» »

Ugašanje računalnika

Ugašanje računalnika

treker ::

Imam sledeč problem. Računalnik se med igranjem iger (predvsem novih, npr. COD4, Timeshift, grafa full load 47C) ugasne... no, ugasne se le monitor, preko zvočnika še nekaj sekund igra glasba, nakar se še ta ugasne. Črn ekran, brez zvokov, lučka za diske ugasnjena, lučka za power prižgana. Ko dam reset, se prižge disk lučka, ugasne in... ničesar - črn ekran. Šele ko ugasnem računalnik in ga ponovno prižgem se normalno zažene. Pri normalnem delu, word, excel, srfanje, gledanje filmov... pa dela normalno. Nekajkrat mi je celo premešalo BOOT vrstni red v biosu. ( na enem imam XP-je, na drugem pa Visto)...:O
Naj še povem, da me je pogosto zafrkavala tudi miš. Razor diamondback. Na USB od plate je kar sama nehala delai. Ugasnila se je lučka in pomagal je samo reset. Ko pa sem dal notri PCI razširitveno USB kartico pa tega problema skoraj ni več. Zelo redko se še zgodi, da ko se Windowsi naložijo ne deluje. Da pa bi se ugasnila med delom, tega pa ni več.

Večkrat ko prižgem računalnik tudi napiše "verifying dmi pool data... update success". A je to normalno?

Testi ki sem jih opravil:
Mem test BP
Prime95 BP
SuperPI BP
3D mark vse na high, native resolucija 1650x1050 tudi BP (če bi bilo kaj z grafo, bi se verjetno tukaj pojavil enak probelm!?)
Računalnik preverjen z Nod32, AdAware, Spydoctor... ničesar.

Rame imam 2x1g in 2x512mb, se pravi skupaj 3g. Probal sem vzet ene ven, pa druge. Ni razlike. Zamenjal sem napajalnik iz 550W na 700W, enako. Diska imam 1x sata in 1x ide + 1x dvd. Odklopil ide in dvd, ni razlike.

Gonilniki so vsi zadnji (za grafo na XP-jih Omega, Vista-ati). Bios najnovejši.
Sistem Windows XP pro in Windows Vista + vsi update-i. Na obeh sistemih isti problem, softwerska napaka je tako verjetno izkključena.

Še podatki o računalniku:
Osnovna plošča: Biostar TForce P965
Procesor:C2D E6440 (stock frekvenca), hladi ZALMAN CNPS9700 LED
Ram: geil ddr2 800 (2x1g +2x512mb)
Grafa: ATI radeon x1950pro z ZALMAN CNPS7700 Cu hladilnikom
Diski: sata 320g seagate, EIDE 120g WD, NEC DVD/RW

Če sem še kaj pozabil napisati povejte... samo da rešim tale problem!!!

Hvala!
  • spremenilo: treker ()

norfeks ::

si tem. procesorja.... grafične... in čipovja... prekontroliral ?

treker ::

jp... vse v normali...
Glavni problem je rešen. Namreč, pri kolegu se je grafa takoj sesula, ko je začel igrat Crysys, ko pa je dal ventilator, da je direkt pihal na VRM čipovje pa problema ni blilo več. Grafična se pregreva, ampak ne jedro (full load 47C) pač pa VRM čipovje oz. tam okoli

Tule je več slik kaj mislim

Tale heatsink na desni strani morem nakako iz ostankov starih namontirat, pa da vidimo... poročam.
Baje se lahko to začne dogajat, ko en ali več cevovodov (pipeline) odpove, pa morajo ostali prenašat več podatkov?? |O A je to res??

Glede USB-jev.. grafa tu nima povezave... verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: treker ()

treker ::

tako!

Z nemeščenimi hladilniki deluje vse brez problemov! COD4, Crysis... vse!
Zanimivo, tudi "verifying dmi pool data... update success" ne piše več, oz piše samo "verifying dmi pool data... " in gre naprej. Le kje je tukaj povezava. Ali je zaradi pregrevanja bil kje kakšen kratek stik??

Upam, da bo ta tema komu pomagala.

Pyr0Beast ::

slab kontakt kvečjemu ...

za dmi pool data je tako, če je verifying pomeni, da je nekaj pisal in preverja, če ni gre preprosto čez ali pa preverjanja preprosto ne opaziš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261876 (1313) pegaso
»

Zelo velika poraba CPE, vendar samo ob prižigu programa!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51404 (1287) Izi
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311870 (1584) Al-Ni
»

VERIFYING DMI POOL DATA...

Oddelek: Programska oprema
51755 (1596) ToniT
»

Problemi s plato

Oddelek: Pomoč in nasveti
151367 (1221) tec

Več podobnih tem