: V sestavi ne vidim DVD-RW enote, tako da prištej še cca. 15eur zraven k sestavi oziroma, če se dvd-rw ne rabi iz moje sestave odštej 16eur...

1. Matična plošča MSI A78M-E35 FM2+ mATX
2. RAM DDR3 4GB PC1333 Transcend (JM1333KLN-4G)
3. Ohišje Antec VSK4000E ATX Mid-Tower
4. AMD Athlon X4 740 BOX procesor
5. Seagate SSHD hibridni 1TB 3,5'' disk 64MB + 8GB SSD ST1000DX001
6. VTX3D RADEON HD 7790 X-Edition, 1024 MB DDR5, VX7790 1GBD5-DHX
7. Napajalnik Antec VP Strictly Power 350 Watt
402,56 € funtech.si

zakaj bi rabu v letu 2014 dvd enoto ?

DarwiN je izjavil:

Mislim, da je tole top zadeva do ~400€. Hibrid (poor man ssd; vsaj boljši experience od navadnega diska, dokler ne kupi prave zadeve), solidna grafika (ista kot 260X), procesor super za tak denar (in še malo se ga da navit), brand name napajalc, ok plata.. Tak tak denar že težko kej bolšega, da je hkrati tudi zbalancirano


IMO sta hibridni disk in ločen napajalnik prevelik luksuz za tak komp... Edini poudarek mora biti na cpu+gpu...:

1. Matična plošča ASROCK 960GC-GS FX AM3+ ATX
2. RAM DDR3 4GB PC1333 Transcend (JM1333KLN-4G)
3. Ohišje LC-Power 605B Midi ATX 420W LC420H-8
4. Procesor AMD FX-6300 3,5 GHz BOX AM3+
5. Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX
6. Inno3D GeForce GTX 750 Ti OC, 1024 MB DDR5, N75T-1SDV-D5CWX
381,96 € funtech.si

Boljša grafa, boljši proc, in ostane še denar za morebitni DVD-RW.

zakaj že ? Napajalnik je pa res zadnja stvar pri kateri bi človek šparu.
Tole je še en velik smeh od sestave... 750ti je itk joke, kar se tile price/performance, plata je drek (5 let star chipset, drek zvočna, malo faz), napajalnik je smeh, fx6300 pa tudi ne sodi v ta budget.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Top sestavo je že dobil... :)
Če bo pa povedal še kake bolj specifične zahteve, se pa pač prilagodi v tej smeri.
#brezpodpisa

DarwiN ::

zakaj že ? Napajalnik je pa res zadnja stvar pri kateri bi človek šparu.
Tole je še en velik smeh od sestave... 750ti je itk joke, kar se tile price/performance, plata je drek (5 let star chipset, drek zvočna, malo faz), napajalnik je smeh, fx6300 pa tudi ne sodi v ta budget.


Od napajalnika pubec ne bo imel nič... Pol Slovenije kupuje LCje, tko da bo tudi zanj dovolj dober.. 750-ti je pa enak rang kot 7790, in ista cena, tko da spet ne vidim, kaj te je zbodlo.
Zvočna? Malo faz? Se hecaš?

Pa evo ti še boljši config:

1. Matična plošča ASROCK 960GC-GS FX AM3+ ATX
2. RAM DDR3 4GB PC1333 Transcend (JM1333KLN-4G)
3. Ohišje LC-Power 605B Midi ATX 420W LC420H-8
4. Procesor AMD FX-6300 3,5 GHz BOX AM3+
5. Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX
6. VTX3D Radeon R7 265, X-Edition, 2048 MB DDR5
399,98 € funtech.si

Beat that, bitch. ;)

Oziroma, sledi edino tukaj bistveno vprašanje... Kateri config bo bolje in dlje časa poganjal igre... Moj ali tvoj?
Pa odmisli zdaj tvoj geekovski fetiš na faze in napajalnike, ker ni pravi čas niti mesto za to.. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

Torej spet si sestavil neumno sestavo...

-5 let star čipset !? resno, še vedno ?!
-...
-tale napajalc prvič nebo gonu tega konfiga (180W moči proti 95W procu in 150W... yeah i dont think so)
-kul procesor, samo ne za ta price range
-počasnejši od hibrida
-malo hitrejša od 7790/260X, ampak spet ne tolk da bi zarad tega lahko zdržala 2 leti več...


torej.. Si še vendo prepričan v svoj build ?

Torej moj konfig ponuja...
-Boljšo platformo (usb3, etc..)
-Boljši napajalc (ki bo celo gono sestavo in je že prišel v 21. stoletje z aktivnim pfcjem)
-hitrejši disk
-plata, ki ni za en drek

Zgubiš pa na grafičnem performancu (ki spet ni bistvenega pomena, ker če bo hotu poba igrat na ulta, tko nobena grafa nebo dovolj :)) in procesorju (čeprav to pri grafah tega ranga ni tako očitno).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

Je**š čipset, usb 3.0, hibridni disk, ipd... .. Moj config je cirka 40% bolj zmogljiv, ko gre za igre.. Vse ostalo je irelevantno. Razen če res napajalnik ne bi zmogel, potem bo treba dodat 10€.. Ampak gotovo bo zmogel...

Skratka, zmaga je moja... :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

DarwiN je izjavil:

Je**š čipset, usb 3.0, hibridni disk, ipd... .. Moj config je cirka 40% bolj zmogljiv, ko gre za igre.. Vse ostalo je irelevantno. Razen če res napajalnik ne bi zmogel, potem bo treba dodat 10€.. Ampak gotovo bo zmogel...

Skratka, zmaga je moja... :P

za igre sigurno boljša tvoja, napajlc zna edino delat probleme, če bo hotel močnejšo grafo gor dat, ampak takrat bo še kaj drugega lahko zamenjal mogoče

hojnikb ::

40% bolj zmogljiv... kje, v porabi štroma ? :))

Ne resno... 180W napajalc in 150W graf in 95W proc pač negre skupaj. Ko bo poba pognal kako igro, bo stvar pokleknala.Tole pač nebo špilal.
#brezpodpisa

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

40% bolj zmogljiv... kje, v porabi štroma ? :))

Ne resno... 180W napajalc in 150W graf in 95W proc pač negre skupaj. Ko bo poba pognal kako igro, bo stvar pokleknala.Tole pač nebo špilal.

ja, matr naj zamenja napajalc potem

hojnikb ::

Če bo menjal napajalc, gre stvar čez 400€ in smo spet pri moji sestavi :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

DarwiN je izjavil:

Je**š čipset, usb 3.0, hibridni disk, ipd... .. Moj config je cirka 40% bolj zmogljiv, ko gre za igre.. Vse ostalo je irelevantno. Razen če res napajalnik ne bi zmogel, potem bo treba dodat 10€.. Ampak gotovo bo zmogel...

Skratka, zmaga je moja... :P

ce da na tvoj config i3 4130, ima usb3, cena je ista, pri napajalniku bo nekaj vec ostalo in bo mozno tudi cpu nadgraditi

hojnikb ::

mah kaj boš tlaču 100EUR+ procesor v >=400EUR build. neumnost.
Athlon je top za ta price segment.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

FlyingBee ::

trnvpeti je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Je**š čipset, usb 3.0, hibridni disk, ipd... .. Moj config je cirka 40% bolj zmogljiv, ko gre za igre.. Vse ostalo je irelevantno. Razen če res napajalnik ne bi zmogel, potem bo treba dodat 10EUR.. Ampak gotovo bo zmogel...

Skratka, zmaga je moja... :P

ce da na tvoj config i3 4130, ima usb3, cena je ista, pri napajalniku bo nekaj vec ostalo in bo mozno tudi cpu nadgraditi

no, pa še malo več denarja za xfx 450 ... pač 50 EUR naj več dajo, jebemti, če gre za gaming PC

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Je OP eksplicitno povedal da je 400€ zgornja meja..
#brezpodpisa

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

Je OP eksplicitno povedal da je 400€ zgornja meja..

kaj pa windows, se je že zjasnil

DarwiN ::

Od kod tebi 180W, če pa je 420W... Na papirju sicer, ampak menda bo ja zmogel teh 275W....

Sej pravim, v nasprotnem primeru pa jaz osebno doplačam 10€... Samo da zmagam! 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

DarwiN je izjavil:

Od kod tebi 180W, če pa je 420W... Na papirju sicer, ampak menda bo ja zmogel teh 275W....

Sej pravim, v nasprotnem primeru pa jaz osebno doplačam 10€... Samo da zmagam! 8-)

Poglej specifikacije http://www.lc-power.de/fileadmin/user_u...

+12V .... 15A (180W)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ce ni potrebe za xfx , zakaj pol to?
ko bo nadgrajeval, bo takrat mogoce moral mocnejsi napajalnik

DarwiN je izjavil:

Od kod tebi 180W, če pa je 420W... Na papirju sicer, ampak menda bo ja zmogel teh 275W....

Sej pravim, v nasprotnem primeru pa jaz osebno doplačam 10€... Samo da zmagam! 8-)

pogledati moras 12V in ampere

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

DarwiN ::

Vem, ampak sem verjel, da je ta LC vseeno bolj hud.. :) No, pol smo pač na 410..

Oziroma lahko jaz podarim 550W LCja.. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hojnikb ::

điz, vse da bi mu vsilil to staro platformo.. ;((

Najbolje, da razkiraš 200€ in mu jih osebno izročiš, samo da tvoj build zmaga.. ;((;((;((
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

hojnik, saj pa tega kompa ne bo nadgrajeval... Slaba 4 leta bo zdržal, potem bo pa poba itak 18 in gre komp na odpad... Zato štejejo samo fps-ji.. Nič druga.

Sicer pa OP se tako ali tako več ne bo oglasil.. Smo ga tako prestrašili, da je odšel kar v Big Banga po dvojedrnika z onboard grafično za 400€.. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

DarwiN je izjavil:

hojnik, saj pa tega kompa ne bo nadgrajeval... Slaba 4 leta bo zdržal, potem bo pa poba itak 18 in gre komp na odpad... Zato štejejo samo fps-ji.. Nič druga.

Sicer pa OP se tako ali tako več ne bo oglasil.. Smo ga tako prestrašili, da je odšel kar v Big Banga po dvojedrnika z onboard grafično za 400€.. :D

heheh, ja to je sindrom očetov, ki na slo-tech sprašujejo

DarwiN ::

FlyingBee je izjavil:

heheh, ja to je sindrom očetov, ki na slo-tech sprašujejo

Evo, to zadovoljstvo je morebiti pograbil po toplem priporočilu prodajalca. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

_koki_ ::

Dej hojnikb ne pametuj, ti misliš da si sestavu dober config, je pa daleč najslabša sestava tu gor za tak denar, najboljše sem zaenkrat sestavil sam, radeon 270, solidna matična z vsemi novodobnimi bonbončki (sata 3, usb3, tudi OC), 600W napajalec, če odštejem DVD-RW enoto iz sestave pridem na celih 409eur, kar je dobrih 6eur več od tvoje sestave, da ne omenjam kje pusti moja sestava tvojo, svetlobna leta zadaj!!!

FlyingBee ::

kdo to sestavlja:
3D igre gladko tečejo z NVIDIA(R) GeForce(R) GT 620 1GB DDR3 grafično kartico.

a ni že zavajanje kupca, mogoče ne ker na low in vga res mogoče tečejo tekoče

pegasus ::

Sami eksperti, sami eksperti...

FlyingBee je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Sicer pa OP se tako ali tako več ne bo oglasil.. Smo ga tako prestrašili, da je odšel kar v Big Banga po dvojedrnika z onboard grafično za 400€.. :D

heheh, ja to je sindrom očetov, ki na slo-tech sprašujejo
Ne, to je posledica ekspertiz slo-tech znalcev. Ta oče je storil čisto prav, če je odšel po pc v najbližjo trgovino. Ker nihče v tej temi ne zna niti približno prodajat, kaj šele svetovati.

FlyingBee ::

karkoli bo kupil za 400 eur sestavljenega v BB ali Comshopu in druščini bo slabše od karkoli tukaj predlaganega

hojnikb ::

_koki_ je izjavil:

Dej hojnikb ne pametuj, ti misliš da si sestavu dober config, je pa daleč najslabša sestava tu gor za tak denar, najboljše sem zaenkrat sestavil sam, radeon 270, solidna matična z vsemi novodobnimi bonbončki (sata 3, usb3, tudi OC), 600W napajalec, če odštejem DVD-RW enoto iz sestave pridem na celih 409eur, kar je dobrih 6eur več od tvoje sestave, da ne omenjam kje pusti moja sestava tvojo, svetlobna leta zadaj!!!

Zakaj točno je konfig slab... ker je uravnovešen za tak budget in ni sestavljen iz najbolj bottom barrel komponent ?
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:


Zakaj točno je konfig slab...

v bistvu je res najslabsi

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Zakaj točno je konfig slab...

v bistvu je res najslabsi

Argumentiraj..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

vec za isto denarja

hojnikb ::

več sranja za isto denajra ja... in nekatere sestave celo _nebodo_ delale.
Wow, čista zmaga ;((
#brezpodpisa

_koki_ ::

hojnikb je izjavil:

_koki_ je izjavil:

Dej hojnikb ne pametuj, ti misliš da si sestavu dober config, je pa daleč najslabša sestava tu gor za tak denar, najboljše sem zaenkrat sestavil sam, radeon 270, solidna matična z vsemi novodobnimi bonbončki (sata 3, usb3, tudi OC), 600W napajalec, če odštejem DVD-RW enoto iz sestave pridem na celih 409eur, kar je dobrih 6eur več od tvoje sestave, da ne omenjam kje pusti moja sestava tvojo, svetlobna leta zadaj!!!

Zakaj točno je konfig slab... ker je uravnovešen za tak budget in ni sestavljen iz najbolj bottom barrel komponent ?

Ti je že darwin zgoraj napisal zakaj je slab, ker ne potrebuješ hibrida in ultra super duper napajalnika in ohišja, ko si finačno omejen in želiš največ za svoj denar, ZATO!!!
Osebno mi je njegova sestava dosti boljša od tvoje, če želiš najboljše razmerje med zmogljivostjo procesorja, grafične in porabe, bi se odločil za nekaj takega kot je predlagal darwin z menjavo matične, ker je pa prioriteta max. zmogljivost samo za igre pa je važno samo koliko fps izpljune in ne v kakem ohišju vse to počiva in kak napajalec ma!

pegasus ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Zakaj točno je konfig slab...

v bistvu je res najslabsi

O tem govorim ... niste ugotovili niti zahtev, niti niste določili kako jih boste merili, obkladate se z boljši/slabši ne da bi vedeli, kaj točno to pomeni.
Vsak normalen oče bi pobegnil v najbližjo štacuno ;)

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

več sranja za isto denajra ja... in nekatere sestave celo _nebodo_ delale.
Wow, čista zmaga ;((

sej je popravil napajalnik :)
lej, najslabsa je
tezko reces sranje, ce si dal najslabse sranje
in kot so rekli nekateri, dalo se bo igrati
in če bo v redu sestavljeno, bo lahko celo nadgradil, ko bo imel potrebo ali zeljo

hojnikb ::

_koki_ je izjavil:

hojnikb je izjavil:

_koki_ je izjavil:

Dej hojnikb ne pametuj, ti misliš da si sestavu dober config, je pa daleč najslabša sestava tu gor za tak denar, najboljše sem zaenkrat sestavil sam, radeon 270, solidna matična z vsemi novodobnimi bonbončki (sata 3, usb3, tudi OC), 600W napajalec, če odštejem DVD-RW enoto iz sestave pridem na celih 409eur, kar je dobrih 6eur več od tvoje sestave, da ne omenjam kje pusti moja sestava tvojo, svetlobna leta zadaj!!!

Zakaj točno je konfig slab... ker je uravnovešen za tak budget in ni sestavljen iz najbolj bottom barrel komponent ?

Ti je že darwin zgoraj napisal zakaj je slab, ker ne potrebuješ hibrida in ultra super duper napajalnika in ohišja, ko si finačno omejen in želiš največ za svoj denar, ZATO!!!
Osebno mi je njegova sestava dosti boljša od tvoje, če želiš najboljše razmerje med zmogljivostjo procesorja, grafične in porabe, bi se odločil za nekaj takega kot je predlagal darwin z menjavo matične, ker je pa prioriteta max. zmogljivost samo za igre pa je važno samo koliko fps izpljune in ne v kakem ohišju vse to počiva in kak napajalec ma!

Njegova sestava kot prvo...
-nebi delala (prešvoh napajalc)
-750Ti ni ravno višek, ko se gremo price/performance..


Tvoje prvotne sestave pa itk nima niti smisla komentirat, ker poleg tega da vsebuje same bottom barrel komponente, nimajo niti več v ponudbi tvoje grafe, tako da stvar z naslednjo grafo ki jo imajo v ponudbi dvigne vseskupaj 40€ preko budgeta. In OP je bil več kot jasen, da čez 400€ ne gre...

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

več sranja za isto denajra ja... in nekatere sestave celo _nebodo_ delale.
Wow, čista zmaga ;((

sej je popravil napajalnik :)
lej, najslabsa je
tezko reces sranje, ce si dal najslabse sranje
in kot so rekli nekateri, dalo se bo igrati
in če bo v redu sestavljeno, bo lahko celo nadgradil, ko bo imel potrebo ali zeljo

Sestavi boljšo konfig od mojega in se strikno drži ~400€ budget ... GO !
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

bottom barrel ze nekaj let ne obstaja

hojnikb ::

Sestavi boljši konfig za ~400EUR (ne za 410EUR)... Ajde gremo !

PS:
Pogoj je,da seveda dela, ker nihče noče kompa, ki se sesede ob igranju iger (lc420)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

_koki_ ::

hojnikb je izjavil:

_koki_ je izjavil:

hojnikb je izjavil:

_koki_ je izjavil:

Dej hojnikb ne pametuj, ti misliš da si sestavu dober config, je pa daleč najslabša sestava tu gor za tak denar, najboljše sem zaenkrat sestavil sam, radeon 270, solidna matična z vsemi novodobnimi bonbončki (sata 3, usb3, tudi OC), 600W napajalec, če odštejem DVD-RW enoto iz sestave pridem na celih 409eur, kar je dobrih 6eur več od tvoje sestave, da ne omenjam kje pusti moja sestava tvojo, svetlobna leta zadaj!!!

Zakaj točno je konfig slab... ker je uravnovešen za tak budget in ni sestavljen iz najbolj bottom barrel komponent ?

Ti je že darwin zgoraj napisal zakaj je slab, ker ne potrebuješ hibrida in ultra super duper napajalnika in ohišja, ko si finačno omejen in želiš največ za svoj denar, ZATO!!!
Osebno mi je njegova sestava dosti boljša od tvoje, če želiš najboljše razmerje med zmogljivostjo procesorja, grafične in porabe, bi se odločil za nekaj takega kot je predlagal darwin z menjavo matične, ker je pa prioriteta max. zmogljivost samo za igre pa je važno samo koliko fps izpljune in ne v kakem ohišju vse to počiva in kak napajalec ma!

Njegova sestava kot prvo...
-nebi delala (prešvoh napajalc)
-750Ti ni ravno višek, ko se gremo price/performance..


Tvoje prvotne sestave pa itk nima niti smisla komentirat, ker poleg tega da vsebuje same bottom barrel komponente, nimajo niti več v ponudbi tvoje grafe, tako da stvar z naslednjo grafo ki jo imajo v ponudbi dvigne vseskupaj 40€ preko budgeta. In OP je bil več kot jasen, da čez 400€ ne gre...

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

več sranja za isto denajra ja... in nekatere sestave celo _nebodo_ delale.
Wow, čista zmaga ;((

sej je popravil napajalnik :)
lej, najslabsa je
tezko reces sranje, ce si dal najslabse sranje
in kot so rekli nekateri, dalo se bo igrati
in če bo v redu sestavljeno, bo lahko celo nadgradil, ko bo imel potrebo ali zeljo

Sestavi boljšo konfig od mojega in se strikno drži ~400€ budget ... GO !

A 7790 pa je višek, hahaha delaš budalo sam iz sebe, tisto prvo sestavo pa spreglej, ker sestavi.si ponuja več za denar...

hojnikb je izjavil:

Sestavi boljši konfig za ~400EUR (ne za 410EUR)... Ajde gremo !

PS:
Pogoj je,da seveda dela, ker nihče noče kompa, ki se sesede ob igranju iger (lc420)

Komot, ruknem not 2gb rama namesto 4 pa sem pod 400, pa bo še vedno delal boljše od tvojega!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

hojnikb ::

Tista prva sestava je no go, ker prvič ne prodajajo več te 270 club 3d, kot drugič je pa že čez OPjov budget...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

sem jo povedal, tist ki je sestavil fx6300, namesto tega i3, lc 600w , pa potem kar pade graficna (predvidevam da 260x)
OP

lahko se nadgradi in cpu in gpu

hojnikb ::

potem pa sestavi in poglej če pride skos :)

PS:
260X = 7790 :)
#brezpodpisa
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gamer PC najboljša cena/zmogljivost za 450EUR

Oddelek: Kaj kupiti
292061 (1589) hojnikb
»

Nakup PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
191033 (924) hojnikb
»

Računalnik za 250 evrov brez hd

Oddelek: Kaj kupiti
262540 (1886) D3m
»

Nakup računalnika po komponentih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
779042 (7186) cholt45
»

''Low-end'' računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9911268 (8990) gruntfürmich

Več podobnih tem