» »

Malo prostora na C

Malo prostora na C

rokleb ::

Pozdravljeni,
problem imam ker se mi je zapolnil disk na C particiji.
Ko sem pobral in zagnal program List large files,( http://www.delphiforfun.org/Programs/Ut... sem videl da mi zavzemata ogromno prostora datoteki:
1.744.830.464 c:\pagefile.sys
1.207.357.440 c:\hiberfil.sys
Sklepam da sta to sistemski datoteki. Ali jih lahko pobrišem , oz. kaj je tu noter da,zavzemajo toliko prostora. Pred pol leta sem razširil c particijo pa se je spet zabasala.
Pobrisal sem kar se je dalo , vendar bi rad tudi ti dve če lahko .
Lp

Spajky ::

Izklopi v Winsih možnost hibernacije in zmanjšaj "virtualno memorijo - swap" na znosno mero. Reštartaj komp in če ostane pobriši hiberfile.sys ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

rokleb ::

a mi prosim lahko mal bolj podrobno razložih postopek ker nisem taki maher.
lp
hvala

Spajky ::

Nekje v nastavitvah sistema Winsov; odkljukaj stran: omogoči hibernacijo; swap file/izmenjalna datoteka pa jo zmanjšaj - pol giga je več kot zadosti, ali pa jo premakni na drugo bolj prazno particijo. Nimam tle pri sebi winXp za ti točno povedat!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

rokleb ::

odkljukaj stran: omogoči hibernacijo
to ne najdem kje bi bilo
swap file/izmenjalna datoteka to bo pa nadzorna plošča-system-dodatno-navidezni pomnilnik- to sem zmanjšal.

rokleb ::

sem našel.
hvala

rokleb ::

ja po restartu ne vidim pod my raćunalnik več C diska, samo D in E. Zakaj mi ga ne pokaže?
lp

Duhec ::

Sortiraj jih po imenu, pa se bo C disk pokazal. Lahko je skrit kje za oknom.
Inštaliraj si kak cleaner program, ki ti odvečne datoteke lepo popuca z diska.
Npr. CCLEANER.

Loki ::

desni klik na c, properties, disk cleanup
veliko avzamejo kaksne temp file od IE, opera, se posebej, ce dljas kaksne filme (v browserju)
I left my wallet in El Segundo

Kekec ::

Drugače pa če imaš še d disk oz particijo pa jo malo razširi s kakšnim partition magic-om.

rokleb ::

Duhec, Loki, Kekec to sem že vse prej naredil.
Prostor sem naredil, samo sedaj nikakor ne vidim v raziskovalcu več C diska pojma nimam kaj je narobe. ;(
lp

Duhec ::

A C disk/particijo pa vidiš v Disk managementu, command promptu in raziskovalcu ali samo v mapi "My Computer" ne ?

Duhec ::

Pardon, sem spregledal za raziskovalca.
Potem v Disk Managementu pod status poglej kateri črki je dodeljen System in poročaj.

rokleb ::

v cmd vidim c particijo
v diskkeperju tudi,
v raziskovalci, my komp. pa ne (kje je disk manegment)
lp

Silvano ::

Poskusi takole:
- Control Panel
- Administrative Tools
- Computer Management
- Disk Management

V omenjenem Disk Management-u lahko vidis vse trenutno prisotne diske in particije ter CD pogone. Lahko priredis katerokoli prosto črtko kateremukoli disku/CD pogonu.
Tukaj boš najverjetneje rešil svoj problem.

Verjetno pa tvojemu Cju ni dodeljena nobena črka pogona, če pa slučajno je, pa mu spremeni na eno od prostih črk. Kasneje, oz. takoj po tem, pa mu spremeni črko pogona nazaj na C.

Imel sem že podoben primer in mislim, da sem ga rešil na omenjeni način,...

rokleb ::

c disk sistemski-zdrav piše
javi da ne morem spemeniti črke sistemskemu disku.;((
če se prijavim kot drugi uporabnik je pa videti C disk
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokleb ()

Duhec ::

Potem ti ga nek sw lepo skrije. Kak pohaban tweakui, deamon tools ... bog si ga vedi.
Štartaj MSCONFIG (Start/Zaženi) in pod zavihkom ZAGON odstranjuj kljukico pred programi, ki so ti sumljivi. Po restartu test, če se C pojavi v raziskovalcu. Tako boš najhitreje prišel do motečega programa, ki ti skrije C particijo.

rokleb ::

sem ga najman 10 krat restartal pa še vedo ne vidim C.
;(( ;(( :'(

SkIDiver ::

V start->run(zaženi) vpiši "sfc /scannow" (brez navednic) in stisni enter. Potreboval boš CD iz katerega si namestil Windows XP na PC.

Ko se konča naredi restart.

PS: Očitno imaš poškodvane lastnosti profila, da ti ne prikaže C particije. Kot zadnja rešitev je, da narediš nov profil starega pa zbrišeš (glede na to, da ti v novem profilu prikaže C).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PARTICIJA - kako na obstoječem disku z OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
93966 (2394) solatko
»

Problem s particijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101264 (1173) masevc
»

Disk je prazen, javlja pa da je zasedenih 11Gb!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131974 (1769) zee
»

samodejno polnjenje trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
221949 (1677) Pyr0Beast
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311877 (1438) alum

Več podobnih tem