» »

Norton Ghost 12 - NTLDR missing

Norton Ghost 12 - NTLDR missing

pirx ::

Pozdrav!

En strašen problem imam. :) Stari Ghost je na IDE diskih delal tako lepo, odkar pa so ti SATA diski, nič ne dela več... Anyway, imam 5 Dellovih Optiplexov 330 s SATA diski in rad bi kloniral OS (Windows XP) z vsemi programi vred.

Torej, z Nortonom sem naredil standarden "My Computer Backup" in spekel image na DVDje. Na drugem računalniku sem zagnal Norton Recovery Disk in obnovitev sistema, s tem, da so na koncu še nekatere opcije v stilu "Make HDD Bootable", "Restore MBR" in še ena, za katero sem pozabil, katera je. V glavnem, "Make HDD..." in "Restore MBR" sem obkljukal in obnovitev steče lepo do konca, po ponovnem zagonu pa izpiše napako "NTLDR missing, press Ctrl+... to reboot".

Mi lahko kdo prosim razloži, kaj delam narobe? Z Nortonom 8 ali 2003 nikoli nisem imel teh problemov.

jan01 ::

Priporočam veliko boljši acronis true image

pirx ::

OK, hvala za nasvet, bom preveril.

Vseeno pa bi bilo dobro vedeti zakaj dobivam NTLDR napako. Izkušnje in nasveti so dobrodošli. :)

jan01 ::

Z ghostom(te novejše serije) so velikokrat težave, kar pogooglaj o tem, pa še kak ghost vs true image...

pirx ::

Sem že poiskal neke freeware alternative v službi, ki temeljijo na Linuxu. Sicer nisem nek ljubitelj Linuxa, ampak z malo branja bo ratalo. :)

Aja, Acronis True Image sem preizkusil, kot trial. Zadeva caruje! Hvala za priporočilo.

jan01 ::

Imaš kar nekaj free, zelo dobrih(za različno uporabo) alternativ:
clonezilla free, gpl
cobian backup fre mpl
driveimage xml-freeware
...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354560 (3690) solatko
»

program za kopiranje disk

Oddelek: Programska oprema
464178 (3611) imagodei
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537027 (5447) thebaloh
»

kater program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71289 (1074) solatko
»

Ghost

Oddelek: Programska oprema
111534 (1417) Jeronimo

Več podobnih tem