» »

BH6+CDROM TEAC 32X+boot?

BH6+CDROM TEAC 32X+boot?

twosocks ::

Imam to kombinacijo opreme...ne morem zbootat s CD-ROMA. Ne najdem kje bio se tut to nastavl. Ali je sploh možno? Od česa je odvisno?


lp

Tiger ::

v BIOS imas opcijo A:,C:,SCSI je navadno nastavljeno, ti pa spremeni na CDROM, C, A ali nekaj podobnega..

twosocks ::

Ja, sej to vem..to je bl začetniška napaka....sam noče se zbootat...ne vem, a ni boot CDROM, al je s plato kej narbe..al sploh ne podpira...

hvala

BlackAdder ::

Našteta strojna oprema vsekakor podpira boot s cd-ja.
Rešitev išči drugod.
BlackAdder stroke again!

Phil ::

V biosu v meniju STANDART CMOS MENU nastavi secondary master(alpa secondary slave, odvisn kje mas prikljucen cdrom) na auto in nastavi boot sequence na cdrom,c,a pol bi pa mogl delat.
LP

twosocks ::

Te nastavitve že mam.

hvala

Loki ::

Probej si dobit ker drug CD, npr Windowse od 98 naprej (original alpa vsaj kopija) pa probej.

Strojna oprema ti 100% podpira, ker mam jest enako plato in CD-ROM.

twosocks ::

Hvala za nasvet. Bom probal.

lep pozdrav

Yurko ::

Mogoče sama plata ne podpira bootanje s cdroma ki je na slave kanalu. Probej cd obesit na 2 kanal in naj bo master. Vsaj tako mam sam, pa ni bilo do sedaj še nikol nobenega problema pri bootanju (isti cdrom).

Lp, Yurko

Phil ::

Twosocks: ker bios pa mas (pogledas lahko v spodnjem desnem delu ekrana ko ga prizges)?
LP

twosocks ::

SS...zadnji.

Phil ::

Jzt mam cist isto konfiguracijo in bios, pa mi dela. A si ze probal z kaksnim drugim CDjem?
LP

Yurko ::

...aja, sem pozabu dodat. Če hočeš, da se plata boota s CDroma (ta plata, ne vem kako je z drugimi), moraš met v biosu tam, kjer definiraš diske, nastavljen AUTO (čisto na levi in čisto na desni) na tistem kanalu, kjer je obešena enota. Drugače, plata kar preskoči CD rom in se gre bootat z diska.

Lp, Yurko

noogy2noogy ::

Torej za bootanje z CD-ja rabiš nastavit pravilno sekvenco (CD-ROM, C, A ali podobno, samo da je CD-ROM prvi), preveriti, da BIOS zazna CD-ROM enoto ob bootanju (najlažje, da nastaviš krmilnik/kanal kjer imaš priklopljen CD-ROM na AUTO) in seveda 100% delujoč BOOT CD-ROM (narejen doma ali npr. od WinME).

Ostalo naprej pa že veš...
lp noogy

jeb ::

mene pa zanima, ce se na to plato (torej BH6) lahko prikljuci IBM disk 45Gb, 7200?
Namrec, a plata sploh podpira ATA66?

twosocks ::

Msilim da ne podpira 66, največ 33.
poglejv knjižico, tam piše
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Mac ::

Tudi meni z BH6 ni šlo boot-anje. Ko sem čez čas zamenjal plato, pa je v redu. Testirano z W200.
Pri istem cd-rom-u.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

noce boot-at s CD-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
6932 (815) NewLife
»

Nastavitve za CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
51048 (880) dirty harry
»

CD-roma in rw mi ne prepoznava!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6802 (729) Mr.-Viko
»

instaliranje win brez zag.diskete

Oddelek: Pomoč in nasveti
181914 (1721) cekr
»

namestitev CD-ROM-a v novem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
112069 (1909) nando

Več podobnih tem