» »

čudno vedenje računalnika

čudno vedenje računalnika

«
1
2

zupan ::

Živjo, včeraj sem dobil računalnik Core 2 Duo E6750 @2.67 ,2 Gb Rama, 6600 GT 512, Gigabyte S serija matična .... uglavnm igrice bi mi mogle delat odlično.Ampak ko grem v igrico in sicer NFS Carbon, ET-Quake Wars pa še ena zelo močna igrica je najprej vse vredu pol pa k pridm v meni alpa option pa kr zamrzne, alpa slika zamrzne zvok pa čudno zašteka. Potem reseteram in gram še 1x igrt Carbon je pa vse vredu ampka k hočm pridm pod option in navit neki na high spet vse zamrzne, k pridm u igrco motogp je vse vredu sam k hočm zamenjat motorista vse zamrzne pol k grem igrt Quake Wars mi že na začetku zamrzne, ET mi pa vredu dela, sam morm najprej ugasnt PC pa še 1x pržgit da je vse vredu ( to velja tudi za Carbon). Včasih pa k mam pržgan MSN, ANTIVIRUS, XFIRE, pa BITCOMET pa še kej se mi pa naki modrga prkaže pa piše DUMPING PHYSICAL MEMORY neki tazga.
PLZ HELP
Lahko to sam popravim ??
  • spremenil: gkovac ()

El Nino ::

Hja probaj xfire ugasnit, potem lahko driverje probaš posodobit z uradne strani, pa če ti tako zmrzuje, poglej v task manager kolko je poraba procesorske moči + pomnilnika, in če je kriza malo pobrskaj pa odvečne procese končaj. A si tudi kaj navijal?

lp

P.S.: ne bi bil rad zajedljiv, ampak naslov teme, 4. člen. Pa daj malo bolj 'slovensko' pisat, sem se komaj prebil do konca.

z3ro ::

RAM testiraj...

zupan ::

Zagotovljeni pomnilnk (K)
Skupaj mam 47000
Omejeno je na 6100000
Največ sem imel (ko je bila igrica prižgana) 700000 (700M)

Procesov imam 40 - pa nebi mi smel zamrznit no
Moj prijatelj ima 80 procesov prižganih pa mu dela vredu

zupan ::

Navijal nisem nič, včeraj sem dobil računalnik - eden mi ga je sestavil

zupan ::

Kako naj ram testiram ? Kakšen program, oziroma bom mal pogledu =), aja v biosu sm pogledu, imam temp. procesorja al kako tm piše 30 pa še neki na 27 stopinj

zupan ::

Pa kakšne driverje naj dobim, če je čist nov računalnik

El Nino ::

Driverje bi moral dobit zraven komponent (grafična, mamaplata,itd). Je pa priporočljivo da si z uradne strani naložiš najnovejše, ker odkar so bili aktualni tisti, ki jih imaš na cd-ju zraven komponent, je izšlo verjetno že nekaj verzij. Za ram testirat pa: klik Ta program je najboljši. Ko testiraš ram, zapri vse programe in pusti čim več časa, da dela.

zupan ::

Ma sej brezvete, bo un pršu pogledat, sploh memtest nemorm inštalerat :o

zupan ::

Pa grafična je 8800 gt 512 ne 6600 -.-

zupan ::

no sej sem testiral ram do 230 % 0 errors dau sem pa na 782

zupan ::

2 x 782

El Nino ::

A driverje si namestil?

zupan ::

Driver sem za grafično in je najnovejši =0

mihajlo carr ::

to se je isto men dogajal pri nfs pro street. imam pa grafično geforce mx440(preslaba). tako da preveri, če ti je res dav 8800gt notr.
drugače je pa verjetno nekaj z grafično narobe

Zgodovina sprememb…

zupan ::

Grafično je dal sem 100 % sem zraven matične dobil program ki zazne vse komponente v PC-ju in je 8800 Gt 512 notr, samo štos je v tem, da igrice 1x delajo 1x ne npr. prejle sem prižgal PC sem zagnal Wolfenstein - Enemy territory + imel sem še Kaspersky antivirusni program prižgan + MSN in je delalo odlično, 125 FPS brez kakršnega koli zatikanja, sem ugasnil + MSN + Kaspersky zagnal NFS Carbon in evo za čel štekat na polno - ampak zdele sm pa videl, da ko pritisnem kakšno tipko ali povlečem miško zašteka in pol spet normalno, pri zvoku pa muska zašteka, Enemy Territory (že ko v meni pridm vse zašteka) ..... kdo kej ve kaj bo bilo narobe, ker mi gre počasi vse skupi na k =S

zupan ::

Tm ko piše Enemy Territory je Enemy territory Qake Wars

Volta ::

Nevem zakaj se mi tako zdi, ampak mislim da je kriva plošča. Sem pregledal precej postov o tej plati in imam velike probleme z njo, sicer drugačnega tipa kot ti - jaz ne morem shranit Biosa, drugače se mašina ugasne ;(( , pri tebi pa je na tak način začela zafrkavati. Upam, da če je slučajno plata, da bo Asus to čimprej popravil.

zupan ::

Ali je kakšen update (popravek) =P

zupan ::

pa kakšen Asus sej jst mam Gigabyte :S

mihajlo carr ::

hec ne...

Zgodovina sprememb…

zupan ::

dobr zdej sem pa malo zmeden =), pa zakja sam igrce nedelajo to mi ni jasno

Volta ::

Se opravičujem, spregledal Gigabyta :| Igre bi mogle delat ja...Tud mašina sama bi morala delati opazno hitreje, kot recimo prejšnje serije računalnikov, vidim pa da je pri tej seriji veliko napak v hardwaru. In to me pošteno jezi, naj si bo Gigabyte plata al Asus ;((

zupan ::

Spet sm 2 malo manj močni igrci inštaleru (tista pri žurnalu Ski Challenge) pa zamrzne in mi napiše: (pa pri Enemy Territory)

Microsoft Visual C++ runtime Library
Runtime Error !

Program: D:\SkiChallenge 08\game.exec

abnormal program termination

Vredu


Komu kaj jasno ??

Volta ::

Prvi problem sem jaz že večkrat dobil ven, še na stari mašini in mislim da je pomagalo al ponovna naložitev igre al pa da je že Windows malo predolgo naložen :) Bo morda treba ponovno naložit.

zupan ::

Sam računalnik sem dobil včeraj torej windows ni predolgo naložen za igrce pa nevem 6 jih imam naloženih pa se samo pri dveh prikaže ta napis pri drugih 4 pa sam zmrzne, sem pa gledal na internetu da je point neki u msconfigu.exe al neki tazga :/

zupan ::

Mislim da windows nedela pravilno :/

Volta ::

Če nimaš orginal cd-ja windowsa, je možno, da je tvoja kopija windowsa kaj pokvarjena oz. ima napake. Možno pa je tudi, da je kaj narobe s katero izmed komponent. Moral bi probat z drugimi stvarmi not, potem bi pomoje dokončno ugotovil v čem je problem. Težko je kar na pamet kaj pametnega reči.

Volta ::

A si že slučajno pognal programa Memstest in Everest? Jaz bi ti vsekakor svetoval da poženeš oba, pa ti bo morda kateri izmed njiju kaj pokazal ( morda kaki errorji na ramih ). Katere rame pa imaš to ?

zupan ::

ja memtest imam in sem testiral 2x 782 do 230 % in ni bilo nič errorjev

zupan ::

Sej učer sem se iz enmu pogovarju glede tega in je rekel da mi nekaj manjka neki ki ima na koncu dll.

El Nino ::

Ja lahko da ti manjka kakšen opengl32.dll. Tega na našem starem računalniku tudi nismo mogli dobit in ga sploh ni bilo, pa nobena igrca ala wolfenstein, medal of honor, call of duty 1 ni delala. Nevem če ga uspeš dobit kje ga kopiraj v C:/windows ali kaj takega. Za kaj več pa res ne bi vedel.

zupan ::

aaa možna ja thx :D

zupan ::

No opengl32.dll nisem našel, sem pa downloadal in ga prilepil C:\windows\system\opengl32.dll

zupan ::

Zdej mi pa wolfenstein dela vredu ko grem pa igrat nfs carbon mi pa spet šteka neki :(

zupan ::

Evo nova napaka - IPC Windows (Pomnilnika ni bilo mogoče read

bluefish ::

Daj začni uporabljati nekaj slovnice in tudi funkcijo urejanja postov.

zupan ::

Daj bodi tiho kreten

Volta ::

Hej Zupan.

1. Veseli me da si porihtal z Wolfensteinom.
2. Če ti ni šlo read memory, potem je možno da je kaj narobe s pomnilnikom, lahko pa poskusiš dat pomnilnik v drugi dve reži. Morda bo delovalo:)

bluefish ::

daj zupan, umire se no malo. Tale forum se res morda spreminja v Mnenjalnik, vendar na njegovi stopnji še ni.

zupan ::

Mislim sej mi vse crkuje, miška mi crkuje ....
Ja nova napaka - malo podrobneje

Me pa iz wolfensteina ven vrže pa napiše:

Toucan IPC Window : ET.EXE - Napaka programa

Navodilom 0x7e4a0010 se je sklicevalo na 0x7e4a0010. Pomnilnika ni bilo mogoče READ

LOL

zupan ::

Torej je zelo možno da je pomnilnk v k****

Volta ::

Ne, pomoje je z ramom čisto vse v najlepšem redu. Naredi tako kot bom jaz. Ploščo bom poslal nazaj, tja kjer sem jo kupil, v garancijo in zahteval da mi dajo drugo ploščo - verjetno bom vzel P5K-E, ki baje nima teh problemov, zaradi tega, ker nima tistih 2 dodatnih rež za 1333Mhz rame. Sem kr postov prebral na Asus forumih in je baje tukaj težava. Ne bom čakal na nove Biose, ker nima smisla. Pomoje Asus nima namena teh težav odpravit ali jih pa noče. V glavnem, nesi na garancijo in zahtevaj drugo ploščo - ne iste, ker so pošiljali ploščo nazaj in dobili enako novo ploščo nazaj, z istimi problemi. Le redki srečneži so dobili nazaj isto delujočo ploščo :|

zupan ::

Zakaj, ko grem igrat Carbon pa ET mi zamrzne slika in je vse razmazano pa eni kvadratki so pa kr enki ....
K zdej nimam več unih problemov pa errorjev zdej je samo to še - zamrznitev pa eni kvadratki pa vse razmazan,
preseneča me pa to ko zaženem PC in grem igrat Crysis (imam vse na high) mi pa dela OK :D WTF ??
Ne razumem :=?
Pa jst nimam Asus ampak GIGABYTE !!!! matično P5K - DS3

_Prince_ ::

jao zupane kaj si ti en zivcen debilcek...:D

bluefish ::

to sem mu že jaz v malo bolj vljudnem tonu rekel, pa me je nekam poslal :D ;( .

zupan ::

Ja če sem dau 1300 za to in mi še igrica stara 10 let nedela :=
Kako nebom živčen :D
pa noben ne zna pomagati :P

zupan ::

Aja pa PC peljem enmu popravt on mi pa reče da so moje igrice krive ;((

bluefish ::

pa imaš original win? Je katerakoli komponenta navita?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

_Prince_ ::

jao zupane na temi IGRE pises da ti dela crysis na high z 50fpsji kle pa da ti steka vse skup...ajajaj:D

in pa E6750 imas navit na 3.7GHZ...lepo:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre- štekajo

Oddelek: Pomoč in nasveti
10712 (645) Pariah
»

Dobre Online Igrce Za Slab Racunalnik

Oddelek: Igre
332922 (1804) BigSexy
»

Problem z nvidio

Oddelek: Pomoč in nasveti
171449 (1197) lanicorec
»

Igre in radeon x600

Oddelek: Pomoč in nasveti
61196 (1021) pviran3
»

ET pro mod in cedega

Oddelek: Igre
91406 (1317) PARTyZAN

Več podobnih tem