» »

nx8220 flashing bios failed

nx8220 flashing bios failed

05jos ::

Med flashanjem biosa iz Windowsov na prenosniku se je je pojavil BSOD in bios se ni sflašal OK. Po restartu računalnik več ne deluje oz. se pojavi samo šumenhje ventilatorja, utripajo led lučke in CDROM se malo zavrti. Probal sem CMOS reset pa ni pomagalo, torej bo potrebno nekaj bolj radikalnega. Čital sem da ima HP BIOS fail-safe tehnologijo, ki ne prepiše čisto celega biosa in bi naj zato bilo mogoče bios obnovit s pomočjo USB disketnika, vendar tega nisem mogel izvesti, ker USB disketnika pač nimam.

Zato sem razmišljal, da bi računalnik odnesel na servis,... je pa res da dvomim, da mi bodo to povsod popravili (zlasti če tisto z USB disketnikom ne deluje), ker mislim, da serviserji ne bodo hoteli hot swapat. Ali pač? Sicer pa nisem niti ne vem v kaki obliki je bios na matično pripopan, morda je celo prilotan... Ajajejej...

Torej, kaj mi svetujete?

blackbfm ::

Ja nič, nes na servis pa ti bojo povedal kva pa kako. Če bojo kul , ti bojo tut hot swappal če bo treba :)

Duhec ::

Pozorno preberi ! - Crisis Recovery disk
To velja za Phoenix biose. Imeti moraš USB flopi disk, disketo, pravi image fajl za tvoj HP bios in program s katerim spraviš image na disketo. Klikni tam desno zgoraj na sponko.
Srečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

05jos ::

Huh... nimam USB disketnika in tudi ne vem kje si bi ga lahko sposodil. Posebej za to pa ga tudi ne bom kupoval.... Zato sem se odločil, da bom računalnik kar nesel na servis.

Ali mi lahko kdo prioroča kak servis kjer bi tak poseg opravili hitro, učinkovito in poceni? :)

...al pa če kdo zna, se lahko javi, mu pripeljem abaka na dom pa še za kakšnega sixpacka bi dobil. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 05jos ()

05jos ::

huh... na servisu pravijo 150 EUR + DDV.

Torej, če kdo meni, da lahko to naredi bolj poceni, se naj javi. ;)

mainman ::

usb disketnik Cena 15 EUR.

Kupi si disketnik in ponovno flashaj bios potem ga pa prodaj dalje. Je bistveno ceneje od servisa in raznih mojstrov.

05jos ::

Problem je, da kolikor sem ugotovil, nx8220 ne uporablja phoenix biosa, tako kot večina HPjev... zato dvomim, da bo to z usb disketnikom delovalo. ali se motom? v tem primeru z veseljem kupim usb disketnik.

gumby ::

BSOD?
ne mi rect, da si sel iz oken flashat bios... bad idea
my brain hurts

05jos ::

rečem ti da sem. nisem i mislil, da je res tako nevarno. zdaj sem vendarle naročil usb disketnik... mogoče mi celo uspe.

ben_lju ::

Kateri servis pa si kontaktiral?

05jos ::

Poslal sem na ene pet servisov. Odgovorili so mi trije. Mlacom, da oni tega ne delajo. In da naj probam na uradnem servisu Birotehna. Birotehna je odgovorila, da je popravilo v rangu 150 EUR + DDV:
Popravilo matične plošče (premontaža biosa in secure notebook modula, lotanje in reflash biosa) bi vas skupaj stala v rangu 150€ + ddv.
Odgovorili so še Epromar d.o.o., ki pravijo, da bi bilo treba zamenjati matično, kar stane 700 EUR, lahko, da dam tudi staro za novo še dodajajo, kar bo 360 EUR... na koncu pa napišejo še:
P.S.: Možnost je tudi, da se naredi recovery BIOS-a, vendar bi nam morali prenosnika prinesti v vpogled. Cena je pa odvisna od porabljenega časa za servis (cca. 1 ura).


hermesqservis in comtron pa na email nista odgovorila. Tako je to... zdaj čakam na usb disketnik in tudi na to, da začne hpjev ftp zopet delovati (že dva dni ni možno z njihove uradne strani posneti nobenih firmware, bios in security updatov)...

ben_lju ::

Ok, počakajmo na disketnik. Če ne bo šlo z njim, pa ti bom dal še kakšen kontakt glede servisa.
Kaj potrebuješ iz FTP-ja? Ti bom dal direktne linke - ti vedno delujejo.

Pyr0Beast ::

za 150€ dobiš že konkreten flešer. Laptop boš pa moral v vsakem primeru odpret ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

neo ::

Zanimivo, sam imam na mojem HP-ju 8220 Phoenix biose. In zakaj si sploh flešal bios? Kaj pametnega si pridobil razen več tedenske jebarije?8-)
Neo's

Pyr0Beast ::

včasih je vredno tveganja ..
Lahko samo predvidevam, da je bilo to za namestitev Xpjev ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ant ::

KOTAR je eden boljših servisev za rabljene prenosnike. kontaktiraj tudi njih. najbolje, da pokličeš. predlagam ti, da jim odneseš laptop v vpogled in ti povedo koliko bi bila cena. lahko tudi kaj zglihaš :)

lp

05jos ::

WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA POPRAVIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)) :D :D :D :D

gumby ::

yay
zdaj pa hitro flashat, dokler se nisi pozabil, kako se popravlja:D
my brain hurts

Pyr0Beast ::

In, kako ti je uspelo, če smem vprašati ?

Drgač pa super; cheers !! :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

05jos ::

Ker sem zmšal vse poznane metode za recovery notebooka niti ne vem katera je rešila moj BIOS. Se mi pa močno dozdeva, da je bila rešitev ves čas čisto pred mano, na uradni HPjevi strani.... Uglavnem, bilo pa je tako:

1. Na linku, ki ga je poslal duhec sem si presnel datoteko attachano prvemu postu in z njo naredil zagonsko disketo.
2. Na uradni HP support strani sem presnel ROMPaq for HP Notebook System BIOS (68DTV) – DOS Bootable Diskette in extractal vsebino na disketo (presnel par datotek).
3. Iz prenosnika sem vzel batarijo in izključil AC
4. Vklopil USB disketnik v laptopa in vstavil moj recovery disk
5. Stisnil fn + B (nekateri laptopi naj bi imeli tudi kombinacijo tipk win + b) in vklipil AC... (ne vem če je v mojem primeru res bilo potrebno držati ti dve tipki...)
6. Še vedno sem držal fn + B in poleg tega pritisnil še gumb za vklop
7. Laptop se vklopi, disketnik začne delati in dela kako minuto. Ko je nehal sem stisnil enter (ne vem ali je bilo potrebno) in računalnik se je kmalu za tem restartal sam od sesbe.
8. Odklopil sem USB disketnik
9. Računalnik se boota v Windowse.


...Menim, da bi lahko namesto koraka 1. izvedel samo korak dva in naredil zagonsko disketo kar z HPjevo uradno DOS Bootable Disketo...
...aja, potrebno je še omenit, da verjetno nimajo vsi hpjevi notebooki v supportu te dos bootable diskete. Imajo pa zato bios v taki obliki, ki je kopmatibilen z recovery disketo iz koraka 1.... aja, pa te fn + b oz. win + b finte bi lahko dodali v vaš, sicer odlični, članek o flashanju biosa od a do ž.

Uglavnem, samo, da vse deluje!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 05jos ()

Duhec ::

Bravo !
Ti le nisem zaman dejal: "Srečno!" ;)

korenmatej ::

tudi pri meni je prišlo do napake pri updejtanju biosa. imam gigayte ploščo k8ns pro socket 754 z phoenix biosom. po vklopu računalnika mi izpiše "CMOS checksum error, default loaded". v biose me ne pusti. kaj menite bi lahko tudi jaz lahko probal na ta način. ali je to samo opcija za laptope.

hvala

logout ::

@korenmatej:

Najprej preveri, ce je s tipkovnico vse v redu. Ce imas tipkovnico na USB, jo zacasno zamenjaj z navadno PS2. Iz tvojega opisa namrec ni videti, da bi bil zaflashan BIOS.

L.p., Kloko

korenmatej ::

tipkovnica je PS2 in je delujoča. ko stisnem tipko del za vstop v bios se pojavi black screen z utripajočim kurzorjem. takrat comp zmrzne

lp

blackbfm ::

Še enkrat flashaj? Pa prepričaj se da maš pravi bios.

Pyr0Beast ::

Prenavita zadeva, resetiraj CMOS.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

korenmatej ::

resetiral sem cmos pa je isto. na novo bi fleshal bios iz dosa - iz diskete pa je disketnik neodziven. kako bi štartal iz diskete?

Pyr0Beast ::

ne mores. Si ziher da je proc se ziv ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

korenmatej ::

ziher

Gapi ::

korenmatej poskusi z drugim ramom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windovs 7 in disketnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
322502 (1602) staher
»

BIOS recovery flash problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181369 (1166) DeeCoy
»

Zaflasan bios na notesniku

Oddelek: Strojna oprema
71090 (889) tec
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474773 (3355) al3s
»

Nova anketa: je disketna enota v resnici preteklost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
537588 (6371) MrStein

Več podobnih tem