» »

kdo zna tole dekodirat

kdo zna tole dekodirat

perci ::

Torej, meni se s temle ne da ukvarjat, je pa zadeva zanimiva. Očitno osebi, ki sta si tole pošiljali, nista želeli, da tudi poštar (ali pa starši - kdo ve :D)bere vsebino.

Je kdo pogruntal, kaj kateri znak pomeni in kaj je vsebina te razglednice?

  • zavaroval slike: perci ()

Karaya 52 ::

5nxqx je lahko "draga".

Torej x=a, 5=d, n=r, q=g

Tole je iz leta 1910? To potrebuješ oz. že veš rešitev samo te zanima če lahko še ker razbije kodo? Upam da ni dodanih kakšnih "slepih" znakov.

edit: Previdevam da se začne z "Danes se".

Zgodovina sprememb…

tonimona ::

nahajam tukaj kakor ti kaže razglednica. Namreč tukaj je danes veliki sestanek orlov, t_r sem tudi jaz šel pogledat zakaj te ni tukaj? Dobil sem danes tvoje pismo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonimona ()

Karaya 52 ::

Ljubzeni je bilo ime Točka. Torej, Draga Tončka.

...sem tudi šel pogled,,, ah zakaj te ni tukaj. Dobil sem danes tvoje pismo.

Rad bi prišel a kaj ko je tako slabo vreme kazalo. Pridem pa pozneje kakor mi bode čas dopuščal. bom še že...

Zgodovina sprememb…

tonimona ::

kazalo. Pridem pozneje-kakor mi bode čas dopuščal. Bom še...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonimona ()

Pimoz ::

na razglednci pa je cerkev v polju
cerkev

St@jler ::

Ekola tukej bom napisal dekodirano pismo. Če hočete sami dekodirat, NE BRAT NAPREJ!!!

Pismo se glasi:









Draga Tončka!

Danes se nahajam tukaj
kakor ti kaže razglednica. Namreč tukaj
je danes veliki sestank orlov,
ter sem tudi jaz šel pogled.
Ah zakaj te ni tukaj? Dobil sem
danes tvoje pismo. Rad bi prišel
a kaj ko je tako slabo vreme kazalo.
Pojdem pa pozneje kakor mi bode čas dopuščal. Bom še že sporočil.

(prva stran)

Še nekaj! Danes ravno pri kosilu sem dobi poklic od glavarstva iz Kamnika. Da
moram priti v osmih dneh tja. kakor kaže bo mogoče kmalo
najna stvar urejena. Kaj bom zvedel
ti bom še pisal.

Pozdrav na mi*i i vse



---------------

Ok to sem uspel razvozlat, razen tista 2 v zadnjem stavku nevem kaj je. Samo edina črka, ki mi še ostane neoznačena je f in njen pripada 2.
hmm..le kaj je potem ta mifi... >:D

edit: če se vam zdi kakšna beseda nedokončana, to ni slovnična napaka, tako je dejansko napisano v pismu. Npr. dobi...namesto dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St@jler ()

Karaya 52 ::

Draga Tončka

Danes se nahajam tukaj kakor ti kaže razglednica. Namreč tukaj je danes veliki sestanek orlov, ter sem tudi jaz šel pogledat. Ah zakaj te ni tukaj? Dobil sem danes tvoje pismo. Rad bi prišel a kaj ko je tako slabo vreme kazalo. Pridem pa pozneje kakor mi bode čas dopuščal. Bom še že (slabo berljivo) | druga stran


P.S.: ne da se mi več.

perci ::

Jst drugač vsebine te razglednice ne poznam, se mi pa ne da ukvarjat s temle in ker vidm, da ste kar maherji tule, sem raje poprosil za pomoč ;).

Ne da zadevo nevemkolk potrebujem, smo se pa pri starših od punce (fotr zbira stare razglednice ljubljane) spraševali, kaj piše na razglednici.

Bravo vsi, se posebej St@yler. Ce ima se kdo kako pripombo, naj mirno nadaljuje ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Phoebus ::

Kako ste se to pogovarjali pri starših od punce če je bila ta razglednica poslana pred toliko leti da je punca že pod rušo? :|

Sicer se mi ne da, gre se pa za navadno substitucijsko ("Caesarus") šifriranje, ki ga dešifriraš brez matematike, samo čas in svinčnik rabiš. Škoda da nista imela računalnikov da bi spravla skozi kaj bolj..zanesljivega >:D

Hardstyle ::

pri starših njegove punce :D Jaooo... enim pa nea potegne ... :D

Tac20 ::

Identično stvar mi je kazala babica par dni nazaj, to naj bi bila pisava ki so jo oni uporabljalji mladi, da ne bi ostali izvedeli kaj piše:)

Phoebus ::

ajaaa, perci ma punco >:D
JA pi*da, če piše "pri starših od punce" v navezi s tem da je tip pisal punci pismo, poleg ze pa še letnica 1910... >:D

perci ::

Phoebus, a una tvoja ti je že pobegnila, pa potem po sebi sklepaš al kako? >:D

Sicer sem pa napisal, da je oče zbiratelj starih razglednic Ljubljane. Vem, da tega ne opaziš, če prebereš samo vsako 2. vrstico. :)

Phoebus ::

Ja itak, sem skočil kar direkt na slikco...saj veš, lepše je gledat kot brat >:D

(ne, ni pobegnila, pa mišljeno je bilo v smislu "ajaaaaaa, to je bilo mišljeno" [ne uu, glej glej, bejbi] :P )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razglednice

Oddelek: Loža
181465 (754) Machete
»

Nemčija: profil na Facebooku se deduje

Oddelek: Novice / Zasebnost
105361 (4536) Glugy
»

Ali imaš hrbtenico če ...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11415321 (11971) Okapi
»

Internet za 3 km

Oddelek: Omrežja in internet
121143 (867) Vanadium
»

Email tracker?!?

Oddelek: Programska oprema
162529 (2280) Jeronimo

Več podobnih tem