» »

Temperatura diska ?

Temperatura diska ?

black block ::

Si lastim disk IBM 60 GB 7200 abratov IC bolj natančno, temperaturo merim z Dtemp programom, temperatura mojega diska je 47 stopinj, hm po programu je normalno da ma 41 stopinj (kao Kritikal), pa vi??????? Is this normal?????:O

tec ::

Moj Maxtor ATA133 jih ima 31@38

chucki ::

moj ic 40gv zdle ob oknu.........27 C! ker je skos na okenski polici! idi spat!:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

rap3r ::

To ga morš ohladit ker ti bo pol sigurn crknu!Jz mam istiga sam da je 40 giga pa nima čez 34 stopin tud če dela po pardni skoz!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Dami ::

Jst pa uporablam HDD temperature na moji baracudi4 pa mi laufa tam od 35-40 in to brez kakršnega koli hlajenja. Sam stranico mam odprto. Bom dal v pondelk še en vent spredaj pa bom videl kak bo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

tha_man ::

Moja Barakuda 4 (40G) ni še nikoli presegla 35 stopinj, pa nimam nobenega dodatnega hlajenja v računalu (zato pa dokaj veliko ohišje).

black block ::

ok, kaj pa kdo ki ima tak disk kot jaz? kok ima on temperaturo?

PLEASE, ne mi pisat kok maste na vaših drugih disk temperaturo ker me to mal manj zanima razen če imate 7200 obratov... Hvala:))

Borci ::

Bom ti pa jaz odgovoril, čeprav sam nimam točno takega diska kot ti, ima pa ga moj kolega. Delovno temperaturo ima vedno okrog 40°, ko pa je disk zaposlen, kot recimo pri eDonkeyu, ko lučka za disk v bistvu celo sveti, pa se disk začne kar fajn segrevati tudi do 50°.
Vendar pa bi ti svetoval, da si dodaš vsaj en ventilator spredaj, ki bi pihal noter v ohišje, po možnosti ravno pod disk. Temperatura ti bo padla od 5-10°.

tha_man ::

Baracuda 4 *je* 7200 rpm.

rap3r ::

Jz mam tazga kukr sm reku sam da je 40 giga in maš ful preveisoko temperaturo tko da jo zniži k te modeli se kvarjo če ma konstantno meperaturo na 40!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

MasTTer ::

No black block glej.... jaz imam trenutno IBM IC35L040AVER07-0 (40,2GB) 7000rpm.. stvar se mi je segrevala okoli 38C (neobremenjen) isto kot CPU, z team da sem imel navadno ATX ohišje obe stranici odprto. Zdaj sem si nabavil ono Chieftec-ovo ohišje big tower in mi direkt ventilator piha na disk, tako da zdaj imam okoli 26C (neobremenjen). Upam da vidiš razliko.... Ja, da nepozabim...ta IBm disk je za en kurac... imam ga 9 mescev in zdaj se mi je slab sektor nardi,l SmartDefender (IBM program za preverjat stanje diska) me opozarja da čimprej nardim varnostne kopije.. tako da.....ah!! IBM zdaj sux!! ;(( ;(( V ponedeljek nesem ali pošljem takoj v Mlacom! Btw.: najdim si program SpeedFan pa ti vse temperature pa vse pokaže.. rula..cya


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442550 (1727) Mr.B
»

Hlajenje diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191732 (1244) iNN
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372012 (1310) tx-z
»

katero stran diska je boljs hladit?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272066 (1371) upirna
»

Temperatura HDD

Oddelek: Strojna oprema
161405 (1080) AngelOfDeath

Več podobnih tem