» »

preobremenjen procesor

preobremenjen procesor

NimamPojma ::

Pred cca. 14 dnevi sem na novo naložil win xp in vse ostale potrebne programčke, za normalno uporabo računalnika. Za DL/UL uporabljam utorrent, antivirusnik pa NOD32. Po dveh tednih, sem pri kopiranju datotek opazil, da kopiranje 700 MB datoteke traja cca 10 minut, pravtako istočasno skoraj na računalniku ne morem delati ničesar (okna se odpirajo zelo počasi, več programov naenkrat ni mogoče zagnati...). Pa uporabim ctrl+alt+del in ugotovim, da je uporaba CPE preko 60%, čeprav vsi procesi kažejo 0% CPE, sistemski nedejavni pa 99%. Vsi procesi, ki tečejo so znani, oz. morajo biti, nepotrebne procese sem zaključil. Antivirusnik ni pri podrobni analizi našel nobenega virusa, spybot tudi ni našel groženj. Za kakšno težavo bi lahko šlo.
Matična: Asus P5K
Procesor: Intel Pentium E6750
Ram: 2x1GB Pc6400 800Mhz Geil
Grafična: Sapphirre x1950 GT

Law_Enforcer ::

Preveri, če ti diski delujejo v UDMA načinu, ali pa so na PIO-mode. (preko upravitelja naprav/device managerja.) Če so na PIO, preklopi na UDMA

NimamPojma ::

Glede na to, da moj nick vse pove, v upravitelju naprav diske sicer najdem potem pa se zaključi zgodba.Kje preklopim ? Aha najdu! Vsi IDE channels na "DMA if available"!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

kaj pa če ob kopiranju te 700MB datoteke izklopiš antivirus?

Pyr0Beast ::

P2P terja svoj davek na diskih, če imaš hitro linijo.
Drugače pa počisti TEMP file pa win partricijo defragmentiraj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NimamPojma ::

Problem s preobremenjenim procesorjem imam sedaj povsod, ne samo pri kopiranju. Nero sedaj peče dvd 1 uro. Sem probal vse programe, pa se vsi odzivajo zelo počasi. Obnova sistema se noče izvršit na določen datum, tko da sumim na virus, čeprav ga noben ne najde. Aja, kako se pa win particija defragmentira???

Zgodovina sprememb…

NimamPojma ::

Če odklopim NOD-a je isto!

Azrael ::

In NOD32 je:
a.) legalen z vsemi papirji, plačano in veljavno licenco itd
b.) trial
c.) original pobran na travniku, z originalnim crackom?

Če je odgovor b ali c, nimaš antivirusnega programa. Trojanci in ostale smeti so že naredile svoje.

Ali NOD32 spremeni v odgovor a ali uporabi neko brezplačen AV program. Jih je kar nekaj in niso slabi.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

NimamPojma ::

Katerega predlagaš??? Odgovor je pa jasno C!!!

Azrael ::

Jaz uporabljam AVG, samo pravijo da zna biti preveč paničen.to je, da označi za virus tudi datoteke, ki to mogoče niso. V to skupino pogosto padejo krekani programi. Ali so res v njih virusi ali ne ne vem

Drugi zato pohvalijo Avira AV, ki pa nima POP3 skeniranja.

Avast na nekaterih sistemih hudo upočasni vse skupaj.

Za druge ne vem.

Če si uporabnik SIOL, se mi zdi, da imaš možnost do ene brezplačne licence BItdefenderja. Ne vem ali je to še možno. Poglej na SIOL.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Nasnemi gonilnike za matično, če jih še nisi in nastavi disk, da ti dela na DMA mode namesto na PIO, ki je procesorsko požrešen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NimamPojma ::

Ko sem naredil restore sistema mi sedaj deluje komp Ok. Ampak sedaj zopet čakam da bo nekega dne spet postal počasen. to se mi je že nekajkrat zgodil. Diska sta pa že zdaj oba na DMA mode. Ko se pojavijo težave se spet javim. Hvala! aja pa še to. Ko sem prvič postavu komp sem RAID inštaliru. pa sem mel popačen zvok, zato sedaj vedno inšatliram brez RAID driverjev. A je mogoče fora v RAID-u?

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Možno ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NimamPojma ::

Ja sam če dam RAID spet gor, mam pa zvok popačen!? Začaran krog!

Pyr0Beast ::

Možno, da z RAID gonilniki pride še kak drug driver ..
Če ne uporabljaš RAID ga izkopi v BIOSu ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NimamPojma ::

V bios-u raida sploh ne najdem, očitno zato ker nisem dal gor raid driverjev.

Pyr0Beast ::

BIOS nima veze z nameščenim OS ..
Drugače probaj Ctrl+F1 če imaš gigabyte plato ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NimamPojma ::

Plata je ASUS P5K,ampak raida res ne najdem, mi lahko pomagaš, kje ga najti!

Pyr0Beast ::

Greš pod Advanced najdeš J-micron e-sata/PATA controller in nsatavišp na disable, controler mode pa na IDE, če nimaš gonilnikov in na S-ata če jih imaš (In imaš Sata diske seveda).
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NimamPojma ::

Oba diska sta na IDE, ampak mislm da sm odpravu težavo. Sm klicu kolega, k mi je kom sestavu, pa je reku naj preverm jumper na obeh diskih in ugotoviva, da sta oba diska slave. Prvega naredim za master in komp deluje desetkrat hitrejše in mislim, da se napaka nebi smela več pojavljati, če se pa bo se pa oglasim. Vseeno hvala ti za trud!!! hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik brejka?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141361 (1143) darkolord
»

počasnejše delovanje pcja

Oddelek: Pomoč in nasveti
341946 (1571) jastreb
»

Kako iz PIO nazaj na DMA?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101196 (1109) Lith
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81494 (1337) q:-p
»

Seagate 30 GB na PIO Mode namesto DMA !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151522 (1307) Dami

Več podobnih tem