» »

Trdi disk in garancija

Trdi disk in garancija

Hardstyle ::

Pozdravljeni!

Ker moj disk (seagate barracuda 320 GB SATA) kaže znake umiranja (klikanje) sem se odločil, da uveljavim garancijo. Problem pa je v tem, da disk včasih dela normalno včasih pa ga računalnik niti prepozna nena (niti v biosu). Opravil sem teste z SeaToolsi in vse je prestal. Trgovini sem že poslal mail v odgovor pa sem dobil, da bodo oni disk dali naprej k njihovem zastopniku in potem bodo oni odločali o zamenjavi. Sedaj pa me zanima ali sem opravičen do nadomestnega diska in katerega saj sem za ta disk plačal 119,18€ v njihovi trgovini pa pride nov 500GB SATA2 110€? Torej zanima me ali sem opravičen do izdelka v istem cenovnem rangu ali identičnega izdelka (320GB SATA2 pride 73€)?

Duhec ::

Če bo reklamacija upravičena boš dobil točno tak disk. Pravzaprav ga bo poslal Seagate po svoji dilerski mreži. Če prodajalec iz kakršnega koli vzroka ne more uveljavljati garancije naprej, ti mora zagotoviti izdelek s podobnimi karakteristikami in funkcijami. Če tega ne more narediti npr. da tak tip diska ne obstaja več, ti lahko (seveda v prodajalčev minus) da večjega (brez doplačila). Seveda po preteku 45 dni. Če so odprti za dogovor, se dogovori.

Fuks ::

To z novim večjim diskom nikakor ne pride v poštev. V tem primeru bi vsakdo lahko imel vseskozi računalnik po zadnji modi. Ko bi postal zastarel, bi ga bilo treba samo pokvariti :D

Hardstyle ::

Ok hvala. Kak pa je z nadomestnim diskom? Če ga zahtevam ga moram dobiti ali ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529245 (7642) St235
»

Poškodovan medij, sem opravičen do novega?

Oddelek: Konzole
151156 (793) St235
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527429 (5885) kretnichar
»

Lahko zahtevam garancijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192104 (1692) Zheegec
»

kaj sledi po 45 dneh od uveljavitve garancije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
754588 (3364) cpu

Več podobnih tem