» »

Večina AM2 plošč ne podpira Phenom procesorjev

1
2
3

Pšenični ::

"telbanc Intel ima delujočega 45 nm quada 8monolitnega), ki zboota v OS. Če bi bila nuja, bi bil na policah v mesecu, max dva. Novica z inquirerja, potrjena na XtremeSystems (preko veze v fabrki v Oregonu, 'veza' je videl na lastne oči ta delujoč primerek. Ta tako opevani monolitni quad pa je, kot je rekel Azrael nekaj slabega in ne dobrega."

Sem bral. Samo hočem povedat to, da ima amd dobro osnovo za naprej, ko bodo obvladali 45 nm proces.Tudi intel ima sedaj pobleme, tudi njihovi 45nm procesorji niso tako hladni kot so napovedovali.Poleg tega povečujejo L2 vsako generacijo.Boste videli frekvence, dost čez 3ghz intel ne bo šel, ker se proci precej precej grejejo.Najboljši oziroma najhitrejši 45m ima tudi 135w 140w porabe, kar ni malo poleg tega se majnše jedro težje hladi.

x45 ::

Še Intelov Bla-bla ki se ni zgodil:

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/displa...

M-XXXX ::

In kaj ima ta dobro leto stara zadeva veze? Itak ni resnična toko da...

Pšenični ::

To da intel naklada vemo že iz časov p4.Včasih lažejo kot 5 let stari otroci,......Tud 45nm proci niso tak sveti gral kot se hvalijo....boste videli.

PrimozR ::

A niso 45 quadi hladnejši od 65 nm Duotov??? Sicer pa, Quadi letijo na 6 GHz (45 nm). Prej je bil rekord za Duo pod 6 GHz. Frekvence so višje, ne vidimr azloga, zakaj ne bi šli vsaj tako visoko, kot 65 nm čipi...

EDIT:
jao x45, daj dojemi že, da je AMD trenutno slabši... In spet, monolitno jedro NI boljša stvar. Nisem bil edini, ki ti je razložil zakaj je temu tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

x45 ::

Pipi ti zgleda res ne veš da jem monolitno jedro boljše niti ne veš zakaj....

V ostalem pa razloži v čem je AMD slabši razen v CPU scorih ?

dzinks63 ::

:)) AMD Phenom 9700 vs Q6600

Phenom je praktično slabši v vsem , tudi dražji je , zdaj če se ti pa vseeno dopade, moraš biti pa samo en velik fan, drugih razlogov ni.

edit - odstranil nedelujočo sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Azrael ::

@x45:

Mislim, da moraš obrniti vprašanje v čem je sedanji AMD boljši od Intla.

- ker je zimski čas, bolje greje?
- je cenejši in za enak odstotek tudi manj zmogljiv?
- je butični proizvod?
- še kaj?

Za prednost monolitnega quad CPU na 65nm, pa prosim razlago. Samo ne tistega schwabskega fan boy-a, katerega tako veselo citiraš v vseh temah. Torej hočem kredibilno razlago, ne enko nakladanje, da je to prihodnost. Že mogoče je to prihodnost, samo procesorji so tu in sedaj.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

M-XXXX ::

V ostalem pa razloži v čem je AMD slabši razen v CPU scorih ?

Preveč za naštevat, raje povej v čem je AMD bolši, bo krajši seznam, oziroma ga sploh ne bo>:D

x45 ::

Zadnji trije Intelaši probajte tule kaj pametnega zbrskat....
Arziel: geteje haha, dobro si me nasmejal, sem mel q6600 pa kuri tako kot noben amd tak da o tem ni debate....

x45 ::

Še linki:

http://www.ebug-europe.com/bug/default....

Nekaj mnenj : ( 60% jih pravi da je izvrsten)

http://www.newegg.com/Product/ProductRe...

Pšenični ::

Folk je kar zadovoljen z phenomi.Neverjetno.Zanimivo.

M-XXXX ::

Zadnji trije Intelaši probajte tule kaj pametnega zbrskat....

Povdarek na zadnji ne?:D TI bi lahko šel za komedianta:D
Arziel: geteje haha, dobro si me nasmejal, sem mel q6600 pa kuri tako kot noben amd tak da o tem ni debate....

Taj si že vbij v glavo da je med B3 in G0 razlika kot dan in noč, poraba pa je že pri B3 veliko manjša kot pri osnovnem Phenom modelu

Pa daj se že hudiča navadi podajati linke in ne jih samo prilepit!

Da ne boš samo prazne slame mlatil daj povej kje v praksi je AMD hitrejši? (ne dajaj linkov do teoretičnih testov, prepustnosti in podobno sranje, ki nima veliko veze z realno zmoglivostjo- daj teste iger, cpu score, rendiranje,.... zadeve ki dejansko kaj pomenijo)

x45 ::

M-xxxx poglej si poste, maš link kjer agena na 3 ghz nese Penryna v Obdelavi videa...., malo pobrskaj ne bodo ti skoz 10x gor lepl stvari ker nočeš videt...

Kar se gretje tiče pa ni debate, res....

B0 in G0 Za Q6600 zelo mala razlika v porabi in gretju.... edino navitje malo več.... so tud testi in sem jih videl....

Tud to da so prvi quadi kr lepo crkovali pa spet noče noben verjet...

M-XXXX ::

Link do prvega testa.... Zakaj pa jaz ne vidim da bi AMD imel kje kašno večjo prednost?
M-xxxx poglej si poste, maš link kjer agena na 3 ghz nese Penryna v Obdelavi videa...., malo pobrskaj ne bodo ti skoz 10x gor lepl stvari ker nočeš videt...

To pomeni da čisti max od navitega AMD procesorja malo prehiti STOCK Intla? Kaj pa če Intla naviješ na 4ghz? Potem pa Intel nese AMD-ja za skoraj polovico;)
Kar se gretje tiče pa ni debate, res....

Sem mogoče gretje omenil? PORABA pobič, poraba>:D

Tud to da so prvi quadi kr lepo crkovali pa spet noče noben verjet...

Ker ni res? Sicer je mogoče da je kašen B3 crknil (pa še to je kar malo teško vrjeti), ker so C2D in C2Q znani kot "neuničljivi" (beri: v to se ne šteje kladivo, prosti pad brez padala,...:D (

Pšenični ::

According to our sources, while the dual core Penryn (the Wolfdale) will indeed be launched in mid-January, quad core versions (the Yorkfield) will not be available before the end of February / beginning of March. The reason for this delay is a very rare bug that causes a system crash and was only detected in the lab with a new test procedure. It’s also something Intel intends to correct before the launch of its CPU.

Poleg tega 4jedrni od intela porabi na 3ghz 130w uradno(kar sploh ni malo).Kje so 45nm sploh boljši mi ni jasno, razen morda malo majnše porabe.Intel ima tudi druge probleme pri prehodu na 0,45nm.Res je da phenom porabi pri 2.6 ghz 140w, kar je sploh preveč in kaže na določene težave pri prehodu na višje frekvence.
Lahko bi rekli da je trenutna meja intela 3ghz(0,45nm) ,phenomov pa 2,6 ghz- zaenkrat.Poleg tega amd pripravlja prenovo dvojedrnih procesorjev.

Začeli pa smo z debato o matičnih ploščah ki podpirajo phenome,he,heh če se ne motim

OChack ::

res je, in azto si še enkrat poglejte test matičnih plošč z ati 790 chipsetom, za primerjavo potem poglejte še test procesorja na NF590 chipsetu. na plati z nf590 chipsetom je phenom v bioshocku za 20% hitrejši od ostalih 790fx chipset plat.
to potrjuje trditev ki jo je nekaj cajta nazaj izjaviv ECS, da problem počasnosti phenoma ni v sami zasnovi ampak v počasnem chipsetu.
če upoštevamo ta 20% boost ki ga ima phenom na starih platah (verjetno ptoizvajalci nočejo updejtat biosa satrih plat, saj bi bilo čudno, da je stara plata hitrejša od novejše).....potem ugotovimo da je phenom celo malenkost hitrejši od quad procesorjev
Int€l inside, IDIOT Outside

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gzibret ::

Ne se kregat prosim. Pa ostanite vsaj malo ontopic.
Vse je za neki dobr!

PrimozR ::

OCHack anomalija? Ker je 590 SLI izrazito hitrejši SAMO v Bioshoscku. ALi pa je premalo game testov. Bi bilo zanimivo narest en tak test. Ker je res, da memory bandwidth in te stvrai za gejmerja niti niso tako pomembne, če so le performansi v špilih na mestu.

x45 če je bil prov na 70°C še ne pomeni, da porabi 1 kW energije. In 130 W je samo Intelov TDP, maximum. Tudi A64 3000+ je imel TDP 65 W, realno pa je porabil le nekje 50 W. Je pa res, da ima AMD memory controler v procesorju, kar se precej pozna. Zanima me, koliko kuri recimo X38 čipset. Če vzamemo da 30-40W, je skupaj CPU+NB AMD še vedno spredaj, v primeru 790 FX čipseta (10W, jedro je RES RES majhno).

In x45, monolitno jedro defenitivno JE korak naprej. Kdaj pa se splača je druga zgodba. Na 65 nm oz. AMDju se ne. So pa prednosti. če ne drugo vejo kako to naresti. Ampak poglej Intel, ki ima prototip 80 jedrnega procesorja. Če bi bilo vsako jedro posebej, bi bilo tak procesor ZELO težko naresti. Zato so monolitni boljši. Ampak pri biznisu je bolje imeti bolši izkoristek če se ti pri performansih ne pozna. Gre pa spet za ta integrirani memory kontroler, ker res ne vem, kako bi pri AMDju to naredili pri ločenih jedrih. Dodaten čip na PCBju CPUja?

x45 ::

Pip

Si malo realnejši končno...

Amd že ma nekaj podobnega za FX 70 do 74 čipe, Dva cpu ja na plati....pač treba je met 4 rame za dual ch, torej če daš not dve barceloni maš 8 jederni sistem.

Intel če prišteješ še porabo čispeta kjer je mc not nič manj ne kuri - kevečjemu več ( primerjamo seveda 65 nm čipe ki s o primerljivi ), amd ma pač Soi tehnologijeo ki je hladnješa in Varčnejša , intel navaden silicij ( raztegnejen).

Dodatno je še tu Crossbar, ki omogoča zelo hitro komunikacijo jeder med sabo v cpu ju; to je bistvo moolitnosti, da se ne vleče po počasnem FSB ju ....

PrimozR ::

QuadFX so opustili, žal ;) Sicer pa, realen sem že ves čas. Že ves čas govorim isto. Mogoče sem kaj (zate očitno bistvenega) dodal šele zdaj. moje mnenje se ni spremenilo. Na papirju (tehnološko) so monolitna jedra DEFENITIVNO boljša. Overall pač trenutno ne. In očitno Intelu tako velik L2 cache pomaga, saj ne potebujejo komunikacije prek FSB oz. jih le-ta ne zavira toliko. Za končnega uporabnika pa je važna le hitrost. SOI je dobra stvar ja. Intel je imel s prehodom na 90 nm VELIKE težave Spomnimo se Prescottov. Že 65 nm P4 so bili precej boljši, a arhitektura je bila še vedno popolnoma prepočasna. SOI je bil narejen za 90 nm, tam je deloval fantastično. Na 45 nm že malo manj. Sicer je pa intel za 45 nm izdelal prav tako odlično tehnologijo High-K Metal tranzistorjev. AMD bo SOI IMO težko uporabil na 45 nm. Ampak verjetno ima IBM spet kakega asa v rokavu (SOI je namreč skupna pogruntavščina). Itak pa ni 'samo raztegnjen silicij', pač so uporabljeni malce drugačni materiali. SPloh veš kako deluje tranzistor? Strained Sillicon Itak pa, če dela, zakaj spreminjati? Proceosrji ne porabijo toliko, ni veliko leakage-a, itd. S Strained Silicon metodo je (bil) problem na 45 nm. zato High-K Metal tehnologija.

Brane2 ::

AMD nasprotno pravi, da tanajboljše stvari ( SOI, Z-RAM) ne delajo dobro na 65nm in da bodo razturali od 45nm naprej.

Kot je videti, bodo s flagship čipi praktično preskočili 65nm. Kaj bodo delali na 65nm, mi ni čisto jasno.

Je pa to še en opomin na to, da se od AMDja ne splača kupovat high-end zadev. Samo nategnejo te za denar, čez 6 mesecev pa zaradi konkurence ponujajo boljše mainstream zadeve kot je bila tvoja high-end za 1/4 denarja. Pa še to, če imaš srečo, da niso ukinili celotnega programa, tako da še upgrade patha nimaš več.
On the journey of life, I chose the psycho path.

dexterboy ::

Uf, Uf, zdej moram pa jest še svoj piskrček prstaut :D
Pa kaj je sploh z vami, ljudje, da se tok kregate okoli tega, kateri je boljši??? Mi je žal, da nimamo na področju procov še kakšnega IBM-ja in VIA-e, mar bi potem posti bili dolgi po 10 strani???
Ko je Intel pred leti imel slabši proc (oz. slabšo zasnovo) in je AMD bil na vrhu z K7 in K8 družino procesorjev, se ne spomnim, da bi lastniki amdjčkov toliko pljuvali po intelaših - kar se pa danes ob objavi vsake novice iz AMD logov vedno zgodi. Osebno imam že nekaj let (in generacij) AMD in ga bom imel tudi v bodoče. Tako kot tankam na OMV in ne Petrolu. Ne podpiram največjih, ker je konkurenca zdrava in vsaj malo zavira multinacionalke, da ne zavladajo svetu (mogoče so pa že..).
OK, malo s poti, back to subject; v testu SK je lepo napisano, da novi chipset res kuri samo 10W, intlov pa več, ampak je to zato, ker ima AMD VGRAJEN memo kontroler, inetl pa gre po RAM kosila skozi hodnike centralnega vodila. Zatorej vsi hvalospevi o Q verzijah proca, kako je hladen in oh in sploh, AMD pa ima vse to v CPUju - in je razumljivo, da več kuri in se bolj greje. Kar se tiče izdelave, je pa Intel sam priznal, da SO POSKUŠALI izdelati monolitno jedro, vendar je bilo preveč okvar, "buga" in ostalih ovir, tako, da je intel sam priznal: kapo dol AMD-ju.

Še nekaj, o čemer sem pisal že dolgo nazaj: finančna kvota, ki jo amd posveti razvoji svojih procev, JE ENAKA znesku, ki ga intel namenja zgolj za oglaševanje! Pri novih chipsetih pa je problem v "južnjaku" SB600, katerega so dali zraven, ker bo novi SB700 nared prihodnje leto - morali so pa dati ven delujoč sistem plato/proc, saj so bili že tako "več kasno" (to sedaj imenujejo SPIDER osnova).
Tole velja za vse: naštejte mi 3 razloge (programe, ki ji vsakodnevno uporabljate), zaradi katerih naj presedlam iz dveh na štir jedra. Ker ugotavljam, da ljudje pri nakupu PCjev razporedimo denar NEENAKOMERNO in imamo doma sijočo zverino z več jedri ter tera diskovji, vse skupaj pa sloni na matičnih no name izdelovalcev v ohišju brez pravilnega pretoka zraka, kucamo in klikamo na neergonomskih miškah, oči si pa mučimo na ekranih, ki si ne zaslužijo tega imena...

M-XXXX: nič osebnega, prosim, ampak; tvoj Q6600 cenijo v Mlacomu na 230 evrov. Za ta denar raje kupim AMD in doplačam za več rama (2GB je 45 evrov). V podpisu je omenjen tudi vodno hladilni sistem. Kaj ti pomaga vsa moč in ostale zmogljivosti procesorja, če na koncu porabiš več elektrike za PC, kot jaz za mojega na AMD sistemu? In elektrika je od danes dražja... ;)

Vem, da bodo v tem in ostalih postih še dolgo "pljuvali" po AMD znamki, vendar... bodimo ljudje srečni, da obstaja konkurenca.

Pa srečnega in zdravega fsem na SLo-Techu! :P :) :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

"Še nekaj, o čemer sem pisal že dolgo nazaj: finančna kvota, ki jo amd posveti razvoji svojih procev, JE ENAKA znesku, ki ga intel namenja zgolj za oglaševanje! Pri novih chipsetih pa je problem v "južnjaku" SB600, katerega so dali zraven, ker bo novi SB700 nared prihodnje leto - morali so pa dati ven delujoč sistem plato/proc, saj so bili že tako "več kasno" "

To lahko pojasni to da phenom leti hitreje na starih platah.

Azrael ::

To, da deluje hitreje na starih chipsetih (čeprav samo en test ni nujno dovolj zanesljiv dokaz) je zaskrbljujoče. Točno pokaže, da stvari, predvsem komunikacija med oddelki v AMD ni pošlihtana in so v Panic Mode.

@DexterBoy.

To ni ravno pljuvanje po AMD, bolj razočaranje ob tem kaj so dali ven - polizdelek. AMD obljube in napovedi.so zato postale bumerang.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pšenični ::

Panic mode bo kmal intel.Zdejle gledam da na asrockovih platah dela phenom že z čipsetom nf250, ni to lepo .Tko da če bodo še drugi upgradiral biose, bo folk lah gnal voodoje z 4 jedrnimi proci, heh,heh

Če bodo pri amd ju mal pametni bodo lahko prodali vse kar bodo naštancal, samo se razume po razumni ceni.

M-XXXX ::

M-XXXX: nič osebnega, prosim, ampak; tvoj Q6600 cenijo v Mlacomu na 230 evrov. Za ta denar raje kupim AMD in doplačam za več rama (2GB je 45 evrov). V podpisu je omenjen tudi vodno hladilni sistem. Kaj ti pomaga vsa moč in ostale zmogljivosti procesorja, če na koncu porabiš več elektrike za PC, kot jaz za mojega na AMD sistemu? In elektrika je od danes dražja...

Če bi gledal AMD ali Intel sistem bi bipa poraba podobna, prej v prid Intlu.
Če teoretično rečemo da ima AMD manšo porabo in Intla navijemo in se ukvarjamo z nekim IZKLJUČNO procesorskemu delu: Kaj bi izbral: Da na dan z delom na AMD sistemu zaslužiš 100€ in od tega daš 10€ za elektriko, ali da delaš na Intel sistemu in zaslužiš 200€ in daš za elektriko 15€? (tole je teoretično, vendar si najbrž dojel bistvo?
Da ne bo pomote nimam popolnoma nič proti AMD-ju (v bistu ravno zdajle pišem iz AMD računalnika), imam pa proti tistim, ki dobesedno kar nekaj "bluzijo" in še sami sebi verjamejo da imajo prav. Da potegnem črto: AMD-ja lahko navijemo in navit dela stock Intlu konkurenco, ko pa Intla navijemo pa dobimo tudi do 50% močnejši sistem, če se ti gre za goli preformance tukaj ni popolnoma nobene izbire, popravite me če se motim?

dzinks63 ::

:)) Pri intelu pride kmalu razširjena penryn 45nm družina v prodajo. Štirijedrniki s po 12MB casha, dvojedrni po 6MB, kmalu zatem pa še novi E5000 45nm serija (zamenjava za E4000serijo) z 3MB casha. Da ne omenjam, da se bodo z lahkoto navijali čez 4GHZ in jim amd še kako leto sploh blizu ne bo prišel. Amd je res v škripcih, edino če bo razpolovil cene phenomu , potem ga še bo mogoče kdo kupil za kakšen midle-range računalnik.

x45 ::

DexterBoy ima prav...

M-xxxx: ti pa se vmešaš v vsako debato o tem kak je Intel boljši in serješ po AMD ju....

Taki in podobni Intelaši ( bi / boste ) dojeli kaj delate šele ko boste čez par let mogli jemat kredit za novega Celerona....

No upam da se to zadnje ne bo zgodilo zato edino pravilno sedaj nakup AMD ja, tko al tko nudi več za denar....

x45 ::

Še tole: Intelčeke ne bo več tak lahko navijat, stock FSB je zrastel 333 400 mhz ....
Bo treba še bolj drage plate in rame...

PrimozR ::

400 MHz FSB je itak samo pri QX9770. Ki pa stane like 1500 $. Če imaš denar za tak ssitem, valda daš zraven X38 (oz. X48) plato in DDR3 RAM. In glej ga zlomka, ni več omejitve!! Vsi ostali procesorji so še vedno na 333 MHz. itak pa gre vsak spodoben D9 RAM na vsaj 500 MHz. To pa je že 50% OC. Z ohlapnimi timngi pa pridemo že blizu 600 MHz (ampak je to že kar malo stresno za DDR2 RAM) - skorajda 100% OC. Kaj bi še rad?

In M-XXXX veliko bolj argumentirano debatira kot pa ti, x45, ki pljuvaš po Intelu in dviguješ AMD v višave. In samo zaradi tebe izpadem kot Intel fanboy, ker ti moram VEDNO govoriti, kaj ima AMD slabega in intel boljšega...

Čakam pa X2 Phenome, quada ne potrebujem (trenutno na Celeron 420 - Conroe-L jedro). Bomo videli...

EDIT: očitno je Intel 6400 sistem energijsko bolj učinkovit kot AMDjev X2 5000+...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

dzinks63: aja, ker je phenom par procentov pocasnejsi od enakofrekvencnega intel procesorja, je pa ze kr za mid range masino? dej ne bluzi no...
eni ste pa res smesni no.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klinker ::

Pretiravate...
Dejstvo je da je trenutno Intel v prednosti,tako kot je bil AMD K8 napram P4 casa nazaj
Sem sicer bolj na AMDjevi strani,samo resnica je pac taka in je Phenom lahko se ne vem
kako tehnolosko bolj napreden mu to prav nic ne pomaga,zal
Sicer ce bojo vsaj novejse revizije kaj boljse bom vsekakor spet AMDja vzel...da jih
malo podprem :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

destroyer2k ::

Dr_M

Tak samo da povem amd phenom x4 so morali naviti na 3gHz in navečje presenečanje je bilo da ni premgal povsod q6600 stock frekvenci q6700 pa menda nikjer ni premagal in tudi da je bil stock.

Aja pa kje si ti videl phenom enake frekvence intelu? Ker kolikor jaz vem je v prodaji 2.3ghz phenom intel pa ima najman 2.4gHz.

Drugače pa tist ko pravite monolitna jedra kako so dobra se je res to in če še ne veste intel tudi bo izdal monolitna jedra. Ne vem čisto točno kdaj, konec 2008 če se ne motim.

Dr_M ::

Phenom 9700 anyone? :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

destroyer2k ::

Aja se opravičujem sem pozabil že na ta procesor. Sem pa nahitro ogledal koliko je to par procentov in 10% dosedaj ko sem pogledal se mi zdi da ni tako malo.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Če prav razumem novico, določene matične ne podpirajo novih AMD phenom procesorjev; lahko le dodam, da kar nekaj sedanjih matičnih ne podpira novih intelovih 45nm penryn quad procesorjev (odvisno od veznega nabora itd.; z dual core-i očitno ni težav).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Dr_M ::

tako je. intel je naredil zadnje "popravke", da 45nm qudi ne delajo z nf 680i...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spc ::

Folk je kar zadovoljen z phenomi.Neverjetno.Zanimivo.

To pa je res zanimivo.
Jaz sem do leta 2006 uporabljal samo AMDje nakar je prišel preobrat in trenutno vodi intel že 2 leti pred amdjem.
Je pa res zanimivo da bi eni radi dali dosti več denarja za dosti majn performance-a pa še trenutni AMDji se grejejo bolj in še več wattov porabijo.

Nisem bil nikoli noben fan-boy ampak grem tja ker dobim za najmajn denarja največji performance.
:)
 

jest10 ::

Je pa res zanimivo da bi eni radi dali dosti več denarja za dosti majn performance-a
Zdej ne vem, kaj ti gledaš, ampak sistem s 4-jedernim AMDjem pride ceneje, kot s 4-jedernim Intelom.

Spc ::

Pa poglejmo.

Procesor AMD Phenom X4 9600 (2.3GHz) -- 278,40 €
Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 (2.4GHz) -- 240,28 €

Ne samo to, da ima intel 100MHz več .. ampak je celo bolj poceni kot AMD.
Torej je intel cenejši in za cenejšega dobimo še hitrejšega.

AMD je za 38,12€ (9135 SIT) dražji in dosti počasnejši.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

x45 ::

Poglej raje tako da najdeš najugodnejše, ne stare cene:

Elektronika.si:

Phenom 9500 x4 box: 170 eur
plošča Am2 + cross fire Msi K9A2 CF 790x - Pcie 2,0 2x: 80 eur

Intel Q6600 box 225 eur
Plošča Cross fire - GIGABYTE GA-X38-DS5 pcie 2,0 : 174 eur

Izračun pokaže da je Amd sistem je cenejši za 59,6 % torej cca 60% !!!

Scori pr AMD ju so zanemarljivo manjši.
Price / preformance dobi AMD v vsakem primeru....

Zanimivo bi blo videt test....to dvoje zgoraj vse ostale komponente enake.

Spc ::

Lepi izgovori.
:\

Pa btw ... Primerjamo 9600 vs 6600.


Ali pa še boljše če primerjamo 2.4GHz vs 2.4GHz:

AMD Phenom X4 9700+ (2.4GHz) -- 270.00 €
Intel Core2Quad Q6600 (2.4GHz) -- 210.00€

Pri elektroniki - NOVE CENE (kao).
|O


Žal več to ne velja, da je AMD pri nižjih frekvencah hitrejši..
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

M-XXXX ::

x45 Matična za Quad Intle je najcenejša 55€ in če se ti gre tako za ceno boš dal za:
Intel 210€+ 55€=256€
AMD 270€+ 55€=325€ (tole je za slovenski trg)

AMD-jev skoraj 100€ dražji sistem, ki se minimalno navija, (Intel gre še na tako ušivi matični 3.4ghz+ na stock hlajenju, ter na stock voltažah)

Če gremo čisto po tvojih linkih:
Phenom 9500 x4 box: 170 eur
plošča Am2 + cross fire Msi K9A2 CF 790x - Pcie 2,0 2x: 80 eur to pride 250€

Intel Q6600 box 210 eur
Plošča neka za 55€ (če se ti gre za CF boš pa že nekaj več dal od sebe) skupaj 265€ kar je 15€ razlike, vendar je v tem primeru na STOCK frekvencah AMD VELIKO počasnejši

x45 ::

spet intel fann manipulira - PODLO IN NEREALNO:

napiši ploščo za 55 eur pa testiraj potem to, če in kak ti bo delalo, pa cooler dodaj k 210 eurom ker ga ni, ni boX,

pa AMD ju dodaj plato 690g za ene 62 eur in spet gladko zmaga AMD v Bung 4 bucks razmerju...

Če so vsi Intelaši taki - zgleda da so potem jas več ne bi debatiral škoda časa.....

Spc ::

Nisem intelaš.
Sem AMDjevec bil do leta 2006 in še sedaj imam notebook-a Turion X2 TL-60.
 

dzinks63 ::

:)) Za intela quada dobiš zadovoljivo ploščo že za 70€ pri nas, tako da so tudi zelo ugodne plošče za intela, če pa živiš v amd svetu pač tega ne moreš vedet in ti je oproščeno, tako da neko strašenje kako je intel platforma draga, nima nobenega smisla.

M-XXXX ::

napiši ploščo za 55 eur pa testiraj potem to, če in kak ti bo delalo, pa cooler dodaj k 210 eurom ker ga ni, ni boX,
Preformance bo isti oziroma bo razlika mogoče +-0.5% Hladilnik imaš pa Tukaj, ali pa ti jaz enega stock dam
Pa dobimo veliko cenejšo platformo pa še zmoglivešja je!
Če pa gremo po slovenskih cenah pa imamo za matično za 140€ kar pa dobiš že odlično navijalko, ki ima vse!
spet intel fann manipulira - PODLO IN NEREALNO:

Kdo se oglaša: Da malo ostro vse skupaj predstavim: AMD: se ne navija, sam po sebi počasen, hitrejši modeli so dragi, slaba podpora, malo matičnih jih podira
Intel: Manjša poraba, ODLIČEN navijalec, skoraj vsaka novejša matična ga podpira, prihajajajo novi še hitrejši modeli
Če vse skupaj združim kar sem napisal: Navit intel je skoraj 100% hitrejši lahko tudi navitega od AMD-ja!
Dokler AMD ne prehiti nekaj mojih rezultatov na 24/7 frekvencah se nimaš nič za oglasit:
3DMark06 CPU score: 6250
Recimo wPrime 1024m score (lahko prišteješ še pol minute da recimo dobimo 24/7 frekvence)
Ali pa CINEBENCH
Dokler se AMD ne približa/ prehiti teh rezulatov je popolnoma vse tvoje nakladanje popolnoma bedasto in čista laž! Sprijazni se da trenutno AMD nima v popolnoma nič za pokazat!

mtosev ::

Lepo. :D Kaki izgovor pa bojo zdaj AMD fani imeli zdaj ko se dobi poceni in OK plata za Intela?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus Crosshair III

Oddelek: Novice / Matične plošče
93937 (3509) Ktj
»

Večina AM2 plošč ne podpira Phenom procesorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
13512029 (8219) x45
»

Obstaja kakšna pametna plošča za AM2 ?

Oddelek: Kaj kupiti
131236 (985) DJ MartiNi
»

MB AM2 podnožje

Oddelek: Kaj kupiti
81530 (1286) Pyr0Beast
»

Socket AM2 matične plošče

Oddelek: Novice / Matične plošče
244931 (3684) OChack

Več podobnih tem